Eagle spectrum przeróbka lcd na oled

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Eagle spectrum przeróbka lcd na oled

Postautor: drifters24 » czw cze 26, 2014 2:33 am

Witam

Po awarii podświetlenia w starym i wyplowiałym fabrycznym lcd, zdecydowałem się na pójście krok dalej a mianowicie zakupiłem zamiennik wyswietlacza alfanumerycznego 20x4 marki Winstar.
Nie wymaga on podświetlenia więc pozwoli na pozbycie się przetwornicy, zaoszczędzi sporo energii i znacznie polepszy widoczność.

Wyświetlacz miał byc według producenta i dystrybutora w 100% kompatybilny ale to się nie sprawdziło.
Przedstawiciel firmy zajął się sprawą i po oględzinach podesłanego przeze mnie fabrycznego wyswietlacza znalazł problem który leży w orzełku między interwałami... nie bardzo zrozumiałem... :/
Podesłał receptę i pliki z którym to polecił mi skierowanie się do programisty w celu przeprowadzenia inicjalizacji nowego lcd.
Nie jestem informatykiem ani elektronikiem więc nic więcej nie rozumiem z tego żargonu.


Poniżej podsyłam zawartość maila od przedstawiciela wyświetlaczy.
Posiadam załączniki a także dokumentację obydwu wyświetlaczy:

Witam,
Nawiązując do naszej dzisiejszej rozmowy podsyłam jak niżej :
 
W załączniku Plik *.c zawierający inicjalizację wyświetlacza.
 
Funkcja inicjalizująca to: void DISPLAY_Init(void)
 
Wykorzystywane funkcje opóźnień (delay):
 
void delay1u16_h(uint16_t us) – funkcja opóźnienia (liczba us)
void delay1m16_h(uint16_t value) – funkcja opóźnienia (liczba ms)

Proszę o odpowiedź czy może mi Pan pomoć, przy okazji wymienię przewód cewki na gruby.
Już dawno planowałem remont. ;)

Pozdrawiam
Załączniki
WEH002004BB.jpg
20X4 Winstar Hd 44780
drifters24
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 29, 2014 4:35 pm

Re: Eagle spectrum przeróbka lcd na oled

Postautor: ProScan » czw cze 26, 2014 9:53 am

Jeśli faktycznie wyświetlacz wymaga jakichś przeróbek (wprowadzania opóźnień), to nie będę zajmował się takimi zabawami. Dla nikogo nie będzie to opłacalne. Oczywiście opóźnienia musiałyby być wprowadzone odrębnym układem elektronicznym, bo zmiana kodu procesora w ogóle nie jest możliwa. Poza tym, nigdy nic na OLED nie robiłem, więc do końca nie wiem w czym tak naprawdę leży problem.

Mogę zaproponować co najwyżej wymianę na "oryginalny" (z podświetleniem foliowym) lub na zwykły LCD z podświetleniem diodowym białym. To drugie rozwiązanie jest energooszczędne i proponuję tym, u których padła przetwornica.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eagle spectrum przeróbka lcd na oled

Postautor: drifters24 » ndz cze 29, 2014 4:19 pm

Znalazłem fachowca elektronika-programistę znającego się na tego typu przeróbkach koszt robocizny do 50zł co mnie bardzo ucieszyło :)
Jest jeszcze jedna prośba, potrzebny jest jednak schemat elektroniki Orzełka...
Czy mógłbym prosić o jakiś skan lub pdf na [email protected] ?
Prosiłem go także aby po usłudze opisał mi co i jak należy wlutować, przerobić aby to działało bo myślę że to bardzo dobra modyfikacja a i w xlt oled wyświetklacz podejdzie ;)

Pozdrawiam :pa
drifters24
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 29, 2014 4:35 pm

Re: Eagle spectrum przeróbka lcd na oled

Postautor: ProScan » ndz cze 29, 2014 10:37 pm

Ciekawe co to za szara strefa, która robi przeróbki za 50zł. Po odjęciu podatków, to ledwie na flaszkę wystarczy.

Trochę to żenujące, że podał cenę, a potem jednak poprosił o dostarczenie schematu.

Dokumentacji oczywiście nie udostępniam.

bo myślę że to bardzo dobra modyfikacja


Jeśli OLED bierze na okrągło kilkadziesiąt mA, a zwykły wyświetlacz LCD poniżej 1mA, to ta modyfikacja jest bardzo dobra dla producentów baterii zasilających :)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości