Zalanie wykrywacza olejem

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Zalanie wykrywacza olejem

Postautor: Skuti » czw maja 28, 2015 2:30 pm

Witajcie.
Chcę przerobić zwykły wykrywacz na podwodny. Elektronika dostała by nową puszkę z kompletem wodoszczelnych pokręteł i przycisków. Dla pewności chcę jednak zalać tą puszkę jakąś cieczą (olejem). Wykrywka to Fisher CZ3D więc nie jest to tylko płytka z układem scalonym i niczym po za tym. Doradźcie co zastosować. Widziałem gdzieś na ruskich stronach komputery zalane olejem jadalnym ale to śmiech na sali. Czy olej transformatorowy był by dobry? Najważniejsza rzecz to ochrona elementów elektronicznych wykrywacza więc taki olej/ciecz nie mogła by w żaden sposób ich uszkadzać :/

Oczywiście wszelkie inne pomysły na konkretne uszczelnienie puszki (z uwzględnieniem pokręteł i przycisku) mile widziane.
Skuti
 
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 28, 2015 2:03 pm

Re: Zalanie wykrywacza olejem

Postautor: ProScan » czw maja 28, 2015 3:01 pm

:znow

viewtopic.php?f=9&t=1423&p=7423&hilit=olejem#p7423

viewtopic.php?f=1&t=3744&p=23022&hilit=olejem#p23022

Wyszukiwarka google też działa:

http://www.agh.edu.pl/blog-naukowy/info ... -decybeli/

Zanurzenie komputera odbyło się w komorze bezechowej, która znajduje się w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH, w oleju wazelinowym o temperaturze 19 stopni Celsjusza. Komputer mógłby być zanurzony także w oleju zakupionym w sklepie, jednak olej spożywczy może z czasem zjełczeć i zmętnieć.


Użyty olej można kupić w punktach specjalizujących się w różnego rodzaju olejach i smarach. Olej ten jest stosowany do smarowania ostrzy noży i innych elementów maszyn, które mają styczność z żywnością.


Olej wazelinowy:

http://emka.no-ip.org/pages/olej-wazelinowy,30-131.aspx

1l - 15zł.
Obrazek

Na odpowiedzialność ludzi z AGH - a wiadomo, tam pracują rodzice naszego nowego jaśniepana wybranego wolą suwerena, więc to nie to co w mąkę pierdnąć i byle kogo zatrudnić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zalanie wykrywacza olejem

Postautor: Skuti » czw maja 28, 2015 4:31 pm

Pierwszy temat czytałem ale nie rozwiązał mojego problemu :/

Olej wazelinowy - neutralny dla tworzyw sztucznych ! ...i o to chodziło !!!

Dzięki Proscan :th
Skuti
 
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 28, 2015 2:03 pm

Re: Zalanie wykrywacza olejem

Postautor: borek547 » ndz maja 31, 2015 9:32 pm

W żadnym wypadku olej transformatorowy stary olej posiadał PCB środek rakotwórczy itd.Obecnie ponoć go nie ma,ale nie masz pewności ską olej.
borek547
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 11:53 pm
Lokalizacja: POMORZE


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron