minelab x terra 705 do brodzenia w wodzie

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

minelab x terra 705 do brodzenia w wodzie

Postautor: hancza73 » ndz maja 22, 2016 11:38 pm

Witam. posiadam x terre705 a zamierzam pochodzić z wykrywaczem we wodzie o głębokości ok 1,5m. Co Pan sądzi o próbie uszczelnienia elektroniki poprzez zapakowanie jej do jakiejś szczelnej skrzynki ? Może spotkał się Pan z takim rozwiązaniem? Widziałem zapakowanego w ten sposób Sovereigna. I przede wszystkim czy jest sens takiej przeróbki, na ile szczelna jest cewka (standardowa 7,5khz) i czy wykrywacz podoła ze stabilnością i zakłóceniami w słodkiej lub słonej wodzie ? Wiem że najlepszym rozwiązaniem była by zamiana na jakiś sprzęt podwodny . Pozdrawiam.
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: minelab x terra 705 do brodzenia w wodzie

Postautor: ProScan » ndz maja 29, 2016 12:52 pm

Nie widziałem Xterry przerobionej na podwodniaka - co nie znaczy, że się nie da i że ktoś to już przerabiał.. Wiem że są ludzie którzy zakładają przedłużacze do sond i samej elektroniki nie zanurzają.

Natomiast sonda DD (czy ona jest standardowa to nie wiem - bo w rożnych konfiguracjach sprzedawano) nie jest przeznaczona do zanurzania. Zanurzać można sondy koncentryczne (one są w całości zalewane żywicą).

W słonej wodzie - w trybie BEACH - powinna dać radę. Można zbić próbę, albo spytać gdzieś na forach jakie są doświadczenia innych.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: minelab x terra 705 do brodzenia w wodzie

Postautor: hancza73 » ndz maja 29, 2016 3:31 pm

Podziękowania za poradę kolego. To chyba gra nie warta świeczki,bo zmiana cewki i jeszcze uszczelnienie elektroniki przedraża cały interes. Więc raczej muszę zmienić sprzęt. Pozdrawiam.
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron