zaklejanie głośnika

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

zaklejanie głośnika

Postautor: tara » pn lis 17, 2014 8:45 am

Kupiłem Whitsa MXT. Lubię "śpiewające" wykrywacze, ale ten drze się na cały las. Jest jeszcze na gwarancji więc nie chcę go otwierać i męczyć Proscana o montaż regulacji głośności (na razie). Tymczasowo chciałem zakleić głośnik. Tu moje pytanie: czy zaklejanie głośnika folią magnetyczną wyjdzie mu na zdrowie?
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: zaklejanie głośnika

Postautor: damiano » pn lis 17, 2014 2:38 pm

Spróbuj nie zaklejać całkowicie żeby powietrze miało gdzie uchodzić 8)
A dlaczego nie zakleić np. zwykłą taśmą lub izolacyjną ??
Kiedyś w XLT widziałem naklejkę WHITES na głośniku i sprzęt działał kilka lat bez zarzutów, później poszedł do ludzi więc nie wiem co było dalej.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: zaklejanie głośnika

Postautor: tara » pn lis 17, 2014 6:06 pm

Fola magnetyczna ma tą zaletę, że przyklejam i odklejam kiedy chcę. Tylko nie wiem czy magnes nie uszkodzi membramy, w końcu w głośniku tez jest magnes. Lepieniem i odklejanie kilka razy dziennie taśmę samoprzylepną jest dość upierdliwe. Słuchawki u mnie odpadają na wstępie.
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: zaklejanie głośnika

Postautor: ProScan » pn lis 17, 2014 7:01 pm

Nie wiem czy taśma magnetyczna będzie trzymać, bo puszka jest aluminiowa (chyba że chwyci do stalowego korpusu głośnika albo magnesy się przyciągną).

Nie jestem zwolennikiem zalepiania głośników, ale myślę że nic się nie stanie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zaklejanie głośnika

Postautor: tara » śr lis 19, 2014 1:57 pm

Masz rację, nie trzyma się ustrojstwo...
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: zaklejanie głośnika

Postautor: damiano » pn lis 24, 2014 11:55 am

Nie zrozumiałem że to o taką taśmę chodzi :lol: Wszystko jasne !
Mnie chodzi o to żeby nie odklejać i przyklejać non stop a zakleić jedynie taką liczbę otworków głośnika żeby dźwięk był dla nas akceptowalny i dla otoczenia również.
Chyba innej rady nie ma jeżeli nie chcesz ingerować w sprzęt.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron