Problemy z F75

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

problemy z F-75 cd.

Postautor: zalwa007 » śr cze 10, 2009 10:15 am

Witam.
Pracuję na słuchawkach. Zaraz wyjeżdżam na trzy dni poszukiwań , sprawdzę dokładnie wszystkie Pana zalecenia i uwagi. Sporządzę na spokojnie notatki i wtedy się odezwę.
Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź Zalwa007
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: beaviso » czw cze 11, 2009 11:38 am

Zalwa,

Próbowałeś porad zawartych na tej stronie?
http://www.fisherf75.com/pb/wp_296253e2 ... 253e2.html

M.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Problemy z F-75

Postautor: NORTAL » sob cze 13, 2009 8:21 am

Witam

A czy ktoś może to przetłumaczyć na Polski :oops:

pozdrawiam Nortal
NORTAL
Dostawca wdzianek na wykrywacze
 
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 15, 2006 12:34 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: Witcher » sob cze 13, 2009 10:16 am

Moje luźne tłumaczenie na kacu, wszelkie poprawki mile widziane.Proscan szacunek za te wszystkie instrukcję które musiałeś "rozknifić" ;)
A...i nie miałem nigdy f75 w ręku więc nie tłumaczyłem niektórych skrótów trybów itp. :


"F75 wariuje? przeczytaj to:
Najważniejszym problemem wydaje się że F75 potrafi nagle oszaleć,wydawać nagle dźwięki, numery VDI skaczą po całej skali.
Cóż..To przytrafiło się mi oraz mojemu F75.Z wykrywaczem wszystko było w porządku.Musisz po prostu wiedzieć że f75 na wyśrubowanych ustawieniach jest podatny na zakłócenia.

Następnie musisz wiedzieć czym są "wysoko gainowe(wydajne? czułe?) ustawienia

1.Wysoki gain w trybie DE jest najlepszy kiedy masz dyskryminacje mniejszą niż 5 albo większą niż 19(a miało być: "Jeśli nastawa DISC jest mniejsza od 5 lub większa od 19, to w trybie DE samo włącza się (kicks in) wysokie wzmocnienie. "- nie wiem z skąd mi się to wzięło ;) ).

2.tryb JE jest absolutnie top-gainowy bez znaczenia jakich ustawień dyskryminacji użyjesz

W idealnych warunkach tryb JE z wysoko ustawioną czułością jest najgłębszy.Albo tryb DE z dyskryminacją mniejszą niż 5 albo większa niż 19


Jak ustalić czy blisko Ciebie są źródła zakłóceń?
Włącz F75 z czułością ustawioną w granicach 70 i unieś sondę do poziomu pasa.Teraz wybierz tryb JE albo DE z dyskryminacją poniżej 5.
Jeśli F75 zacznie szaleć, źródło zakłóceń jest wychwytywane przez wykrywacz.

Jak sprawić żeby f75 był stabilny?
1.Wybierz tryb DE i dyskryminację między 5 a 19.Czułość maksymalnie wysoko jak się da bez wzbudzania.

Następnym problemem wydaje się być "szczebiot ziemi" ( :>)
1.Upewnij się (korzystając z powyższych kroków) że "dźwięki ziemi" nie są zakłóceniami.
2.Dostrój wykrywacz używając Fast-graba.
3.Użyj manualnego strojenia i ustaw numer wskazany przez fast-grab dodając 1 do 3 stopni od pierwotnego wskazania.Czyli jeśli Fast-grab wskazał 60 manualnie przesuń skale od 61 do 63. Tak zestrojony wykrywacz będzie miał pewien zapas i nie będzie sygnalizował małych zmian gruntu.

Komórka, nawet w standby'u jest ogromnym źródłem zakłóceń!Wyłącz ją!

W tamtym tygodniu dostałem telefon Od Ralpha z Sun Ray Electronics, który przekazał mi inną ciekawą informację, która zwróciła moją uwagę odnośnie F75 i "ćwierków".

Muszę przyznać że nigdy nie używałem notch'a na F75 wcześniej (tylko disc) Ale po zabawie notch'em i disc'kiem byłem w stanie odtworzyć o czym mówił Ralph

O to kilka przykładów co może się stać kiedy używasz tych dwóch trybów.

1.Jeśli ustawisz disc na 0 i użyjesz notcha żeby anulować grupę celi od 1 do 7, w dlaszym ciagu akceptujesz 0 o to sprawia ze wykrywacz jest niestabilny.

2.Jeśli masz DISC ustawioną gdziekolwiek między 1 do 7 bądź więcej, i przejdziesz na notch i wybierzesz dowolny numer 1 do 7 to NIE wytniesz ("wy-notch'ujesz ;) ) tych numerów. Wcinasz je z powrotem (akceptujesz je) ponieważ notch "gryzie się" z obecnymi nastawami disc. To sprawia że wykrywacz staje się ponownie niestabilny, ponieważ akceptowane numery od 0 do 5 działają na wyższym "preamp gain".

3.Jeśli wydaje Ci się że nabałaganiłeś z ustawieniami Disc/Notch, zrób fabrycznego reseta przez wyłączenie wykrywacza, następnie popchnij spust do przodu i naciśnij guzik menu podczas ponownego odpalenia wykrywacza.

Mam nadzieję że to pomoże co niektórym chłopakom, nie odsyłać wykrywaczy do naprawy, z czymś co nie jest zepsute.

Dzieki Ralph za wkład.
Andy, NM"



Pozdrawiam
Witcher
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2009 12:54 pm przez Witcher, łącznie zmieniany 1 raz
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » sob cze 13, 2009 12:46 pm

Dzięki Witcher za tłumaczenie. To niestety jest żargonowy angielski, z mnóstwem idiomów, więc nie łatwo się w nim połapać.

Na przykład:

1. High gain in DE mode kicks in if you have the disc lower than 5 or higher than 19.

Jeśli nastawa DISC jest mniejsza od 5 lub większa od 19, to w trybie DE samo włącza się (kicks in) wysokie wzmocnienie.

Dalej nie chciało mi się tłumaczyć (wole nie brać za to odpowiedzialności) i sprawdzać, czy nie popełniłes jakichś błędów - męczcie tych, którzy wam to sprzedali i wzięli za to (niemałe) pieniądze.

Fisher dorobił do swojej instrukcji taki dodatek - jego tłumaczenie (za darmo) znajdziecie tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/docs/F75.pdf

Duża jego część odnosi się do tego co jest na w/w stronie.

Good luck!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: Witcher » sob cze 13, 2009 12:57 pm

Sorry za tak oczywisty błąd (zapewne nie ostatni). "kicks in" pomyliło mi się widocznie z "kicks ass" ;)- stąd całe zdanie ma zły kontekst i jest mylące i bez sensu.
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: NORTAL » sob cze 13, 2009 7:08 pm

Witam

Właśnie zakupiłem sprzęt z Vikinga ni w ząb z tej instrukcji co dostałem nie skumałem . ( sorki ProScan) chyba że ja jakiś tępy jestem
:oops:

Dzięki koledze Witcherowi więcej zrozumiałem i bardziej weszło do głowy :D .

więc serdeczne podziękowania Witcher aby każdy tak był otwarty to nie było by tyle nie domówień

8)
pozdrawiam Nortal
NORTAL
Dostawca wdzianek na wykrywacze
 
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 15, 2006 12:34 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » sob cze 13, 2009 7:21 pm

Witam,

Widziałem że F75 Nortala jest od kilku tygodni na allegro z powodu pilnego wyjazdu, więc taki klient to skarb dla Vikinga, skoro znowu go kupił :D

Ja zawsze mówię, że kupując wykrywacz nie należy się kierować tym co kupują inni ;)

Ale to co zrobił tutaj Witcher jest jak najbardziej mile widziane i oby więcej takich ludzi jak on =D>

Ciekawe czy potwierdzą się te informacje od Ralpha z Sun Ray Electronics odnośnie relacji nastaw Notcha i Disc i ich wpływu na wzbudzanie się. Z drugie strony jednak, jeśli ktoś w Polsce używa Notcha, to niech poszuka sobie innego hobby.

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: terenowiec69 » sob cze 13, 2009 7:43 pm

Zauważyłem od kilkunastu miesięcy jedna rzecz,wszyscy ci którzy kupili f-75 nie "rozkminiają" wogóle obsługi tego wykrywacza.Prośby o porady,o nastawy krążą po różnych forach,z mniejszym lub większym skutkiem.
Być może pokierowali się opinią innych,że to takie a takie cudo sprzęt.Kilka sprzetów wylądowało od tego czasu na aukcjach.Czy faktycznie ten sprzet jest przereklamowany czy trudny w obsłudze.Nawet kiedyś miałem zamiar kupic właśnie f75 zamiast explorera,ale sam nie wiem czy bym go okiełznał.
Jak to z nim naprawdę jest. :?:
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » sob cze 13, 2009 8:00 pm

W moim odczuciu to trudny w obsłudze sprzęt z dużą ilością różnych nastaw. Pomysł by wykrywacz sam sobie zmieniał czułość wraz ze zmianami dyskryminacji jest moim zdaniem głupi.

Mi personalnie nie odpowiada skopiowany z CSCOPA R1 system menu.
Na pewno wymaga przyzwyczajenia się i opanowania sprzętu. Znam osobiście dwie osoby, które go posiadją; jeden entuzjasta, drugi sceptyk. Entuzjasta nie może sie nachwalić zasięgów w trybie statycznym i energooszczędności (powtarzam opinię zasłyszaną).

Jak tylko trafi się jakiś Teknetics T2 to zrobię testy obu wykrywaczy dla Odkrywcy i wówczas będzie okazja na bliższe zapoznanie się ze sprzętem i wyrobienie sobie zdania. O ile koledzy wcześniej nie pozbędą się swoich F75 [-o<

:D

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: beaviso » sob cze 13, 2009 10:41 pm

Na forum PS jest użytkownik o nicku "Lipek", którego znam osobiście. Jest także wręcz entuzjastą swojego F75. Widziałem ładne trafienia w jego wykonaniu. Może warto spróbować zasięgnąć jego rady na wspomnianym forum?

M.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Problemy z F-75

Postautor: tara » pn cze 15, 2009 7:38 am

Mój F75 w końcu zaczął działać jak należy. Chociaż po pierwszych z nim spacerach chciałem go już puścić na Allegro i wrócić do mojego starego PI. Problem rozwiązałem zakładając mu porządne akumulatorki, nie zwykłe alkaiki ale właśnie dobrej klasy aku. Wykrywacz jest stabilny nawet w deszczu i na podkręconym statyku. Zaczynamy się zaprzyjaźniać choć na początku miałem z nim sporo problemów, ale powoli zaczynam go rozgryzać.
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: NORTAL » pn cze 15, 2009 8:23 pm

Cześć


Porządne akumulatorki to znaczy jakie , jak może kolega dać fotkę , byłbym wdzięczny .

pozdrawiam Nortal :D
NORTAL
Dostawca wdzianek na wykrywacze
 
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 15, 2006 12:34 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: tara » wt cze 16, 2009 7:51 am

Myślę, że każde akumulatorki z dobrej firmy zdadzą tu egzamin. Unikaj chińskiego targowego sprzętu w przystępnej cenie i wszystko powinno być OK. Niestety dobre aku plus ładowarka tanie nie są, ale różnica w stabilności wykrywki jest ogromna przynajmniej u mnie. Polecam popytać w sklepach z aparatami tam na pewno Ci doradzą akumulatorki dobrej klasy. W moim przypadku są to Philipsy i były zakupione do aparatu właśnie. Skoro tak prądożerne urządzenie jak aparat działa na nich długo to i wykrywacz powinien wytrzymać 30-40 godzin w terenie.
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Problemy z F-75 cd.

Postautor: zalwa007 » czw lut 11, 2010 11:44 am

Witam.
Kolejna wizyta w Vikingu skończyła się wymianą sondy ( sprzęt jest na gwarancji).Niestety nie dowiedziałem się co było przyczyną złego działania. W powietrzu sprzęt działa dobrze, a w teren narazie się nie wybieram ( na Mazowszu coś ok. 0,5 m śniegu). Pozdrawiam Zalwa007
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości