Fisher Coin Strike

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: gawron » pt sie 22, 2008 3:35 am

można ale w trybie bez dyskryminacji
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » pn sie 25, 2008 8:45 pm

Ok zaczynam myśleć że:

1 albo ja coś nie tak robie i jestem zbt mało inteligentny jak na ten sprzęt
2 albo coś jest nie tak ze sprzetem

wczoraj byłem na polu z kolegą, któey chdzi z XLT e-series więc sprzety mozna by powiedzieć porównywalne.
i co ? ja kopałem stre zardzewiałe gwoździe czesto bardzo głęboko a on same fajne fanty.
ja co prawda wyciągnąłem sreberko i 2 kulki od muszkietu ale to był chyba przypadek. Zresztą sreberko (trojak Zygmunta III) dawało sygnał jakiś dziwny i przedział ID na wyświetlaczu pomiędzy +10 a +18 kilka razy nawet - 10 siępokazało, a sygnał nierówny raz średni wysoki raz średni niski
ustawienia jakie miałem to: dyskryminacja 99, czułość 8, tresch. -15
notch wyłączone (wszystkie kwadraciki się świeciły na czarno)

czemu twierdzę że coś nie tak ze sprzętem:
Dziś sobie poszedłem na pole za płot zrobić test
ustawiłem sprzet: wg rad kolegi, który chodzi tez z CS
dyskr 99, czułość 6, tresch -5 (notch off j.w.)

zabrałem ze sobą:
- łuska mauser
- guzik pruski urzędniczy
- 1 pfening 1944
- kulka ołowina muszkietowa
- 1/któraś częśc thalara w każdym razie miedź
- wspomniana wyżej znaleziony trojak (srebro)
- szóstak koronny Jana Kazimierza (srebro)

wykopałem dołek na około 25 cm, oczyściłem z metalu i zacząłem testy

łuska - na powierzchni ładny sygnał +18 do +20 na wyświetlaczu za to po wrzuceniu do dołka szok :shock: wskazania nawet na -15 ( w pozycji leżącej) jak położyłem spłonką do góry to wskazania w miarę ustabilizowały się ale było max +12 :shock:

guzik pruski urzedniczy - na powierzchni +22 sygnał średnio wysoki, po włożeniu do dołka znowu dziwna sprawa sygnał +8 do +12 i ton średni niski

1 pfening - na powierzchni +20 i ton średni wysoki, po włożeniu do dołka sygnał +10, +12 i średni niski

Kulka od muszkietu - tu jest totalny odjazd, na powierzchni sygnał +22, +23 i ton Sredni wysoki na zmianę ze średnim niskim ale po włożeniu do dołka ID spada od +8 do+12 i ton średni niski

MIedzina część thalara - tu chyba w miarę poprawnie na powierzchni pomiedzy +28 a +32 po wrzuceniu do dołka około +18 do +22

oba sreberka zachowują siępodobie i to mnie martwi - na powierzchni jest tak +12 do +18 ale już w ziemi to jest +8, +10 a nawet czasem jak przemiatałem sondą to dawały sygnał na -

NIe wiem czy moje wywody są jasne ale prosze o jakąś poradę czy sprzet jest ok i po prostu to wynika z uwarunkowań w glebie czy trzeba go oddać do dostrojenia czy coś tam.

poza tym zauwazyłem dziwną rzecz, która wg mnie (na zdrowy chłopski rozum) nie powinna się dziać, mianowicie na dynamiku jak np. mam sondę położoną na ziemi i nią nie ruszam (nie macham itp) to na wyświetlaczu pojawiają sie cyfry i czasem sobie nawet sygnał wyda :shock:

prosze o jakies porady bo naprawdę jestem zanioepokojony.

Pytanie do Proscana: ile może kosztować przegląd, ewentualne strojenie i jak długo to potrwałoby. prosze o przybliżone wartości bo wiem że wszystko zalezy od tego co ewentualnie jest do zrobienia.

pozdrawiam

Samotny Wilk
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: gwene » pn sie 25, 2008 9:09 pm

Juras pisze:Witam,
wyłącz Notch czyli: po prawej stronie wyświetlacza masz takie cztery kwadraciki opisane jako foil, pulltab, zinc itd, jeśli wszystkie są czarne to naciskaj przycisk menu aż kursor zacznie mrygać na jednym z tych kwadracików jeśli jest podświetlony na czarno to naciśnij przycisk All metal i zrobi się biały (będzie mrygał ale wyraźnie krócej będzie czarny niż biały) klawiszem ze strzałką przejdź na następny i znowu przyciskiem All metal wyłącz go. Tak samo zrób ze pozostałymi. Po zakończeniu wciśnij PP żeby wyjść z trybu menu i wykrywacz bedzie widział wszystko co nie jest z żelaza (i żelaza też troszkę :) ). Na początek nie używaj Notch. Jak się oswoisz z wykrywką to wg mnie co najwyżej wytnij Foil.
pzdr
juras


Witam
Albo nie umiem czytac albo zaszlo jakies nieporozumienie .
Jeśli kwadraty sa czarne (czyli podswietlone ) to przedmioty ze spisu obok wyswietlacza sa akceptowane tzn, nie wycinane przez dyskryminacje .Moze nie znam angielskiego dobrze ale tak wynika z instrukcji obslugi .

pozdrawiam
gwene
gwene
 
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 04, 2005 10:20 am

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » wt sie 26, 2008 8:50 am

Samotny Wilk pisze:
Pytanie do Proscana: ile może kosztować przegląd, ewentualne strojenie i jak długo to potrwałoby. prosze o przybliżone wartości bo wiem że wszystko zalezy od tego co ewentualnie jest do zrobienia.

pozdrawiam

Samotny Wilk


ponawiam pytanie w związku z moim powyższym postem
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: ProScan » wt sie 26, 2008 9:17 am

W Coinstrikeu nie ma elementów do regulacji (potencjometry są cyfrowe, a wzmacniacze operacyje z autozerowaniem).

Mogę zrobić przedgląd (czy wszystko działa jak powinno) za 30zł.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » wt sie 26, 2008 9:28 am

Ok, a co Pan powie na temat wyników moich testów które przeprowadziłem?

aha i jak długo potrwałby taki przegląd?

pozdrawiam
Samotny Wilk
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: ProScan » wt sie 26, 2008 9:33 am

Czytając to co Pan napisał, nie zauważam niepokojących objawów.

Różnice w ID dla przedmiotów w ziemi i w powietrzu są naturalne (wykrywacz widzi ziemię i obiekt jednocześnie). Ważne jest przy tym dostrojenie do gruntu (nie wiem czy było dobrze zrobione).

Fakt odzywania się detektora, bez ruszania sondą, świadczy o obecności zakłóceń elektromagnetycznych.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » wt sie 26, 2008 10:16 am

ok a może mi ktoś to ŁOPATOLOGICZNIE wtłumaczyć punkt po pounkcie strojenie gruntu?

bo ja robie tak: (jeśli dobrze rozumiem instrukcje)
1. w trybie all metal znajduje miejsce gdzie nie ma sygnału + poprawiam P/P aby mieć pewność.
2. przykładam sondę do gruntu i wciskam auto ground i trzymam ok 2-3 sek.
3. cały czas trzymając auto ground podnoszę sonde do góry na wysokość ok 1 m i tak odczekuję chwile też pwenie ok 5 sek. i puszczam przycisk. Słyszę sygnał.
4. włączam funkcję TRACK i rozpoczynam poszukiwania

czy tak jest dobrze :?:

acha i jak ustawić ten sprzęt aby nie sygnalizował mi zardzewiałych małych gwoździ ??

pozdrawiam

Samotny Wilk
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: ProScan » wt sie 26, 2008 10:27 am

1. OK
2. OK
3. 1 metr - przesada. Wystarczy kilkanaście cm
4. To nie jest konieczne

Jeśli sygnalizuje gwoździe, to pewnie coś nie tak z dostrojeneim do gruntu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » wt sie 26, 2008 2:09 pm

Witam ponownie,
dzięki za odpowiedzi, każda rada jest dla mnie cenna i trochę mnie Pan uspokoił bo już zaczynałem się zastanawiać czy przypadkiem nie jest coś nie tak ze sprzętem.
Ale do rzeczy,
Sygnalizuje gwoździe nawet małe i bardzo głęboko ( mocno skorodowane). Jak są w ziemi to ton jest nawet średni wysoki, jak już je znajdę i położe na powierzchni to sygnalizacji dźwiękowej brak, ID na "-" czyli tak jak powinno być, ale w ziemi piszczą :shock:
Co do gruntu skoro robię wszystko OK to jak może źle stroić do gruntu? jakie mogą być przyczyny złego dostrojenia??

pozdrawiam

Samotny Wilk
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: ProScan » wt sie 26, 2008 3:28 pm

Nie wiem jak w Coinstrikeach, ale CZ-ty "lubią" przekłamywać na głębokich gwoździach.

Co do dostrojenia, to wystarczy sprawdzić w trybie statycznym czy wykrywacz reaguje na grunt, by się przekonać czy jest dostrojony. Tylko należy wyłączyć TRACK.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: gawron » wt sie 26, 2008 10:16 pm

coinstrike też lubi żelazo i to bardzo :smt037
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » śr sie 27, 2008 8:04 am

czyli jak dobrze rozumiem to po dostrojeniu do gruntu, aby sprawdzić czy jest ok przełączyć na ALL METAL i na zasadzie "pompowania" nad miejscem gdzie dostrajaliśmy sprawdzić czy wykrywacz reaguje na grunt tzn czy się wzbudza tak?
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: ProScan » śr sie 27, 2008 9:48 pm

Nie użył bym słowa "wzbudza", ale reszta mniej więcej tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Coin Strike

Postautor: Samotny Wilk » pn wrz 08, 2008 9:02 pm

Małe pytanko czy w trybie ALL METAL dyskryminacja działa tzn czy żelastwo jest odrzucane czy po prostu dyskryminacja jest wyłączona i kopiemy tylko na podstawie wskazań wyświetlacza?

pozdrawiam

Samotny Wilk
Samotny Wilk
 
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Poprzednia

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości