MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » sob cze 24, 2006 7:10 am

Tonowa identyfikacja obiektów na zakresie Dyskryminacja oraz MIX (mieszanka trybów) na zakresie All metal. Dokładny opis na stronie www.detektor.w.pl w dziale TECHNIKA. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » sob gru 15, 2007 10:15 am

Wobec braku zainteresowania, zawiesiłem temat. Ci, którym zainstalowałem płytkę i wiedzą w czym rzecz, nabrali wody w usta przez co sprawa ucichła. Inni, którzy uważają, że mają tak kompletnego Whitesa, iż nie ma tam co modyfikować nie wiedzą co stracili.
Muszę przypomnieć, że przystawka pracuje w pełni satysfakcjonująco tylko z detektorami z serii 5900 i 6000 wyprodukowanymi po 1993 roku. Wcześniejsze (zwłaszcza dwupłytkowe) modele nie są tak stabilne. Niestety właśnie takie najczęściej podsuwano mi do przeróbki w związku z czym musiałem odmawiać. Detektory takie uważam za niepełnowartościowy odpad z rynku amerykańskiego. Naprawdę godne uwagi są jedynie te, wyprodukowane po roku 1993. To prawdziwe majstersztyki i w pełni dojrzałe cacka. Piszę to ku rozwadze osób chcących sprowaadzić sobe sprzęt z USA. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: ProScan » sob gru 15, 2007 11:30 am

Czy mógłbyś Andrzeju przybliżyć temat tych starszych 6000 Di Pro ?

Chodzi Ci te "niebieskie"? One były sprzedawane z sondami 8 cali i nie miały pokrętła Sig. Bal.

Czy może o jakąś wersję pośrednią?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » sob gru 15, 2007 11:43 pm

Pod względem użytkowym poważnie traktuję tylko Whitesy 5900 i 6000 wyprodukowane po roku 1993. Nie wnikam już w literki w nazwie bo do tego nie mam głowy ale miały one wewnątrz tylko jedną dużą płytkę (jak na zdjęciu na mojej stronie) a na niej była data "1993" i jakieś napisy.
Inne modele traktuję jedynie historycznie, że wogóle były. Jest to raczej materiał do prześledzenia sposobów jak się dochodzi do ideału.
O ile mnie pamięć nie myli to po modelu "niebieskim" był jeszcze czarny z pokrętłem SIG BAL na przedniej ściance. Potem przeniesiono go na płytę górną. Te detektory miały ponadto sondę z niebieską nalepką BlueMax i gumowym przepustem, Śruba ustalająca sondę była metalowa. Rurki nośne były już gięte w charakterystyczny sposób i kontrowane metalowymi śrubami identycznymi jak sonda. W obudowie znajdowały się jednak dwie płytki z elektroniką. Następnie z dwóch płytek zrobiono jedną ale jeszcze zachowano diabła warte przełączniki obrotowe. Dopiero potem zastosowano przełączniki obrotowo przesuwne i to chyba zamknęło cykl modyfikacji. Jeśli miałbym wybierać, zdecydowałbym się jedynie na ten ostatni model. W stosunku do niego wcześniejsze Whitesy wypadają raczej blado, ale nie ma w tym nic dziwnego ponieważ stanowią kolejne etapy rozwojowe.
Whitesy pojawiające się na zachodnich aukcjach są głównie tymi starszymi modelami, jednak Whites Whitesowi nie równy i czarne pudełko z białymi napisami na podgiętej rurce nie znaczy jeszcze, że złapaliśmy Pana Boga za nogi. Ważniejsze jest to co siedzi w środu i głównie na to należy zwracać uwagę. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » czw gru 20, 2007 2:42 pm

I masz rację! Może m.in. dzięki Tobie temat odżyje. Za jedyne 150zł + koszty przesyłki masz Multi Tone na GEB DISC + Mix Mode na GND NORM + Deepth Tone ID (Tonowe Wskazanie Głębokości) na PINPOINT + przegląd i ewentualne uporządkowanie wykrywacza. Pozdrawiam
Mrand

Kurczę, ale dałem reklamę!!! Piotr, jeśli uważasz, że przesadziłem wyrzuć ten post.
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: ProScan » pt gru 21, 2007 11:40 pm

To jest kramik - każdy może sprzedawać co chce.

Byleby nie była to oferta ala litania.

:wave

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Arek » sob gru 22, 2007 10:58 pm

Mam przystawke Multi-Tone w moim 6000 di pro sl i szczerze polecam to rozwiazanie wszystkim lubiacym tonowa identyfikacje. Dzwieki są przyjemne dla ucha i nie ma problemów z ich rozróżnieniem. Rewelacja.

Moj whites to czarny, jednoplytkowy model, z obrotowymi przelacznikami z roku 1991.

pozdrawiam
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: ProScan » sob lut 02, 2008 3:54 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » śr lut 06, 2008 11:31 am

Doszło do moich uszu, że krążą jakieś opinie jakoby modyfikacja MultiTone MixMode zmniejszała zasięg przerabianych Whitesów o 10-15%.
Jest to KOMPLETNA BZDURA!
Tak może twierdzić jedynie ktoś, kto nie ma pojęcia jak to działa lub nie miał zmodyfikowanego detektora w rękach. Wyjście przystawki MT Mix jest podłączone wprost do układu kluczującego dźwięk Whitesa i nie ma żadnej ingerencji w główny tor wzmacniaczy. Dlatego o jakichkolwiek ubytkach zasięgu z samej zasady nie może być mowy. Ponadto każdy niewierny Tomasz może w dowolnym momencie przełączyć pstryczek i wrócić do stanu fabrycznego w celu porównania. Proszę także o dowolne testowanie równorzędnych urządzeń Whitesa oraz uważne oglądanie mojego filmiku zwłaszcza pomiaru głębokości położenia monety. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: ProScan » śr lut 06, 2008 11:53 am

Ciekawe w czyim interesie jest rozpuszczanie tego typu plotek (?)

Z tego co widzę, słyszę i domyślam się, to dźwięk jest zależny od tego co pokazuje wskaźnik, więc nie widzę powodu żeby to miało wpływać na czułość całości.

Nie do końca wyczuwam tryb mix, ale mam wrażenie że sygnał, dopóki nie zadziała kanał dynamiczny, jest identyczny dla każdego rodzaju metalu (?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » śr lut 06, 2008 12:21 pm

Dokładnie tak jest. Może teraz w końcu dotrze do "niewiernych Tomaszów". Interesy i plotki zawsze krzyżowały się ze sobą. Mam na to niezawodną metodę W.Młynarskiego: "róbmy swoje..." Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: emka » pn mar 03, 2008 2:45 pm

Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem WHITESA XL pro z patentem MRANDA - MULTII TONE.Jest to świetna sprawa dla ludzi którzy lubią kopać kolorki wręcz niezbędna.Identyfikacja tonowa działa super.Jako drugi wykrywacz mam DFXa w którym taka identyfikacja jest zaprogramowana jako jedna z opcji bez której szukanie kolorków było by raczej męczące.Jak się osłuchasz z dżwiękami to poprostu już wiesz co jest pod ziemią (mosiądz ,żelazo czy srebro)Whites dawal jeden dżwięk na każdy typ metalu,a teraz można wyczuć inny metal np.między drobnymi kawałkami stali nie patrząc na wskażnik.Ma się pełną kontrolę na tym co się ma pod sondą.Pięknie też chodzi w trybach statycznych geb norm czy tr disc których to trybów niema w DFXie czy XLTe,a które w tych sprzętach niekiedy by się przydały.Uważam że przystawka znacząco podniosła walory mojego XLpro.Nie chcę tu słodzić MRANDA,ale chłopu to się należy.MRAND więcej takich patentów =D> bis =D>
emka
 
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: Mrand » wt mar 04, 2008 10:39 pm

Moje płytki trafiły m.in. do Włoch. Proszę popatrzeć jak sprytnie poradzili sobie z montażem włoscy koledzy. Jest to świetny materiał poglądowo-instruktażowy.
http://video.google.it/videoplay?docid= ... 0854&hl=it
Należy jednak wcześniej włączyć tzw. wyskakujące okienka. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: gawron » śr mar 05, 2008 1:45 pm

panie Andrzeju a co z płytką dla mnie czekam półtorej miesiąca :(
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Postautor: ProScan » śr mar 05, 2008 2:23 pm

To ja dorzuce pytanie, w wziązku z tym co widziałem.

Czy planujesz sprzedawać te moduły? Ten Włoch widać, że po raz pierwszy otwierał wykrywacz (odkręcił nawet śruby z głośnika :) ), więc pewnie byliby chętni na samodzielny montaż.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości