Jak użytkować ACE 250?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Jak użytkować ACE 250?

Postautor: giagi » pt kwie 27, 2007 4:07 pm

Mam pytanko natury technicznej, jestem jeszcze zielony a wnerwia mnie mój garrecik, piska wariat na wszystko co mu podejdzie. Niby włączam dyskryminację a i tak wywala mi wszystkie gwózdki z gleby. Najbardziej wkurzające są folie aluminiowe - pokazuje jak chce. zachowuje się niemal jak PI.

Jak należy się tą zabwką posługiwać, co oznaczają te różne dźwięki- bodajże 3, który do czego bo jak narazie odechciewa mi się rycia ziemi, dobrze chyba że głębiej jak na szpadel nie bierze - zawsze to mniej rycia na darmo :) ...

Ktoś mi kiedyś powiedział że ACE 250 to zabawka na plażę, czyżby faktycznie miał rację?

Pozdrawiam kopaczy
giagi
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:48 am
Lokalizacja: Ziemia Odzyskana

Re: Jak użytkować ACE 250?

Postautor: ProScan » pt kwie 27, 2007 4:44 pm

Co do folii to może być różnie, w zależności jaka to folia, czy zwinięta w kulkę, czy nie.

Jeśli sygnalizuje na dyskryminacji gwoździe to jest to powód do niepokoju. Proszę spróbować zresetować wykrywacz (przywrócić nastawy fabryczne), trzymając klawisz POWER przez kilka sekund przy włączaniu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak użytkować ACE 250?

Postautor: sturmik » pt kwie 27, 2007 4:59 pm

Witaj!
Osobiście używam ACE150.Zasiegi niezbyt ale troszkę wyciąłem fantów.Szukam na All Metal i wychwytuje uchem kiedy jest żelazo a kiedy kolor.Jeżeli masz problem zacznij szukać na Jewelery.Powinien zacząć odrzucać żelastwo.Jeżeli nie musisz oddać go na gwarancję,jeżeli jej nie masz to już nie ciekawie.Co najważniejsze nie zniechęcaj się!!
Pozdrawiam!!
sturmik
 
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 4:41 pm

Re: Jak użytkować ACE 250?

Postautor: giagi » pt kwie 27, 2007 7:33 pm

gwarancja jeszcze jest ale jak sobie pomyślę o wysyłkach tam i z powrotem (dodatkowe koszty) a potem czekanie tygodniami lub miesiącami to mam dość...
próbowałem na różnych trybach, nawet wycinałem 5 pierwszych kwadracików i dalej mi łyka papiaki i gwoździe, oczywiście gwoździe zwykle widzi jako monetki lub sakiewkę złota :)

jeśli chodzi o znaleziska to narazie jedynie mały feniś i łuska od pepeszki, hehe
ale za to gwoździ i sreberek cała masa :) dosłownie zjadacz gwoździ, kapsli i aluminiowej folii.

jaki jest patent na te dźwięki? Co oznacza gong, co niski a co wysoki?
giagi
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:48 am
Lokalizacja: Ziemia Odzyskana

Re: Jak użytkować ACE 250?

Postautor: sturmik » sob kwie 28, 2007 5:28 pm

Gong-moneta,Polmos,klamra;niski-złom;wysoki-miedź,mosiądz,ołów
Mniej więcej tak to wygląda.Folie aluminiową czasami myli mi z "Nickel"-raz puka na złom raz na "nickel".Łatwo rozróźnic.
sturmik
 
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 4:41 pm

Re: Jak użytkować ACE 250?

Postautor: giagi » wt maja 01, 2007 12:26 pm

a jak wypadają wasze zasięgi na ace? czy można za pomocą tej "zabawki" znaleść np bagnet na głębokości 40cm?
giagi
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:48 am
Lokalizacja: Ziemia Odzyskana


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości