przeróbka na kamienie magnetyczne

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Re: przeróbka na kamienie magnetyczne

Postautor: Kumulus » śr sty 09, 2013 6:32 pm

tomasir pisze:kierunek jest bardzo słuszny - w końcu jest większa szansa, na zwiększenie Twojego ruchu w interesie (o ile jeszcze możesz więcej naprawiać) :D


Jeśli chodzi o ewentualne naprawy Minelaba proszę się zapoznać z tematem tutaj ;) viewtopic.php?f=1&t=1881

P.S. To Ja Jarząbek powiedziałem :lol:

kir pisze:Witajcie, chciałbym odświeżyć ten temat
czy może ktoś mi opisać co dokładnie było na tym filmie.
jakie żelastwo i gdzie przykładać aby mieć najlepszy zasięg na kamienie magnetyczne i meteoryty kamienne
chcę połazić z moją wykrywką (explorer se pro) na meteoryt pułtuski ale niestety wykrywacz dyskryminuje go totalnie

aby rozstroić wykrywacz robiłem testy ze zwykłą śrubą położoną na cewce
wykrywacz rzeczywiście został rozstrojony, kamienie magnetyczne stają się widzialne ale rozstrojenie jest zbyt duże



Takie kombinacje z Explorerem wydają mi się całkowicie pozbawione sensu , bo to nie jest wykrywacz stworzony z myślą o poszukiwaniu meteorytów czy też kamieni magnetycznych jak kto woli .Wręcz przeciwnie .
Do takich celów są na rynku inne doskonałe wykrywacze , bo mimo że są wykrywacze tzw uniwersalne to śmiem twierdzić że nie ma wykrywacza doskonałego który nadaje się do poszukiwń wszystkiego z wybitnymi zasięgami na każdy poszukiwany przedmiot
Nawet jeśli uda Ci się " dostroić" cewkę tak aby wykrywacz widział te kamienie magnetyczne to zasięgi i tak będą delikatnie mówiąc słabe . A na tej wielkości kamol magnetyczny co pokazany jest na YT to na mojej Spectrze dałby taki sygnał że by mi chyba łeb urwało :lol:

:pa
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: przeróbka na kamienie magnetyczne

Postautor: kir » śr sty 09, 2013 11:31 pm

explorera oczywiście kupowałem jako uniwersalną wykrywkę z naciskiem na drobnicę
jednak jakiś czas temu poczułem chęć wykopania metetka
rozumiem że do tego celu lepiej nadają się inne, nawet tańsze wykrywacze typu Rutus solaris, ale posiadam explorera i dla jednego wyjazdu raz na kilka miesięcy na meteoryty nie będę kupował innego sprzętu
pokombinuję jeszcze przykładanie "żelastwa" bo nie sądzę aby tego typu zabieg mógł uszkodzić cokolwiek w cewce, jednak zgodzę się z tym że zasięg przy takim rozwiązaniu będzie słaby
pozdrawiam
kir
 
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 08, 2013 3:18 pm

Poprzednia

Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości