Explorer SE zasilanie & dźwięk

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Blitzkrieg » wt maja 06, 2008 2:18 pm

Hmm zauważyłem że mój explorer SE jest strasznie zasobożerny, zjadł nowe baterie w jakieś 5 godzin, czy to normalne zużycie? Miewam również problem z dźwiękiem, wydaje mi się słaby przy volume na max - jest napewno dużo słabszy niż sygnał w xterrach, czy jest to winą głębokości na jakiej zalega przedmiot? czasem widać zmiany parametrów na ekranie, a niemal nie słychać dźwięku. Dla przedmiotów wielkości łuski mauser leżacych płytko(10-15 cm) sytaucja się poprawia(jest do przyjęcia, ale mógłby być głośniejszy), czy ustawienie gaina wyżej niż chodzę obecnie powinno coś zmienić, czy tylko zatrze granicę miedzy sygnałami płytkimi a głebokimi?? Czy wobec tego warto zaopatrzyc się w słuchawki??
Blitzkrieg
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:34 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: jacek1 » wt maja 06, 2008 5:43 pm

Witam

Chodzisz w słuchawkach czy na głośniku wbudowanym w wykrywacz?.
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Blitzkrieg » wt maja 06, 2008 8:14 pm

Na głośniku...
Blitzkrieg
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:34 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: jacek1 » czw maja 08, 2008 5:12 pm

Witaj

Mam Quattro ale dzwięki są zbliżone.Chodząc bez słuchawek tracisz dużo sygnałów.Kiedyś chodziłem bez słuchawek i widzę dużą różnice .Gdy wieje wiatr to dzwięków będziesz słyszał połowe. Kup słuchawki z regulacją głośności i wtedy porównaj ilość i natężenie dzwięków.Idzie lato więc kup słuchawki małe.Mam RPG ale ostatnio kupiłem malutkie słuchawki zauszne i są ok.

Czasami zdarza się że zmieniają się wskazania a niema dzwięku.Machnij parę razy cewką w tym samym miejscu i jak niema dzwięku to jest to element odrzucony przez dyskryminacje( oczywiście jak chodzisz z dyskryminacją).Zdarza mi się tak ale bardzo rzadko i sprawdziłem kopiąc takie sygnały.

Prądożerność jest duża.Na bateriach alkaicznych pochodziłem max 8 godz w słuchawkach.Z problemem zasilania poradziłem sobie,zobacz post "zasilanie w Quattro"

Jak długo posiadasz Explorera?

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Yarek » czw maja 08, 2008 6:27 pm

Witam
1. Jeśli chodzi o baterie to polecam porządne akumulatorki (na ok. 9 h chodzenia, wskaźnik wskazuje połowę).
2. Głośnik tak chyba ma bo u mnie i u kumpla w SE jest cichszy niż w EX II.
Pozdrawiam
Jarek
Yarek
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:10 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: ProScan » czw maja 08, 2008 11:52 pm

Koledzy chyba wyjaśnili wystarczająco dobitnie, co i jak.

Ja nawet nie zdążyłem zareagować, a zapytałbym tylko jakie to baterie w 5 godzin padły. Bo jeśli "zwykłe" to absolutnie nic dziwnego. Dodam, że bez słuchawek pobór prądu skacze o połowę z każdym mocniejszym sygnałem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Blitzkrieg » ndz maja 11, 2008 8:12 pm

Hmm Alkaliczne duracelle, a jakie akumulatorki polecacie?? Hmm z tego co wiem to akumulatorki maja mniejsze napiecie, jak to ma sie do czasu pracy??
Blitzkrieg
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:34 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: ProScan » ndz maja 11, 2008 9:22 pm

a jakie akumulatorki polecacie??


Renomowanej firmy, kupione u pewnego sprzedawcy.

akumulatorki maja mniejsze napiecie, jak to ma sie do czasu pracy


Proporcjonalnie.

Skoro napięcie nominalne, jest mniejsze o 20% to czas pracy będzie o tyle krótszy. Problem tylko taki: ten szacunek ma tylko sens jeśli pojemności (mA/h) są identyczne, a tego parametru producenci baterii nie podają.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Blitzkrieg » pn maja 12, 2008 3:59 pm

Hmm a akumulatory minelaba?? Czy moglibyście mi polecić?? Szczerze mówiąc to myslałem nad tym słabszym, cena może troche odstraszająca, ale porównując cene 8 baterii renomowanej firmy plus ładowarka (na 8 baterii nie widziałem) to może nawet nie jest złe rozwiązanie??
Blitzkrieg
 
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:34 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: jacek1 » sob maja 24, 2008 7:40 pm

Witam

Mam akumulator Minelab o poj. 1600 mAh czas pracy na nim to max 8 godz.
Zakup tego akumulatora to pomyłka, jest b.słaby.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: Zapytanie_email » ndz gru 07, 2014 8:58 pm

Dzień dobry,
Piszę do Pana ponieważ mam pytanie w sprawie minelaba explorera 2, mój egzemplarz ma około 7 lat
Czy normalna jest w tym modelu dość duża "żarłoczność" baterii? Czasami komplet ( 8 sztuk ) starcza na 6- 7 godzin lub dłużej intensywnej pracy
tzn dużo sygnałów, częste namierzanie. Jednak zdarza się że starcza na 4 godziny. Czy przyczyną może być jakość baterii, czyli krótko pisząc ich cena?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Explorer SE zasilanie & dźwięk

Postautor: ProScan » ndz gru 07, 2014 9:00 pm

Witam,

Tak - to może być wina baterii/akumulatorków. Wpływ ma także niska temperatura, brak stosowania słuchawek. Wada wykrywacza mało prawdopodobna.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron