Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: Gopherus » ndz maja 19, 2013 7:03 am

Witam ,

chciałbym zapytać , czy możliwa jest adaptacja cewek z serii BM do Prizma 6 T ? Jeśli tam , to czy oprócz
wymiany wtyka cewki , potrzebne są jakieś skomplikowane ( czyt . kosztowne ) zabiegi dostrojeniowe ?

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: Gopherus » czw maja 23, 2013 4:29 am

W zasadzie wiedziałem , że o cewkach " alternatywnych " do Prizma już było , ale zadałem pytanie o adaptację , " zainspirowany " wymiennością cewek w garrettowskich modelach AT PRO i AT GILD . W czym rzecz ? Może nieco a może bardzo , naiwnie , zakładam , że wyznacznikiem " kompatybilności detektora i cewki , które chce się połączyć jest częstotliwość , na jakiej pracują . Otóż cewki BM pracują na częstotliwości 6,5 kHz .PRIZM 6 T ma częstotliwość 7,8 kHz . Różnica - 1,3 kHz .Różnica częstotliwości w Garrettach AT PRO a AT GOLD wynosi 3 kHz i istnieje między nimi wymienność cewek .... Panie Administratorze ,
gdzie tkwi błąd w moim rozumowaniu ?

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: ProScan » czw maja 23, 2013 10:29 am

Zasadniczo cewki można podzielić na rezonansowe i nierezonansowe. Te pierwsze mogą działać na różnych częstotliwościach,a te drugie tylko na jednej.

Zapewne stad wynika różnica.

Co do Prizma, to nie sprawdzalnym czy są rezonansowe, więc nie udzielałem się.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: Gopherus » pt maja 24, 2013 6:53 am

Bardzo dziękuję za odpowiedź .

A czy BM - ki są rezonansowe ? Bo gdyby były , to mogłyby być adaptowane do PRIZMA ( ? ) Czy może są jeszcze
inne uwarunkowania ?

Pozdrawiam

Goipherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: lechowiec » pt maja 24, 2013 8:44 pm

ProScan pisze:Zasadniczo cewki można podzielić na rezonansowe i nierezonansowe. Te pierwsze mogą działać na różnych częstotliwościach,a te drugie tylko na jednej.



A nie jest odwrotnie, czyli rezonansowe jak w XLT działają najefektywniej dla tej jednej częstotliwości rezonansowej a przy niewielkim już odstrajaniu osiągi zauważalnie maleją? A te nierezonansowe jak np od DFX-a czy Spectry V3i mogą pracować w szerokim zakresie częstotliwości?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: ProScan » pt maja 24, 2013 10:19 pm

Prawda. Jest na odwrót. Rezonansowe tylko na jednej. Odwrócił mi się szyk w zdaniu. :oops:

Mam nadzieję, że dla większości jest jasne co oznacza "rezonowac" czy wpaść w rezonans.

Cewki BM są rezonansowe. Te od PRIZMA - nie wiem. Czasami da się te rezonansowe przystosować do niższej częstotliwości. Do wyższej - nie bardzo.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Adaptacja cewki BM do Prizma ( ? )

Postautor: Gopherus » sob maja 25, 2013 5:38 am

Ponieważ chodziło mi o możliwość adaptacji cewek BM , pracujących na częstotliwości 6,5 kHz , do PRIZMA 6 T , czyli
urządzenia pracującego na częstotliwości wyższej , przeróbka taka jest niemożliwa . Szkoda , bo marzyło mi się połączenie
PRIZMA z BM 1500 :( ...

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości