Notch w F75

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Notch w F75

Postautor: SZZ » pn cze 09, 2008 8:17 am

Witam,
Szanowny Proscanie, męczy mnie taka kwestia - dlaczego żeby ustawić notch w F75 trzeba zresetować - przywrócić ustawienia fabryczne wykrywacza?
Czy inczej nie da się?
Pozdrawiam
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notch w F75

Postautor: ProScan » pn cze 09, 2008 8:28 am

Hmm. Nie wiem. Dla mnie takie rzeczy jak Notch są zbędnym bajerem i nie absorbowałem sobie pamięci tą funkcją.

Sprawdzę co piszą w instrukcji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Notch w F75

Postautor: ProScan » pn cze 09, 2008 9:30 am

Widzę, że w instrukcji jest podana procedura, jak wypróbować funkcję NOTCH. Jak rozumiem, autorzy chcieli uniknąć nieporozumień przy pierwszym uruchomieniu.

Jak jest naprawdę nie wiem, bo nie próbowałem. Biję się w piersi, że fragment o Notch jest bardzo niejasno opisany. Bełkot z oryginału wymagałby weryfikacji na żywym detektorze.

:pa

proscan

PS
Przy okazji zamieszczam fragment z instrukcji, który obecnie jest dodawany jest jako wkładka do instrukcji.

kilka ciekawych informacji
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Notch w F75

Postautor: diabelski » pn cze 09, 2008 9:46 am

Absolutnie nie trzeba resetować wykrywacza żeby korzystać z funkcji notch. Funkcja ta jest dostępna w każdej chwili. Niestety sprawia kłopot poszukiwaczom którzy nie za dobrze przyswoili sobie jej działanie. Przy jednoczesnym stosowaniu z dyskryminacją powoduje odblokowanie okienek które są poniżej ustawionej dyskryminacji. Dlatego korzystając z notch należy wyłączyć dyskryminację i na odwrót. Jednoczesne stosowanie ma sens tylko wtedy kiedy szuka się przedmiotu o konkretnym ID a reszta nas nie interesuje.
diabelski
 
Posty: 33
Rejestracja: czw lut 01, 2007 3:19 pm

Re: Notch w F75

Postautor: ProScan » pn cze 09, 2008 9:55 am

Dzięki Diabelski.

Co do notcha, to jej zastosowanie jest naprawdę niszowe. Ostanio używałem Notcha (testując X50) na plaży, by odrzucić pulltaby (były ich TYSIĄCE) gdyż miałem tylko godzinę czasu i zdając sobie sprawę, że na znalezienie złota nie mam wielkich szans.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Notch w F75

Postautor: SZZ » pn cze 09, 2008 8:48 pm

Dzięki wam Panowie za wypowiedzi w temacie :) Pytam dlatego, bo mam świadomość, że dyskryminacja skraca zasięg, co jest mi dobrze znane z Cortesa.
Przypomniało mi się, że Diabelski napisał kiedyś, że w F75 można wyciąć funkcją notch drobne żelazo i w ten sposób nie traci się na zasięgu. Czy możesz to Diabelski potwierdzić? Nie pamiętam, w którym wątku o tym pisałeś.
Pozdrawiam
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notch w F75

Postautor: ProScan » pn cze 09, 2008 9:05 pm

SZZ - widzę, że nie przeczytałeś dokumentu, który załączyłem. Piszą tam:

Można zauważyć zwiększanie się czułości wraz ze zwiększaniem poziomu dyskryminacji.


Bardzo zaskakujące i przeciwne do tego co piszesz. Sprawdź.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Notch w F75

Postautor: SZZ » wt cze 10, 2008 6:00 pm

Dzięki za radę :) Dopiero teraz zauważyłem podany link. Pewnie na skutek zmęczenia wczoraj go nie dostrzegłem.
Pozdrawiam serdecznie :pa
SZZ
 
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 07, 2005 4:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odnośnie wkładki do instrukcji

Postautor: radhar » pt sie 08, 2008 12:12 pm

Panie Proscan'ie,

mam pytanie odnośnie wkładki dodawanej do instrukcji (link Pan podał). Na dole tej mini-instrukcji jest poruszony temat gumowych podkładek, których nie ma w miejscu łączenia się sondy z wysięgnikiem. Ja z kolei zakupiłem niedawno F75 i w tym dodatku, co prawda po angielsku, ale jest napisane, że dokładana jest dokładnie jedna podkładka, zresztą takową podkładkę dostałem wraz z wykrywaczwem w komplecie. Czy coś Panu wiadmowo na ten temat, czyżby lekki upgrade wykrywacza?

Pozdr. serdecznie
Radhar
radhar
 
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 06, 2008 7:57 am
Lokalizacja: Włocławek

Re: Notch w F75

Postautor: ProScan » pt sie 08, 2008 9:50 pm

Nie, nic nie wiem - proszę zapytać sprzedawcy i kierować się zdrowym rozsądkiem, którego zabrakło producentowi. Jeśli nie przewidzieli miejsca na podkładki, to uszka będą zużywać się w zatrważającym tempie, co się dzieje np. w Bounty Hunterach. W tych ostatnich polecam spiłowanie końcówki, i założenie sobie podkładek we własnym zakresie.

:pa

proscan

PS
Niestety nie mam już tej kartki, by sprawdzić czy nie ma pomyłki.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Notch w F75

Postautor: hanzo » pn sie 11, 2008 7:22 pm

Ja właśnie mam ten problem, ostatnio kombinowałem jak uzupełnić braki w uszku - które zresztą niedawno odpadło (moja wina #-o ). Dla potrzebujących polecam klej do ABS "Technicqll" .
hanzo
 
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 03, 2007 10:00 pm
Lokalizacja: Ostrołęka


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości