F75 mocowanie elektroniki

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

F75 mocowanie elektroniki

Postautor: jarek81 » ndz cze 19, 2011 8:02 am

Witam!

Mam, Panie Piotrze, kilka pytań... Wiem, że "zawodowo" tego modelu chyba Pan nie naprawia, aczkolwiek miał go Pan zapewne w rękach. Ale nie o tym teraz mowa. Chciałbym się dowiedzieć, jeśli to możliwe, jak jest zamocowane pudełko z elektroniką na tym pistoletowym chwycie w F75? Jest od środka na śrubach, czy po prostu jest to wszystko wciśnięte w rączkę po czym sklejone? Byłbym bardzo wdzięczny za fotografie.

Pytam, ponieważ bardzo denerwujący i niepokojący jest temat łamania się stelaża w 75 i mnie także się to już przytrafiło, zakładałem obejmy, zalewałem żywicą... a dziś słyszę już charakterystyczne zgrzyty i nie muszę zgadywać, co po tym nastąpi. Aby ostatecznie wyeliminować wadę postanowiłem przenieść elektroniką z oryginalnego stelaża w F75 na stelaż taki jak w CZ21/1280-X. W związku z tym moje powyższe pytanie. Tylko zanim to rozbiorę, chciałbym się upewnić, czy to wszystko będzie pasowało tak jak należy. Bo CZ i 1280 są chyba troszkę inaczej zamocowane?

A F70? Dałoby radę tę elektroniką F75 przenieść na stelaż F70?

Problem polega na tym, że nie wiem, czy elektronika F75 jest mocowana na śrubach, czy klejona i jak wyglądałoby to gdybym przeniósł ją na inny stelaż.

:pa
jarek81
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: ProScan » ndz cze 19, 2011 11:10 am

Generalnie nie rozumiem pytania.

Bo CZ i 1280 są chyba troszkę inaczej zamocowane?


Przecież to całkowicie odmienne konstrukcje!

Pudełko F75 jest "wpuszczane" w uchwyt i tam przykręcone.

Koncepcja z F70 być może wypali, ale gdzie wówczas podzieje się spust?

Nie sposób przez forum opisać konstrukcji i jak ją przerobić. Mając F75 w rękach i [...] w spodniach, trzeba samemu wykombinować co i jak przebudować do swoich potrzeb.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: jarek81 » ndz cze 19, 2011 12:13 pm

Dziękuję za szybką odpowiedź. Choć i tak niewiele mi to mówi.

Przykręcone, ale blachowkrętami przez obudowę w ścianki rączki? Tzn. wygląda to tak, że do puszki elektroniki od dołu jest coś w rodzaju kawałka rurki jak np. w X-Terrach? Chodzi mi o prostu o to, że nie wiem, jak dokładnie będzie wyglądać puszka 75 po wyjęciu z rękojeści.

Ze spustem nie ma problemu. Można by nawet wywiercić dziurę z tyłu obudowy po prawej stronie od gniazda cewki. Tam jest wystarczająco dużo miejsca aby schować ten przycisk.

Z taką budową jak w F70 może wypalić... lub nie. Pożyczyłem od kolegi 70 i pooglądałem trochę, jak to z grubsza wygląda. Otóż tam pudełko elektroniki jest płaskie na dole i jest tam (przyklejony?) kawałek plastiku, taki sam jak w Tekneticsach - Alpha, Delta, Gamma (i tu zapewne wie Pan, o jaką "podstawkę" mnie chodzi, gdyż widziałem test tych detektorów w miesięczniku "O.", a więc miał Pan styczność z tymi detektorami). I dopiero te wkręty są w tej plastikowej "podstawce". Oczywiście z byle kawałkiem plastiku nie ma problemu, jeśli trzeba będzie, to i się jego załatwi ;)

Żeby nie zanudzać. Myślę o takich "przenosinach": wyrywam/odkręcam puchę 75, szlifierką ścinam ewentualną rurkę, przez którą pudełko jest przykręcone do uchwytu, przyklejam jakąś podstawkę od biedy tak, by mieć w co wkręcić blachowkręty na innym stelażu i gotowe. Proste ;)

Tylko ciekawe, czy nie będę zaskoczony tym, co ta puszka ma w tym uchwycie po wyjęciu... no i oczywiście, czy wszystko pójdzie, z jakże doskonałym, planem :lol: :lol: :lol:

:pa
jarek81
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: ProScan » ndz cze 19, 2011 3:11 pm

Nadal nie rozumiem na czym polega problem.

Czy to tak trudno odciągnąć kawałek pianki na uchwycie by zobaczyć i ewentualnie odkręcić śrubę, która tam jest?

Gdybym musiał tłumaczyć komuś, kto nie ma tego w ręku, to jeszcze bym zrozumiał. Ale Pan to ma przed sobą - do dzieła zatem! Proszę sobie zobaczyć i wszystko będzie jasne.

Potrwa to 1 minutę. Dla mnie przygotowanie zdjęcia i opis tego to 15 minut (o ile mam w ogóle takie zdjęcie).

Gdzie tu sens?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: KrisssK » ndz cze 19, 2011 5:05 pm

Obawiam się że w tym przypadku próba przenosin elektroniki może zakończyć się totalna klapą, bo kolega mając przed sobą dwa fisherki nie jest w stanie wydedukować jak sie do tego zabrać.
Radziłbym powierzyć robotę komuś kto ma [...] w spodniach i zrobi to bez problemu.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: ProScan » ndz cze 19, 2011 6:15 pm

Radziłbym powierzyć robotę komuś kto ma [...] w spodniach i zrobi to bez problemu.


Zwracam uwagę, że posiadanie [...] w spodniach jest konieczne, ale niewystarczające.

:)

proscan

PS

Przepraszam wszystkie Panie, które majsterkują i mogą poczuć się dotknięte naszymi seksistowskimi wstawkami.

:D
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: jarek81 » ndz cze 19, 2011 7:14 pm

Spokojnie Panowie ;) "Monitoruję satysfakcję" :lol: :lol: :lol:

Nie mam dwóch F-ek, ale nawet gdybym miał, nie zamierzał bym psuć 70 tylko dla tego, aby sprawdzić czy "podejdzie" pudełko od 75, bo wszystko może szlag trafić, jak pisał KrisssK. W każdym bądź razie zrobię to po mojemu (szlifierka i pilnik :uhaha ). A co z tego wyjdzie, zobaczymy ;)

Dzięki Panowie za jakikolwiek odzew!

:pa
jarek81
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: KrisssK » pn cze 20, 2011 8:24 am

jarek81 pisze:W każdym bądź razie zrobię to po mojemu (szlifierka i pilnik
Mam prośbę, tnij po uchwycie tak żeby nie zniszczyć obudowy elektroniki.
Liczę, że zgodzisz się odsprzedać to co odetniesz po cenie złomu - chętnie odkupie. Kable od baterii i gniazda słuchawek dam rade sobie pospinać. :D

jarek81 pisze:Tylko ciekawe, czy nie będę zaskoczony tym, co ta puszka ma w tym uchwycie po wyjęciu
Spokojnie, tnij bez obaw szlifierka da sobie z tym radę. Gdyby jednak nie poszło spróbuj odrąbać siekierą.

jarek81 pisze:czy wszystko pójdzie, z jakże doskonałym, planem
Będzie dobrze - wierzę w Ciebie. :D

:smt044 :uhaha

](*,) ](*,) ](*,)
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: Jagerek » wt cze 21, 2011 8:04 pm

Czekamy na fotorelacje z modernizacji :)
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: jarek81 » śr cze 22, 2011 2:33 pm

Oczywiście!

Nadal jednak męczy mnie to, czy aby pozostać przy tym samym stelażu i rączce (tylko to troszkę "zapiąć" obejmami) czy po prostu uje**ć tą rączkę i zamocować na stelażu F70... :evil: Albo nowy wykrywacz :!: :P :P :P

:pa
jarek81
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: ProScan » śr cze 22, 2011 8:59 pm

Poniżej zamieszczam modyfikację Cebuli, w którym kolega (brawo Robert!) samodzielnie wykonał górny wysięgnik.

Wzorował się na F75 (a właściwie T2), ale uchwyt jest przyspawany i na pewno nie rozleci się.

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: KrisssK » śr cze 22, 2011 9:11 pm

ProScan pisze:Poniżej zamieszczam modyfikację Cebuli

A co miała na celu taka modyfikacja?
Cebula nie jest wykrywaczem ciężkim czy nieergonomicznym a zasilanie w formie 6xAA (1,5V) pod łokieć można zawsze przecież zamocować bez kombinacji ze stelażem?
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: F75 mocowanie elektroniki

Postautor: ProScan » śr cze 22, 2011 9:19 pm

W zasadzie nie do mnie to pytanie. Głównie chodziło o zasilanie.

Być może zrobię osobny wątek z tą modyfikacją, to sobie podyskutujemy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron