Matrix M6 potencjometr siły dżwięku.

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Matrix M6 potencjometr siły dżwięku.

Postautor: dino73 » wt cze 30, 2015 8:07 pm

Kupiłem owy detektor i właściciel dołożył sobie na obudowie potencjometr siły dźwięku głośnika,fabrycznie Matrix nie ma tego, ma dwa potencjometry od dyskryminacji ,czułości i przełącznik gruntu.Potencjometr ten dołożony strasznie szpeci bo jest od jakiegoś chyba starego radia,mi on nie jest potrzebny bo chodzę w słuchawkach ale jeśli już jest(nie wymontuje bo dziura będzie)to czy mogę go wymienić na np od whitesa Mxt od funkcji treshold?Chodzi mi o to niech ta regulacja zostanie ale wizualnie chciałbym aby to pasowało do oryginalnych potencjometrów.Czy teraz Proscanie rozumiesz o co mi chodzi :D
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 potencjometr siły dżwięku.

Postautor: ProScan » wt cze 30, 2015 10:08 pm

No teraz to bardziej zrozumiałe :)

Obawiam się, że dorobienie pokrętła Threshold raczej się nie uda, bo funkcja ta realizowana jest przez mikrokontroler.

Na pewno można natomiast założyć jakiś inny potencjometr - a zwłaszcza gałkę, żeby ładniej wyglądało (tutaj prosiłbym o zdjęcie jak wygląda teraz), albo wymienić pokrywę na nową.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Matrix M6 potencjometr siły dżwięku.

Postautor: dino73 » śr lip 01, 2015 10:30 am

Nowa pokrywa kuszące bo ta już troszkę sfatygowana,pewnie cena byłaby wysoka? :-k
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 potencjometr siły dżwięku.

Postautor: ProScan » śr lip 01, 2015 9:32 pm

Kwotę podałem na email.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron