Modernizacja discovery TF 900

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Modernizacja discovery TF 900

Postautor: konio » sob sty 13, 2007 8:42 pm

Witam, dowiedziałem sie przypadkiem że istnieje sprawdzony sposób modernizacjii wykrywacza klasy tm 800 a konkretnie tf 900 polegajacej na bardzo radykalnej poprawie stabilności , czy zna Pan temat?
konio
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 13, 2007 8:19 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: ProScan » sob sty 13, 2007 9:43 pm

Mogę się tylko domyślać o co chodzi.

Jest to możliwe, tylko nie wiem z jakiego źródła ta informacja i nie wiem czy myślę o tym samym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: konio » ndz sty 14, 2007 2:16 pm

Informacja pochodzi od "starego wyjadacza" napotkanego w terenie ,który twierdzi ze dobry znający temat elektronik poradzi sobie ze znanym problemem niestabilnosci wykrywacza , twierdził że po "przeróbce "może z nim chodzic godzinę bez rozstrajania i używa go w ten sposób od paru dobrych lat. Nie chciał zdradzić szczegółów , w końcu poznalismy się przed chwilą. mam wrażenie że miał wyprowadzony jeszcze jeden potencjometr regulacyjny - ale mogę sie mylic.
A tak w temacie : czy wyrzucenie podstawek pod scalakami rzeczywiście może pomóc?
konio
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 13, 2007 8:19 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: ProScan » ndz sty 14, 2007 2:35 pm

Słyszałem o wielu chałupniczych wynalazkach i ten z potencjometrem chyba należy to tego właśnie gatunku; country-science.

A co podstawek pod układami, to nigdy nie polepszają stabilności, ani innych parametrów układu. Ułatwiają jedynie serwis, ufuchamianie, modyfikowanie itp. Bardzo bym się zdziwił gdyby były montowane fabrycznie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: konio » ndz sty 14, 2007 3:02 pm

Podstawki są raczej fabryczne - sprzet przyleciał kilka lat temu z USA i tutaj nikt w nim nie grzebał.
Co do potencjometru to tylko przypuszczenia
tak czy owak jesli jakakolwiek modernizacja wykrywacza poprawiajaca stabilnośc pracy jest możliwa to jestem nią zainteresowany.
konio
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 13, 2007 8:19 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: ProScan » ndz sty 14, 2007 3:10 pm

Rozumiem.

Proszę zatem podesłać wykrywacz do przeglądu (gratis).

Ustalimy emailowo, co można ewentualnie zrobić. Przyjrzę się także tym podstawkom.

Czy wykrywacz zachowuje się podejrzanie, czy chodzi tylko o jakąś modernizację "na wyrost".

:pa

proscan

PS
Instrukcja do TF 900: 14zł 8)
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: konio » ndz sty 14, 2007 8:57 pm

Podjadę jak znajdę trochę czasu bo mam niedaleko :)
Instrukce juz mam dziekuje.
konio
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 13, 2007 8:19 pm

Re: Modernizacja discovery TF 900

Postautor: topor1 » wt cze 07, 2011 5:58 pm

hyyy i co z tą przeróbką TF900 :?: jest to wogóle możliwe bo mój też słabo stabilny jest aczkolwiek był na przeglądzie u ProScana i nic nie wykazało zero usterki
topor1
 
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron