Ogranicznik poziomu głośności

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: raf003 » pn lip 26, 2010 10:43 am

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś schematu prostej przeróbki słuchawek, która umożliwiałaby obniżenie poziomu głośności najmocniejszych sygnałów, przy jednoczesnym zachowaniu(podbiciu) głośności tych najsłabszych :smt017 . Chodzę z White'sem MXT i brakuje mi takiej funkcji jak w xlt. Nazywała się chyba Modulation. Umożliwiała ona wyrównanie poziomów dźwięku od najsłabszych i najmocniejszych sygnałów.
W MXT różnice w głośności między najmocniejszymi i najsłabszymi sygnałami jest b. duża. Głośność w słuchawkach na max pozwala wychwycić najdrobniejsze przedmioty, ale niech tylko trafi się coś dużego i płytkiego: słuchawki odskakują od uszu. Bez słuchawek podobnie. Przy mocnych sygnałach słychać mnie cztery razy dalej niż widać :shock: . Z tego, co udało mi się znaleźć, na stronie Mranda był kiedyś schemat takiej przeróbki. Niestety strona zmieniła zawartość i schemat zniknął. Jeśliby ktoś posiadał takowy, to proszę o informację [-o< . Pozdrawiam.
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm

Re: Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: Mintaj » wt lip 27, 2010 2:47 pm

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale można spróbować to popełnić.
http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=15845
Mintaj
 
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 8:50 pm

Re: Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: raf003 » wt lip 27, 2010 7:39 pm

Dzięki Mintaj, za podesłanie linka. Właśnie tego szukałem. Pozdrawiam serdecznie. R.
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm

Re: Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: raf003 » wt sie 10, 2010 7:04 pm

Zrobiłem i powiem, że nawet działa :) . Jeszcze raz dzięki za link :pa .
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm

Re: Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: binis » czw mar 14, 2013 11:33 am

Wiem że było to 3 lata temu. Napiszecie że jest na geotechu ale ja z geotechem nie mam już siły. Co chwila mam się tam na nowo rejestrować. Wiem że nie tylko ja mam takie problemy. Może ktoś wrzuci ten ogranicznik tu na forum. Buduje Whitesa i takie coś może się do tej wykrywki przydać. Ten Whites zapowiada się na wspaniały wymiatacz.
binis
 
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 08, 2013 11:40 am

Re: Ogranicznik poziomu głośności

Postautor: ProScan » czw mar 14, 2013 4:06 pm

Wysłałem w emailu zrzut dyskusji na Geotech. Mrand zdaje się (o ile pamięć mnie nie zawodzi) wykasował z mojego forum ten schemat, więc zapewne nie życzyłby sobie, żeby tu się znów pojawił.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron