Instrukcja obsługi ACE 250

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: Zapytanie_email » czw mar 09, 2006 9:00 pm

Bardzo prosze o instrukcje do Ace 250 tlumaczoną przez Pana i Pana gg bo chcialbym zadac pare pytan odnosnie tego modelu. :)
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: ProScan » czw mar 09, 2006 9:11 pm

Witam,

Instrukcja do poczytania tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/sample/AC ... Viking.pdf

hasło dostępu takie samo jak tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=12
(tyle że DUŻYMI LITERAMI)

W razie pytań, proszę pytać tutaj. Numeru GG nie upubliczniam.

Jeśli pytania nie dotyczą naprawy, to lepiej proszę pytać dystrybutorów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: Zapytanie_email » pt mar 10, 2006 10:51 pm

No to moze przez meila sie dogadamy.

Po 1. Mam problem ze zrozumieniem symboli na górze monitora otóz wiem ze kursor wskazuje monety ktory jest ponizej symboli ale nie wiem ktory kursor czemu odpowiada, nawet nie wiem co oznacza symbol po monecie 5 centowej(chyba puszka ale nie jestem przekonany). Dalej nie wiem kiedy wsklazuje bronz albo zloto gdyz te dwa symoble są nad tą niby puszką. Móglby mi Pan przez meila jakos to wyjasnic ??

Po 2. Moj wykrywacz czesto sie myli, wskazuje ze to moneta a okazuje sie ze jest to puszka aluminiowa :((mam nadzieje ze to nie jest zadna wada fabryczna), prawie na kazdym smieciu pokazuje monete ale w ten sposob ze raz pokazuje monete a raz metal niekolorowy, a moze poprostu powinienem zredukowac poziom czulosci. Robiąc testy na suucho monet wskazuje w 80 % prawidłowo. Prosze o pomoc, Mam nadzieje ze zrozumial Pan o co mi chodzi.

Byl kupiony w [...] w Rzeszowie, wiec chyba nie powinna to byc wada fabryczna, bo widze po postach że zaden wykrywacz nie wykrywa idealnie metalu jaki jest w ziemi i trzeba tak czy siak sie nakopać, a przede wszystkim zrozumiec wykrywacz, a a propo czulosci to mialem ustawioną na maxa wiec to chyba moglo byc to tym spowodowane, tym bardziej byl to piasek a wiec gleba zmineralizowana. W kurza mnie to ze np byl jakis drucik w ziemi a on szalał nie wiedzial co wskazac. Ale jak skolei polozylem moente srebrną w ziemi to juz nie szalal tylko wskazal srebro. wiec chyba jest wszystko z nim ok ??Jutro prosilbym wlasnie jeszcze o objasnienie symobli.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: ProScan » pt mar 10, 2006 11:07 pm

Witam,

Ad. 1
Symbol ten to "pultab" czyli otwieracz od puszek po napojach. Ten rysuneczek przedstawia otwieracz starego typu (pewnie dlatego go nie widziałeś), który zrywało się z puszki. Obecne otwieracze wyłamują tylko blaszkę w puszce.

Ad.2
Wyjaśnienie o co chodzi z identyfikacją znalazłeś mam nadzieję w linkach powyżej. Pamiętaj, że wykrywacz nie wie co ma pod sondą. On zgaduje na podstawie pomiarów. Jeśli podsunie mu się pod nos monety, to zwykle dobrze zgadnie (zwłaszcza dla monet amerykańskich - sam zauważyłeś że skuteczność identyfikacji dla monet to prawie 80%). Jeśli coś innego, to oczywiście można go zrobić w konia (np. myli mu się puszka z monetą).

Dodatkowo, dając dużą czułość sprawiasz, że wykrywacz staje się nadwrażliwy i zamiast spokojnie rozpoznawać przedmioty, zaczyna się miotać i często nie potrafi się zdecydować.

Wszelkie niuanse powinien wyjaśnić Ci sprzedawca. On na sprzedaży zarabia, a nie jest to worek kartofli żeby tylko sprzedać i zapomnieć.

Jeśli połakomiłeś się na 30zł niższą cenę, to pamiętaj że w życiu nic nie jest za darmo (poza poradą u proscana*).

:pa

proscan







*) do czasu, aż stracę cierpliwość
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: Zapytanie_email » śr mar 15, 2006 11:13 pm

Czytając formu trafiłem na wątek jak Instrukcja obsługi ACE250.

Nie wiem czy to jakieś odstępstwo od Pańskich zasad ale tą instrukcja jest w całości i można sobie w całości spokojnie ściągnąć "za darmo".
Wcześniej jako przykłady widziałem tylko pojedyncze strony.
Chciałem zapytać czy jest to jednostkowy przypadek czy zmiana "polityki" dotyczącej udostępniania instrukcji przez Pana tłumaczonych?

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Instrukcja obsługi ACE 250

Postautor: ProScan » śr mar 15, 2006 11:38 pm

Witam,

Nie, to nie jest jakaś zmiana kierunku. Sprzedaż instrukcji pozostaje źródłem skromniutkiego przychodu (wystarczającego np. na paliwo na wyjazdy) Powody dla których instrukcja do ACE 250 znalazła się w sieci są następujące:

- Instrukcja wykonana przez krakowskiego dystrybutora była już w sieci (czyli możliwość sprzedaży bliska zeru).
- Koszt instrukcji to kilkanaście zł, czyli potencjalny zarobek w okolicach 10zł był do odżałowania;
- Na jednym z forów pojawiały się pytania co do kompletności instrukcji. By wskazać, że mnie nie dotyczy, zamieściłem wówczas moją wersję.
- Taka instrukcja w sieci jest formą promocji mojej działalności.

A poza tym:

- bezpośredni wydruk jest zablokowany (można poczytać on-line);
- dostęp po podaniu hasła (wymaga zalogowaniu się na tym forum).

Tak więc sprawa jest okazjonalna, chociaż przewiduję publikowanie dużych fragmentów różnych instrukcji. Np. dla X-terra udostępniłem 25 z 50 stron instrukcji.


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości