Regeneracja zasobników z akumulatorami

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » ndz cze 12, 2011 11:30 pm

Proszę o sprawy techniczne w innym dziale (a mój email powinien być widoczny dla każdego).


A co do dostępności:

ZERO problemów z dostępnością , nawet pojedynczych ogniw o określonym parametrze , dodam że za grosze w porównaniu do NiMh czy NiCd (nie żebym reklamował ale kilka sprawdzony źródeł mam )


Ja nie widziałem żeby tego typu ogniwa były dostępne kiosku, czy sklepie GS-u. W tej branży musi być jakaś możliwość włożenia do wykrywacza czegoś, co da się wszędzie kupić. Są robione próby wkładania do wykrywaczy akumulatorków bez jakiejkolwiek alternatywy, ale jak na razie to są wyjątki (i często wynikają z konieczności np. XP Deus, czy Minelab seria GPX).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: rcfun_pl » ndz cze 12, 2011 11:43 pm

Jasne lecz pojawia się pytanie : czy zabudowanie pakietu (lżejszego o większej pojemności , żywotności na poziomie minimum 150-200 cylki , do tego tańszego i wymienianego raz na te minimum 150-200 cykli , gdzie pakiety obciążane prądem rzędu 30-50C wykazują takie parametry więc jeśli takowy będzie rozładowywany prądem kilkadziesiąt razy mniejszym to jego żywotność wzrośnie /NIE o kilkadziesiąt razy to fakt/ ) nie jest czymś logicznym ze względu ergonomiczno-użytkowo-finansowego ??
przecież pakiety (nawet Sanyo czyli najlepsze selekcjonowane na linii produkcyjnej ogniwa NiMh i NiCd na świecie mają żywotność sporo mniejszą / patrz ilość cykli czyli naładowany-rozładowany /)tak realnie patrząc.

pozdr Yaro
rcfun_pl
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: Grójec

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: warwick » ndz paź 30, 2011 4:32 pm

Witam,
czy jest możliwość zregenerowania aku od Excalibur'a ???

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » ndz paź 30, 2011 4:52 pm

Tak, ale w temacie Minelaba nic się nie zmieniło:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: warwick » ndz paź 30, 2011 5:28 pm

ok, rozumiem

Pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: Zapytanie_email » pn mar 26, 2012 7:51 am

Planuje teraz optymalizacje zasilania, znalazłem akumulator żelowy o pojemności 3ah pasujący wymiarami, dotychczas korzystałem z baterii jednorazowych.

Moje pytanie jest następujące czy napięcie z akumulatora zaraz po naładowaniu nie uszkodzi wykrywacza?

akumulator 6v ma 5 ogniw po 1,2v, a zaraz po naładowaniu 5x 1,5v co daje nadwyżkę nad bateriami 4x1,5. Czy ewentualna nadwyżka napięcia w porównaniu z 4x1,2v(zwykle akumulatorki) może spowodować wzrost zasięgu i nie wpływnie na stabilność lub ją poprawi?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » pn mar 26, 2012 8:34 am

Można zastąpić oryginalny zasobnik taki akumulatorem (co zrobił Herrus j/w), ale ostrzegam, że odwrócenie zasilania (co jest dosyć częste przy tego typu eksperymentach) skończy się uszkodzeniem wewnętrznego zabezpieczenia.

Samo napięcie jest bezpieczne.

Na wzrost zasięgu, czy poprawę stabilności nie ma co liczyć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Whites eagle spectrum ładowarka,akumulatory.

Postautor: dino73 » ndz mar 10, 2013 9:23 pm

Witam Proscanie,chce sobie zregenerować oryginalny zasobnik ,tylko nie wiem o jakiej pojemności dobrać akumulatory bo na ładowarce jak widzę nie ma podanych parametrów ładowania.I czy w ogóle to się opłaci?ile kosztuje oryginalny nowy zasobnik i czy jest dostępny?Wiem że można dać koszyczek i akumulatorki AA , jeden zasobnik tak zrobiłem.Ale ten oryginalny chce zregenerować lubię też mieć oryginalne rozwiązanie.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » ndz mar 10, 2013 9:45 pm

Proszę przeanalizować powyższy wątek (przykleiłem tutaj zapytanie kolegi).

Oryginalnych zasobników z akumulatorkami już się nie dostanie.

Dostępne są zasobniki na zwykłe baterie, bo White's nadal je stosuje w TM 808.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: dino73 » śr mar 13, 2013 4:58 pm

Witam ponownie jeszcze krótkie pytanko mam odnośnie tej ładowarki z fotki,wyszło mi że ładuje prądem 230mA czy to by się zgadzało?
Obrazek
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » śr mar 13, 2013 5:06 pm

jak najbardziej może pasować.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: PonuryGrabarz » sob lip 26, 2014 5:48 pm

Mam "kilka" akumulatorów Litowo-jonowych 3.6-3.7V i zastanawia mnie możliwość użycia ich zamiast oryginalnego zasobnika na baterię (enelopy wyraźnie kończą swój żywot).

Oryginalny pakiet z bateriami do W5900/6000 ma razem okokło 6V (w zależności od stanu bateri). Z akumulatorami zamiast baterii można było liczyć 4.8V -też działalo.

Pakiet akumulatorków będzie miał nominalnie 3.6V, albo 7.2V. Na dodatek należy zauważyć, że te akumulatory zaraz po naładowaniu i bez obciążenia będą miały nawet 4V i 8V w drugim przypadku. Napięcie siada trochę dopiero kiedy się je obciąża.

Tu pojawiają się pytania:
1) Jaki zakres napięcia może przeżyć przetwornica w Whitsie?
2) Jeśli zakres napięć przetwornicy obejmie widełkami 3.6 lub 7.2V to pytanie proszę uznać za niebyłe... Myślałem o stabilizatorze, ale spadek napięcia tych co znam (pochodne LM317) jest troche za duży, a na dodatek cały ten nadmiar zamieni się w ciepło. Mam jeszcze taki szatański pomysł z jakąś diodą spolaryzowaną w kierunku przewodzenia, bo było by pewnie na niej jakieć 0.6V spadku napięcia ... na dwuch 1.2V czyli dalej mniej niż na stabilizatorze (i mniej ciepła). :smt017
-Czy coś takiego ma sens


Ciekawe co myśli o tym wszystkim Proscan :shock:
PonuryGrabarz
 
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 17, 2014 5:17 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » sob lip 26, 2014 6:07 pm

3,6 to za mało.

7-8 V może być. Najgroźniejsze będzie o dla ustroju, a konkretnie dla wskazówki, która będzie walić z impetem w odbojniki przy teście baterii.

Najrozsądniej będzie zastosować regulator typu LOW DROP OUT na napięcie wyjściowe 6V albo zwykły 5V.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: tomasir » pt sie 22, 2014 11:27 am

a jest jakiś sposób by zdołać upchać 10 akumulatorków zamiast 8 do pojemniczka XLT? Bo jak chodziłęm ostatnio po plaży - to już zauważałem gorsze działanie wykrywacza przy spadku napięcia poniżej 10V - przynajmniej takie miałem wrażenie.

A i jeszcze drugie pytanie. Chciałbym mieć dwa pojemniczki na akumulatory (mam jeden na wymienne baterie). Czy łatwiej "przerobić" ten pojemnik starszego typu (standardowy z kompletem baterii sklejonych w pakiecie od XLT) czy ten nowszego typu - co od Spektry był?
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Postautor: ProScan » pt sie 22, 2014 1:46 pm

Można kombinować, jak kto lubi z modyfikacja na inne akumulatorki.

Do wyboru: http://www.tme.eu/pl/katalog/#search=ak ... 076&page=1

Czy łatwiej "przerobić" ten pojemnik starszego typu (standardowy z kompletem baterii sklejonych w pakiecie od XLT) czy ten nowszego typu - co od Spektry był?


Nie rozumiem - ten od Spektry, to generalnie taki sam zasobnik.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości