Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: Bartek1989 » wt cze 07, 2016 8:19 am

Witam.
Jako iż jest to mój pierwszy post to chciałem się najpierw przywitać. Mam na imię Bartek i pochodzę z niewielkiej miejscowości koło Krakowa.
A teraz do rzeczy. Znalazłem kiedyś modyfikację do Etp polegającą na wyciągnięciu potencjometru od balansu gruntu na panel.
Dlatego chciałem zapytać czy ma to sens i czy nie wpłynie negatywnie na pracę detektora?
Już kiedyś zauważyłem, że po deszczu ma jakby lepszy zasięg niż na wysuszonej glebie tak jakby balans fabrycznie był ustawiony właśnie lepiej na mokrą glebę.
Pozdrawiam.
Bartek1989
 
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 8:05 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: ProScan » wt cze 07, 2016 5:02 pm

Taka modyfikacja może pomóc doświadczonemu operatorowi - nowicjuszowi niekoniecznie.

Wilgotna gleba ma inne własności fizykochemiczne i to pomaga większości wykrywaczy - niezależnie czy mają BG czy nie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: Bartek1989 » wt cze 07, 2016 6:23 pm

Latam ponad dwa lata tak że całkowitym nowicjuszem już chyba nie jestem:-)
Mam tylko pytanie czy lepszy będzie zwykły potencjometr czy wieloobrotowy oraz czy zmiana balansu gruntu nie wpłynie na wskazania ID obiektu?
Pozdrawiam.
Bartek1989
 
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 8:05 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: ProScan » wt cze 07, 2016 7:30 pm

Bez przesady. Byleby tylko potencjometr zbyt łatwo się nie przestawiał, bo zamiast poprawić to się pogorszy.

Nastawa BG nie powinna wypływać na ID.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: Bartek1989 » wt cze 07, 2016 7:51 pm

Dlatego pytam bo w Tesoro Ciboli stosują wieloobrotowy.
Bartek1989
 
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 8:05 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: Bartek1989 » pn cze 20, 2016 8:08 pm

A jak już będę miał ten ręczny balans gruntu to po czym poznam czy jest dobrze ustawiony?
Czasem jak zbliżam sondę do gleby na wciśniętym pinpoincie to wyje mimo, że nie ma nic. Czy to oznaka złego ustawienia BG? Mowa tutaj oczywiście o fabrycznym ustawieniu. Muszę wszystko dobrze przemyśleć zanim zacznę w nim grzebać.
W planie mam zamiar to zrobić na gnieździe jack 3.5 do druku połączonym z oryginalnym potkiem. Do jack'a na zewnątrz podłączony będzie potencjometr 500 ohm a jak wyciągniemy wtyk to zwarty będzie potek.
W ten sposób będę mógł testować różne potencjometry bez konieczności rozbierania wykrywki.
Pozdrawiam.
Bartek1989
 
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 8:05 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: ProScan » pn cze 20, 2016 8:23 pm

Czasem jak zbliżam sondę do gleby na wciśniętym pinpoincie to wyje mimo, że nie ma nic. Czy to oznaka złego ustawienia BG?


Tak - to oznaka złego dostrojenia. Ale to wcale nie oznacza, że dorabiając regulator uda się tego efektu unikać, bo kanał "pinpoint" może być oddzielny do kanału dyskryminacji.

Sprawdzenia można próbować dokonać gwałtownie podrywać sondę od ziemi i/lub gwałtownie ja przybliżając.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: Bartek1989 » pn cze 20, 2016 8:41 pm

Dzięki za informacje takiego testu jeszcze nie robiłem
W najbliższym czasie wypróbuje ten sposób.
Trochę się obawiam tej przeróbki ale mam pewien niedosyt. Zdarza się, że nie mogę monety przez dwie godziny znaleźć a za chwilę wyskoczy 5 w ciągu 10 min.
Pomijam już fakt że przeważnie są to prl-ki albo jakieś niewiadomo co (bo u nas kwaśna gleba i wszystko zeżarte) ale zawsze to manetki:-)
Pozdrawiam.
Bartek1989
 
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 8:05 pm

Re: Teknetics Eurotek Pro - ręczny balans gruntu.

Postautor: loopess » pn sie 08, 2016 4:13 pm

Też mam euroteka pro i zastanawiam się na wyciągnięciem balansu gruntu na zewnątrz i jestem ciekaw jak taka modyfikacja się sprawuje?
loopess
 
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:16 am


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron