Modernizacja Minelab Muszkieter

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: Zapytanie_email » sob gru 24, 2005 12:05 pm

Witaj Proscan !

Mam wykrywacz Minelab Musketeer Advantage. Jak wiesz jest on żle wywarzony i aby to zniwelować chciałbym umocować skrzynkę pod łokciem tak jak jest to w Sovereigne. Potrzebuję dodatkowe łoże do mocowania obudowy . Czy można je dokupić u Ciebie i ile to kosztuje.
Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: warwick » wt gru 27, 2005 9:48 am

a nie lepiej zdjąc wogóle puszkę z elektroniką ???
ja tak zrobiłem - najpierw moja "baba" :smt008 uszyła mi ze smyczy do kluczy coś w rodzaju nosidełka na szyję a teraz na gwiazdkę dostałem pokrowiec minelab'a - to tylko moja propozycja a po zdjęciu puszki ze sztycy uzytkowanie stało się sporo przyjemniejsze i wygodniejsze a i koszt całości to dosłownei kilka złotych i godzina szycia
pozdrawiam i polecam
warwick Piotr
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: ProScan » wt gru 27, 2005 7:58 pm

Witam,

Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do firmy Viking, gdyż w zasadzie należy dokupić specjalny zestaw montażowy (podłokietnik + zaczep), dostępny jako akcesoria ...

Całość wygląda tak:

Obrazek

Sam zaczep (na rysunku powyżej nr 8 - mam "od ręki") wygląda tak:

Obrazek

Spróbuję zaprosić do odpowiedzi Panów z Vikinga.

Sposób z nosidełkiem proponowany przez Warwicka też jest warty rozważenia. Plusem jest łatwiejszy dostęp do regulatorów, a minusem "uwiązanie" do wykrywacza i większe ryzyko naderwania kabla.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: warwick » wt gru 27, 2005 8:47 pm

fakt - naderwanie kabla jest możliwe i mi się przydarzyło, ale przelutowanie wtyczki (przy moich mizernych zdolnościach ) zajeło mi jakoś tak ze 30 minut i działa. Moża uniknąć tego typu "dramatów" stosując się do dwóch prostych zasad:
1) nie wyciągac wtyczki ciągnąc za kabel kabel tylko poprostu delikatnie wysunąć wtyczkę z gniazda
2) jak sie chodzi z puszką na szyji trzeba kabel ze sztycy odwinąć maksymalnie jak się da zostawiąjąc jeden oplocik tuż przy cewce zabezpieczając go tasiemką na rzepy

... i tyle i cała filozofia - oczywiście polecam oryginalne produkty mainlab'a, a moje rozwiązanie to tylko - mówiąc czystą polszczyzną - lowcosto'wy ersatz

pozdrawiam Piotr - warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: ProScan » wt gru 27, 2005 9:28 pm

1) nie wyciągać wtyczki ciągnąc za kabel tylko po prostu delikatnie wysunąć wtyczkę z gniazda
:smt023

Właśnie !

Do plusów "nosidełka" dodam jeszcze:

- ochrona przed wodą (jeśli nosidełko o odpowiedniej konstrukcji);
- koszt (nowy podłokietnik oraz zatrzask, będą jednak trochę kosztować :smt088 )

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

Postautor: Grzechutor » śr gru 28, 2005 11:41 am

Witam,

Podłokietnik do Minelaba SOVEREIGNA składa się z dwóch metalowych części, śrubek do montażu, osłony neoprenowej, podpórki, paska i szyny do montażu elektroniki. Cena kompletnego podłokietnika w Vikingu w Warszawie wynosi 200 zł.

Pozdrawiam,

Grzechutor
Grzechutor
Sprzedawca
 
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 17, 2005 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości