Tesoro Tejón prośba o rady...

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Heruss » pn mar 17, 2008 9:12 pm

Witam
ostatnio na forum "O" wrzuciłem taki oto post:
Witam
Czytam instrukcje (angielską) i za żadne skarby nie jestem w stanie zrozumieć po co i jak ustawiać ALT(ernatywną) dyskryminację. czy jest to tak jakby osobny tryb dyskryminacji czy poprostu bajer co by za dużo nie kręcić jednym pokretłem dyskryminacji. Proszę o wasze rady.
Pozdro
Heruss
PS. szukałem na forum tesoro ale niestety po kilku wyłożeniach się ichniego engine starsze posty sa niedostepne. A tutaj tak naprawde ten problem nie był poruszany.

Oczywiście mądrala pan "W" zaczął opowiadać jak to ustawia dyskryminację tak że znajduje same odznaki lub klamry a mi chodzi o rady użytkowników tego modelu Tesoro. Przesiadłem się z Bandido II uMax na Tejóna i jak narazie żałuję tego, bo dyskryminację raczej zmieniałem na bierząco a ta zdublowana to jak napisałem wyżej raczej wodotrysk. Wiem że Tejon ma napewno lepszy zasięg niż Bandido II ale jak narazie nie jestem jeszcze do niego przekonany.
Proszę o Wasze spostrzeżenia a'propos tego modelu
Pozdro
Heruss
www.eksploracja.eu
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: wicja1 » pn mar 17, 2008 9:35 pm

Ja miałem Tejona dość krótko,ale z tego co pamiętam to jest to dodany raczej nie osobny tor tylko osobny próg dyskryminacji.I w wiekszości przypadków ustawia się "alt" troszkę wyżej niż pierwszą dyskryminację (ktoś chyba pisał na ten temat na "O" ) Pozwala to weryfikować "wartość" sygnału przełączając sie miedzy dyskryminacjami.Czy to jest bajer....??? Jest to przydatna sprawa,stosowana wcześniej w Fisherach i C-Scopach.Moim zdaniem ma jedną sporą wadę.Jest to raczej wada operatora niż wykrywacza ;) Jak już czujesz nogi w tyłku,po kilku godzinach (bezowocnego) łażenia,to przestajesz kopać sygnały te poniżej "alt".I dlatego nikt mi nie powie,że wyświetlacz w wykrywaczu to zbędny bajer :D
Pozdrawiam,
wicja1
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Heruss » pn mar 17, 2008 10:04 pm

ale z tego co pamiętam to jest to dodany raczej nie osobny tor tylko osobny próg dyskryminacji

Raczej osobny tor dyskryminacji a nie próg. :) Przełącznik przełącza na ten "tor". Powiem szczerze że jestem tym troszkę zawiedziony bo szczerze machałem dyskrymą w Bandido bez problemu, a po dźwięku serialnie można rozpoznać co się kopie. W Bandido dyskryminacja byłą tak położona że bez problemu można było ją w ułamku sekundy przestawić na inne ustawienia i w ułamku powrócić do poprzedniego ustawienia. Podrzucam fotkę. (dolna gałka po prawej stronie-pod kciuk =>dyskryminacja) A co do wyświetlaczy to ja ich nie potrzebuję :) i są dla mnie tym samym co dobre wsłuchanie się w sygnał...tak naprawdę pokazują tylko przypuszczalne wskazanie przedmiotu kopanego...Obrazek
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: ProScan » pn mar 17, 2008 10:47 pm

To ja może przywołam ten wątek:

http://www.odkrywca-online.pl/tejon-rad ... tml#603145

Ogólnie to co napisał Beaviso moim zdaniem wyjaśnia sprawę. Niestety w dyskusję włączył się wspomniany pan no i sprawa się zaciemniła i zamiast informacji zrobiło się bicie piany, a potem wirtualne bicie po pyskach. O moderacji na forum O. już się kiedyś wypowiadałem i czekam na zmiany.

Oczywiście kwestią indywidualną jest co komu bardziej odpowiada, kręcenie gałką, identyfikacja na wyświetlaczu, przełączanie dźwigni itp.

Osobiście możliwość szybkiego sprawdzenia czy dany sygnał znajduje się w zadanych "widełkach" dyskryminacji uznaję za rzecz przydatną, skoro nie ma innych możliwości identyfikowania co się ma pod sondą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Heruss » pn mar 17, 2008 11:09 pm

Witam ponownie :D
Prawda co Michal napisał i to już wiedziałem z instrukcji :D chciałem poprostu posłuchać dobrych rad użytkowników ale użytkownik-dealer(nie lubi mnie osobiście bo ściągam piszczałki zza oceanu za dobre słowo hehe ) popsuł cały wątęk. Dzięki Proscan że go przytoczyłeś ale nie chciałem dawać linka do "O".
Jeszcze jedno pytanie do Ciebie podobno coś można pozmieniać w Tejon'nie...kiedyś coś czytałem na forum Tesoro ale teraz po kilku załamaniach tamtejszego zaginęło wiele postów.
Pozdro
Heruss
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: ProScan » wt mar 18, 2008 12:57 am

To że ta osoba jest tam jeszcze tolerowana, racjonalnie tłumaczę sobie jedynie tym, że a) daje płatne ogłoszenia, b) moderator też ma Tesoro.

Proponuję odświeżyć wątek na Odkrywcy i załozyć na PS, bo tutaj na pewno nie ma tylu użytkowników, a Tesoro szczególnie.

Wicja i inni słusznie zauważyli, że w Fisherach (np. 1266) czy CSCOPE CS5MX jest niemal identyczny sposób przełączania dyskryminacji. Warto ogólniej sformułować pytanie, by włączyć do rozmowy także posiadaczy tych wykrywaczy.

Co do przeróbek, to ja z zasady ich nie wykonuję. Słyszałem, że Mrand robił jakaś przeróbkę zakresu dyskryminacji - proszę się do niego zwrócić bezpośrednio.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Witcher » wt mar 18, 2008 10:31 am

Heruss pisze:nie lubi mnie osobiście bo ściągam piszczałki zza oceanu za dobre słowo hehe
Heruss


Kolega kupuje w Czechach. 30 km od granicy Polskiej jest przedstawiciel.Z tego co wiem ceny Tesero konkurecyjne, serwis blyskawiczny i obsluga z innej bajki.


Pozdrawiam
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: ProScan » wt mar 18, 2008 12:31 pm

A jakąś stronę www można prosić?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Witcher » wt mar 18, 2008 12:50 pm

Nie wiem nic o stronie. Z tego co pamietam wspominal o Ostravie/Opavie ;).
Bede z nim kopal w weekend to zapytam o jakies namiary.
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: Heruss » wt mar 18, 2008 10:58 pm

http://www.tesoro.cz/ mówisz masz ;) na stronie Tesoro jest lista wszystkich dealerów.....niestety jedynego polskiego też :evil:
Ja niestety ciągnę (bo mam taką możliwość) zza oceanu... :( Kucze powiem szczerze że byłem jakieś 30 mil od Prescot i zastanawiałem się czy nie zaproponować im nowego przedstawiciela na terenie Polski....może wywinę mu taki numer ;) bo facet robi zły PR Tesoro swoją osobą a szkoda bo to dobra marka.
Pozdro
Heruss
PS ale co do cen to raczej podobne do tych u "D.." uppps ;)
Heruss
 
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: ProScan » wt mar 18, 2008 11:31 pm

OK - dzięki. Ładna i czytelna strona. A historię firmy napisali 3 razy !! :lol:

Ale to chyba ktoś inny, bo Most jest daleko od polskiej granicy.

Co do Tesoro, to mogę tylko potwierdzić, że gniazdo jest kalane, co chyba każdy widzi, bez wyjaśniania. By godnie reprezentować czyjeś interesy, nie wystarczy propaganda na czyjąś rzecz i dołowanie konkurencji.

Dobra, chyba pora zamykać ten wątek, bo odeszliśmy za bardzo od tematu. Jeśli ktoś ma coś do dodania na tematy ogólne dotyczące kupna /sprzedaży Tesoro to proszę na priv zainteresowanym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: martin » ndz mar 30, 2008 7:44 am

ProScan pisze:To że ta osoba jest tam jeszcze tolerowana, racjonalnie tłumaczę sobie jedynie tym, że a) daje płatne ogłoszenia, b) moderator też ma Tesoro.
proscan


a) nie interesuje mnie kto daje płatne ogłoszenia , a kto nie :)
b) moderator nie ma Tesoro , tylko Whites'a nabytego u zupełnie innego dystrybutora , a nawet kiedy miałem Cibole to z tego co pamiętam Denar dostał ode mnie 2 żółte kartki : jedna po pół roku się przedawniła a drugą objęła ogólna amnestia na Forum . Zatem , żadne z Twoich racjonalnych tłumaczeń nie jest trafne 8)

Tyle sprostowania

Pozdrawiam
Martin
martin
 
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 26, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tesoro Tejón prośba o rady...

Postautor: ProScan » ndz mar 30, 2008 9:46 am

OK - dziekuję za wyjaśnienia.

Skoro moje domysły okazały się nietrafne, to osobiście nie widzę racjonalnego wytłumaczenia.

Skoro tak konfliktowa, rzucająca oszczerstwami, obrażająca coraz to nowych użytkowników osoba nie dorobiła się nawet ostrzeżenia (nawet za sugestie o smarowaniu wykrywaczy kałem), to zaiste jakaś nutka transcendencji unosi się nad tym wszystkim.

:pa

proscan

PS
O jakości Pana moderacji wypowiadałem się wielokrotnie i nigdy pozytywnie. Ważne że są jeszcze tacy, którzy się ze mną nie zgadzają.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości