zasilanie whites coinmaster

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

zasilanie whites coinmaster

Postautor: wiciu_r » pt kwie 26, 2013 9:35 pm

Właśnie nabyłem nowego Whitesa Coinmastera (trochę dla córki, a trochę dla siebie).
Zasilany jest 2 bateriami 9V.
Czy te baterie zasilają 2 odrębne układy, czy tylko się wspomagają pojemnościowo?
Pytam ponieważ:
Nowe akumulatorki 9V Fujicell (deklarowane 280mA) całkowicie rozładowane przyjęły przez ładowarkę Imax B6 186mA więc sądzę, że czas chodzenia na nich nie będzie zbyt optymistyczny.
Posiadam za to nowe ogniwa Li-ion 18650, które jakbym 3 sztuki połączył szeregowo to miałbym 2800mA przy niestety 12,3V (w pełni naładowane).
Czy ten whitesik zniósłby bezszkodowo zasilanie takim napięciem (jest na gwarancji)?
Pozdrawiam
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zasilanie whites coinmaster

Postautor: ProScan » czw maja 09, 2013 11:15 pm

Czy te baterie zasilają 2 odrębne układy, czy tylko się wspomagają pojemnościowo?


Jedna zasila obwód audio, a druga cała resztę. Od biedy można by było po minimalnej przeróbce zostawić jedną baterię.

Przy zasilaniu 12V myślę, że nie stało by się nic, ale nie będę autoryzował takiej modernizacji, a wszelkie przeróbki naruszają warunki gwarancji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie whites coinmaster

Postautor: wiciu_r » pt maja 10, 2013 9:06 pm

Dodam tylko, że cały pomysł zrodził się z tego, że akumulatorki 18650 idealnie wręcz pasują w otwór sztycy podłokietnika więc sama przeróbka konstrukcyjna byłaby dziecinnie prosta.
Dzięki za info.
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zasilanie whites coinmaster

Postautor: ProScan » pt maja 10, 2013 10:37 pm

pasują w otwór sztycy podłokietnika


A co ze śrubą skręcającą podłokietnik?

;)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie whites coinmaster

Postautor: wiciu_r » sob maja 11, 2013 7:10 pm

Całą konstrukcję przemyślałem i śruby są niepotrzebne. Niestety zdaje się nie mogę załączyć rysunku, ale koncepcja polegała na zamontowaniu podłokietnika na stelażu, który stanowi nakładany na rurę sztycy jednocześnie uchwyt na podłokietnik, korek zatykający otwór sztycy ze sprężynowym kontaktem do minusa zestawu akumulatorków. Poczwórne nacięcie na końcu rury sztycy zabezpiecza tył przed obracaniem się, a przód nakładki blokowany jest bolczykiem na śrubie motylkowej.
Przewidywalna waga przeróbki bez akumulatorów Li-ion Sanyo to około 80g. Całość demontowana dla wyjęcia akumulatorów w przysłowiowe 5s, a koszt przeróbki to około 2zł plus godzinka pracy. Lubię takie prace bo mam już 3 pojazdy elektryczne, przy których często dłubię poprawiając dobre :D
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości