Poświetlenie panelu wykrywki

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Poświetlenie panelu wykrywki

Postautor: lukinni » śr lut 24, 2010 10:01 pm

Chciał bym się poradzić jak najlepiej rozwiązać podświetlenie LCD chodzi mi o to by było zasilane tylko 1 baterią AAA z odrębnym włącznikiem na co najlepiej postawić na LED, SMD, czy FLUX? jak zredukować jasność diody jaki rezystor zastosować ?
lukinni
 
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 18, 2010 6:44 pm

Re: Poświetlenie panelu wykrywki

Postautor: ProScan » śr lut 24, 2010 10:54 pm

Podświetlenie LCD najlepiej jest zrealizowane wówczas, gdy od razu wybieramy taki wyświetlacz, w którym podświetlenie złożone jest fabrycznie.

To tytułem wstępu.

Nie wiem co to jest podświetlenie SMD czy Flux (foila elektroluminescencyjna?) natomiast LED występuje w różnych postaciach.

Jeśli ma to działać na jednym ogniwie, to musi to być pojedyncza dioda (tylko czerwona!) LED ze światłowodem (i tu znów w różnych postaciach).

W Fisherach F75 oraz GTI 2500 jest jedna biała dioda (uwaga - na jednym ogniwie nie zaświeci) z pękiem drucików światłowodowych, które są rozłożone na pod wyświetlaczem. Niestety nie wiem gdzie takie "cuś" można kupić. Co gorsza wyświetlacze mają odbłyśnik z folii aluminiowej i czegoś takiego nie da się założyć....

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Poświetlenie panelu wykrywki

Postautor: lukinni » czw lut 25, 2010 7:46 am

Chodzilo mi o to jakie diody zastosować LED FLUX czy SMD
a moze taki panel

http://www.allegromat.pl/aukcja49882
lukinni
 
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 18, 2010 6:44 pm

Re: Poświetlenie panelu wykrywki

Postautor: ProScan » czw lut 25, 2010 9:58 am

Zwracam uwagę, że to na tej aukcji, to sama płytka do montażu LED-ów. Całość po zmontowaniu zasilana 12V.

Ten tajemniczy "flux" to z nazwy diody "super flux" czyli od wysokiej jasności (cokolwiek to miałoby znaczyć).

A o jakim konkretnie wykrywaczu rozmawiamy?

:pa

proscan

PS

Tak wygląda podświetlenie na jednej diodzie z włóknami szklanymi, o którym wspominałem powyżej:

Obrazek

http://www.lumitex.com/
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość