Garrett At pro doszczelnienie uszczelnienie

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Garrett At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: Rebok24 » pn lip 04, 2016 11:18 am

Witam. Mam kilka pytań odnośnie at pro. Czy mogę go jakoś doszczelnić? Chodzi o to, że zalało mi elektronike. Teraz cierie na tym bo brak wykrywki. Może mogę obkleić szkiełko które łączy sie z puszką czarną klejem z pistoletu? Dodatkowo wokół gniaz na słuchawki bym obkleił. Smaruje smarem wazelinowym uszczelki od słuchawek oraz cewki i baterii. Jeszcze co mnie denerwuje to piasek w gwintach stelaża. Jak sobie z tym poradzić? Dodam, że nie chcę utracić gwarancji. Pozdrawia m.
Rebok24
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 03, 2016 5:48 pm

Re: At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: ProScan » pn lip 04, 2016 12:18 pm

A którędy wdarła się woda? Uszczelnianie na ślepo jest bez sensu. Przypominam że to nie jest wykrywacz do nurkowania.

Klej pistoletu służy do klejenia, nie do uszczelniania.

Piasek w gwintach... Należy uszczelnić jakąś taśma, o ile można się pogodzić z brakiem możliwości poskładania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: Rebok24 » pn lip 04, 2016 5:02 pm

Wode widac za wyświetlaczem jak się przelewa oraz widać między szkłem i czarną obudową białe jakby pęknięcia. Jak wyjąłem baterie było sucho oraz po odkręceniu kabli z gniaz też było ok. A te gniazda w które wkręca się słuchawki oraz cewke mają się ruszać lekko? Podczas dokręcania cewki kombinerkami do pewnego momentu gdy czuć już opór czułem jakby gniazdo w elektronice się poruszyło. Nie używałem dużej siły. A chodzę na głębokości max 1,7m głębiej nie dam rady. Generalnie awaria nastąpiła w pierwszym wejściu poza poziom woderów czyli do 1,3m było ok. Co do doszczelnienia ma pan racje, klej do klejenia. A może jakas super taśma na łączenie szybki z czarną obudową ( np. Ta szara taśma ) . A wokół gniazd w elektronice jakiś sylikon ? Co do łączenia stelaża spróbuję zaciągnąć taśme izolacyjną. Wykrywacza i tak bez potrzeby nie będę składał.
Rebok24
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 03, 2016 5:48 pm

Re: At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: ProScan » pn lip 04, 2016 5:30 pm

Te gniazda nie są klejone (chyba są skręcane na jakiejś uszczelce - zobaczę przy okazji, jeśli się uda). Tak więc jakiś delikatny ruch by mnie nie zdziwił. Dziwi mnie używanie narzędzi do skręcania złącza - na pewno jest to coś, czego producent nie zaleca.

Pęknięcia w akrylowym panelu także nie są czymś zdrowym - o ile są to właśnie pęknięcia, a nie coś innego. Jeśli tam jest coś nie tak, to żadne doszczelnianie nie pomoże. Szara taśma wodoszczelna chyba także nie jest - chyba ze kilka warstw - pewności nie mam.

A w przyciskach było sucho?

Nic chyba skutecznego na doszczelnienie nie poradzę - należy raczej szukać miejsca przecieku i to miejsce naprawić/podzespół wymienić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: Rebok24 » pn lip 04, 2016 7:23 pm

W przyciskach był piasek i nie rozkręcałem jeszcze nic bo wykrywacz na gwarancji. Dziękuje za dobre rady i podpowiedzi. A gdzie mogę kupić poszczególne podzespoły np elektronike, pokrętła itp? I czy w przyszłości można liczyć na naprawe pogwarancyjną w pana firmie?
Rebok24
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 03, 2016 5:48 pm

Re: At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: ProScan » pn lip 04, 2016 8:27 pm

Bezpośredni dostęp do podzespołów mają polscy dystrybutorzy.

Z góry ostrzegam że z niektórymi podzespołami może być problem - np. z zakupem gniazda. AT oczywiście żadnych pokręteł nie ma.

U mnie można naprawiać Garretty - w miarę dostępu do części - mam trochę tego, więc można pytać (ale czy "liczyć", że zawsze pomogę - niekoniecznie).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: Rebok24 » wt lip 05, 2016 8:14 am

Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawia m.
Rebok24
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 03, 2016 5:48 pm

Re: Garrett At pro doszczelnienie uszczelnienie

Postautor: KrisssK » sob lip 16, 2016 10:02 pm

Wydaje mi się, że ta "nieszczelność" o której pisze autor tego wątku polega na dostawaniu się wody jedynie pomiędzy naklejkę i panel frontowy a nie do do środka obudowy. Taki temat gdzieś na forach już był poruszany- trzeba by poszukać. W każdym razie nie jest to jakiś wielki problem. Jeśli tak jest to wystarczyłoby kupić u dystrybutora nową naklejkę panelu frontowego i starannie nakleić na sucha i wyczyszczoną powierzchnię panelu.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości