Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: waldiosa » pt gru 11, 2009 12:19 am

Witam.

Niedawno nabyłem XLT, niestety poprzedni właściciel wyszabrował wnętrze zasobnika na akumulatorki, nawiercił w zasobniku i w obudowie otwory i wyprowadził kable na zewnątrz w celu zasilania z akumulatorka żelowego 12 v (takiego jak do alarmów lub ups) 1,2 Ah. Ja chcę powrócić do oryginalnego zasilania (8 aku + ładowarka) i potrzebuję zdjęć styków łączących poszczególne rzędy aku, w celu ich odtworzenia. Jeżeli ktoś może proszę o takie fotki. Co myślicie o tym, czy dobrze robię wracając do 8 aku czy może pozostać przy jego koncepcji? Może macie jakieś koncepcje jak to ulepszyć? Jeżeli mam powrócić do 8 aku, to jakie mi polecacie i jaką ładowarkę?

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. XLT powinien być zasilany z 12 V. Zasilanie z 8 aku daje 9,6 V ( bo każde aku ma 1,2 a nie 1,5 jak bateria). Czy nie wpływa to negatywnie na pracę XLT?
waldiosa
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 10, 2009 1:12 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: ProScan » pt gru 11, 2009 3:16 am

Proponuję zainstalowanie styków i zakładanie 8 akumulatorków luźnych (ładowanych w zewnętrznej ładowarce). Tanio i wygodnie. O aku i ładowarkach było już na forum.

Styki można dostać np. u mnie.

XLT powinien być zasilany z 12 V.


Kto tak mówi?

asilanie z 8 aku daje 9,6 V ( bo każde aku ma 1,2 a nie 1,5 jak bateria). Czy nie wpływa to negatywnie na pracę XLT?


Nie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: ProScan » śr wrz 28, 2016 6:05 pm

> Witam serdecznie. Mam pytanie czy wymieniłby Pan ogniwa w zasobniku do whites xlt ponieważ te obecne nie trzymaja napięcia po ładowaniu.


Witam,

Taka regeneracja nie ma sensu. Oczywiście technicznie jest możliwa, ale potem co dalej? Obecne aku na rynku mają pojemność > 2000mAh. Czym to naładować? Oryginalna ładowarka (tzw. Eurocharger) ładuje nawet 24 godziny, a pojemność jest bodaj 1500mAh.

Lepiej przerobić na zwykła ogniwa, które można ładować w zewnętrznej ładowarce - o czym piszę powyżej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: Zapytanie_email » pt cze 02, 2017 6:42 pm

mam od dawna wyeksploatowany już akumulator do detektora XLT Spectrum Whites'a , produkcja 1996-7 rok.

Akumulator tj./ zestaw 8 szt .aku baterii /paluszków/ w zabudowanym zestawie do doładowania , w orginalnym "pojemniku" Wites'a , dostosowanym do ładowania ładowarką jak na załaczonym zdjęciu poniżej.

Proszę o informację czy i za ile , mógłbym zakupić nowy , kompletny akumulator pod tą ładowarkę. Aktualnie pracuje na drugim zestawie tzw. zastępczym , z bateriami wymiennymi każdorazowo - normalne baterie "paluszki" w drugim pojemniku , bez możliwości ładowania ,"zestaw do tzw. sporadycznego używania ".

[attachment=0]111.jpg[/attachment]
Załączniki
111.jpg
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: ProScan » pt cze 02, 2017 6:59 pm

Ponownie napiszę, że kupowanie takiego zasobnika jest nierozsądne. Będzie kosztował masę pieniędzy (u polskiego dealera widziałam za 350zł). Za taka kwotę można kupić dwie ładowarki BC700, bardzo dobre akumulatory ENELOOP i opłacić proscana, żeby przerobił zasobnik z akumulatorkami na zwykłe ogniwa. Możliwa byłaby także wymiana akumulatorków na nowe - ale to wcale nie tania i niezbyt rozsądna opcja (choćby z tego względu o którym piszę poniżej). Są firmy które regenerują wszelkie zasobniki - ja się tego nie podejmę.

Ładowarka ze zdjęcia nie naładuje współcześnie dostępnych akumulatorków (o pojemności >2500mA) - albo wcale, albo nie w rozsądnym czasie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: kobyla8 » ndz paź 22, 2017 5:01 pm

Mogę ze swojej strony napisać tylko tyle, że akumulatory Li-Ion 18650 x 3 sztuki mieszczą się w zasobniku Xlt, Dfx... . Trzy ogniwa ważą ok jednej trzeciej zestawu baterii, a działają ok 3 dni po 8h, szczerze nie wiem dokładnie, ale po takim czasie je ładuję. W moim przypadku jak zazwyczaj przeróbka jest "januszowa" ale działa bez problemu.. Wolał bym nie wstawiać fotek, ale jeżeli to będzie konieczne ;) podzielę się wiedzą, o ile ProScan nie będzie krzyczał ;)
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: Zasobnik na aku. XLT - przeróbka

Postautor: ProScan » ndz paź 22, 2017 9:25 pm

Dlaczego ma krzyczeć? Prosimy o info.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron