Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » pt sie 03, 2007 9:45 pm

Ostatnimi czasy,zaczelem sie zastanawiac jak mozna usprawnic a w zasadzie poprawic ergonomie w minelabie typu explorer.Wynalazki jakie widzialem na jednym forum rodem z USA odstraszyly mnie od samodzielnego klecenia czegos i wpadlem na pomysl aby elektronike przeniesc na rame od minelaba X terra.Chcialbym sie dowiedziec czy ktos cos takiego robil,jakie sa mozliwe koszty i dokladnie wszystko co moze byc pomocne.Jako ze mam dosc juz leciwego XS i w planach zamiane rurek na te z modelu II lub SE to moze zakup calej ramy i przerzucenie wszystkiego i zamiana akumulatora na akumulatorki paluszki wcale nie jest taka glupia ?jak ten pomysl widzi Proscan,a moze ma na zbyciu po okazyjnej cenie rame jaka mogla by mi sie przydac?:)Za wszystkie odpowiedzi na pytania,inne pomysly z gory wielkie dzieki.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: ProScan » pt sie 03, 2007 10:45 pm

Witam,

Zadaje się że coś takiego kiedyś widziałem na tym forum:

http://www.findmall.com/list.php?22

ale nie wiem dokładnie gdzie. A może na geotechu ?

Może ktoś ma linka pod ręką z modyfikacjami Explorera, to bardzo proszę o wpisy.

Myślę że można się pobawić, o ile ktoś lubi taką aktywność. Rurki albo mam albo można zamówić. Nie jest to jednak taniocha.

Najtrudniej będzie z mocowaniem i doprowadzeniem zasilania. Wypadało by także zrobić nową obudowę na elektronikę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: ProScan » pt sie 03, 2007 10:54 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » sob sie 04, 2007 5:55 am

Wlasnie o tym forum pisalem,raczej mam wyzszy poziom estetyki niz Amerykanie.Jak na razie jeszcze nie zabralem sie za rozkrecanie,staram sie wszystko dokladnie przemyslec..Jedne co jest pewne to to iz w Minelabie Explorer przyczyna szybkiego zmeczenia reki jest wlasnie zamocowanie "wysiegnika" nad a nie pod dlonia .
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » sob sie 04, 2007 6:06 am

Do tej pory i w zasadzie nadal stosuje sposob z guma od przyzadu gimnastycznego do rozciagania/nie wiem jak sie nazywa -2 uchwyty i 5 gum jakie rozciaga nie na wysokosci klaty/.Jeden koniec gumy mocuje na wysokosci ramienia do szelek taktycznych LWP/na allegro koszt do 15zł/ a drugi koniec ma zamocowane kolko z tworzywa przez jakie jest przelozony wysiegnik .Sposob jest rewelacyjny w plaskim terenie i tani.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: ProScan » sob sie 04, 2007 6:55 am

To się nazywało expander.

Podobne gumki stosuje się do mocowania bagażu - np. na samochodzie.

Na zachodzi są gotowce. Można znaleźć w sieci i podejrzeć pod nazwą "bungee harness" z dodatkiem "metal detector".

Tutaj dla Minelaba serii GP: http://www.akmining.com/cart/mlac-cjb.htm

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » pn sty 10, 2011 10:40 pm

Dlugo myslalem,co mozna zmienic co ulepszyc.Doszedlem do wniosku iz najslabszym ogniwem jest kabel do cewki.Jak bysmy nie kombinowali trzeba go ochronic.W tym temacie rozwiazanie orginalne wydaje sie byc dobre.Co do reszty w moim przypadku rozwiazuje sprawe,umocowanie wykrywacza na gumie na zasadzie szelki.Sposob jest gdzies opisany na forum.Z tego co zostanie, wiele nie zmienimy,bo czy to bedzie akumulator czy paluszki lub inne zrodlo energi to swoje musi wazyc a zmiana samej obudowy na kilka rurek wydaje mi sie malo istotna.Kilka dobrych rad,jak ulepszyc czy usprawnic swoj wykrywacz znajdziecie na tej stronie
http://metaldetectingworld.com/minelab_ ... tion.shtml
Nie jest to moze ladne,ale na pokaz mody nie idziecie .Wszystko przemyslane,uzasadnione i mozna zrobic to nie wydajac ani zlotowki.Jak pisalem wyzej,podstawa to znalezienie zaminnika kabla.Ja obszedlem wiekszosc sklepow elektronicznych w okolicy i nic ciekawego nie znalazlem.Z opisu na jednym z forum wynika iz wykrywacz dziala na innym kablu
http://www.findmall.com/read.php?22,1161868
Konia z rzedem temu co powie gdzie mozna cos podobnego kupic w przyzwoitej cenie.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: ProScan » pn sty 10, 2011 10:47 pm

Ten kabel jest robiony na zamówienie. Identycznego się nie kupi. Podobny jest kabel S-VHS.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » wt sty 11, 2011 10:12 am

Dzieki Proscan.Juz myslalem nad kablem jaki jest oferowany na ebay jako przedluzacz.Gdzies tez widzialem przekroj podobnego kabla,jaki byl opisywany jako instrumentalny/nazwa wskazuje muzyczne zastosowani/lecz cena byla straszna.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: ProScan » wt sty 11, 2011 10:20 am

Ale o soo chozziii?

Kabel do wymiany?

:?:


proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Explorer - przeróbki obudowy

Postautor: newmc » wt sty 11, 2011 9:39 pm

Tak ,do wymiany.Sprawa ma sie tak,iz posiadam leciwa cewke/biala/ w jakiej padl kabel w miejcu gdzie wychodzi z cewki.Kabel juz jest w tak zlym stanie iz po zdjeciu wierzchniej izolacji ukazaly sie nagie przewody.Izolacja przewodow w rekach sie kruszy,peka przy kazdym wygiecu kabla.Uszkodzona ,zerwana byla masa jednego z przewodow.Jako iz cewka byla wielokrotnie latana przez ciebie ,ma swoje lata ,doszedlem do wniosku iz czas na nowa.Odpowiednia zakupilem na ebay,a biala przeznaczylem na pomoc naukowa.
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... highlight=
Doszedlem do wniosku iz najlatwiej bedzie na odcinku cewka-spirala kabla wstawic zamiennik.Chce ,mam taki plan,aby spirale polaczyc z zamiennikem kabla jakas wtyczka .Wszystko to sa plany,cewka rozbebeszona lezy w szafie.Moze kiedys sie za to wezme ,jesli sie uda,bedzie jakas zapasowa.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości