Problemy z F75

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Problemy z F75

Postautor: zalwa007 » śr paź 22, 2008 1:31 pm

Witam.
Mam problemy z nowym ( zakup latem w Vikingu) Fisherem F-75.Na poprzednich poszukiwaniach przez pierwszą godzinę zupełnie świrował.Dawał przypadkowe sygnały , nawet bez ruszania sondą.Nie można go było dostroić do gruntu; przy pomocy spustu pokazywał niezmiennie nastawę nastawioną ręcznie, a nastawianie ręczne też mi się nie udało.Znajdowałem jedynie duże przedmioty ignorując ciągłe przypadkowe piski. Pogodzinie wszystkie problemy ustały i wykrywacz pracował przez resztę dnia dobrze. Dzisiaj w lesie wykopałem dwa dołki ( jeden naprawdę duży ( ten wykrywacz naprawdę ma dobry zasięg ) . Po 10 min poszukiwań znowu brak możliwości dostrojenia do gruntu jak pisałem wcześniej. Naciśnięcie spustu w celu namierzenia przedmiotu dawało jakieś przypadkowe sygnały , raz coś było , zaraz potem nic nie piszczało.Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Połączenie sondy z wykrywaczem nie powinno być raczej przyczyną tych problemów. Proszę o radę co mam robić.
Pozdrawiam Zalwa
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » śr paź 22, 2008 3:46 pm

Proszę zresetować wykrywacz. Jeśli to nie pomoże, to prosze odesłać do Vikinga.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

problemy z F-75 cd.

Postautor: zalwa007 » wt sty 27, 2009 8:41 pm

Dzisiaj wreszcie znalazłem czas na reset wykrywacza. Po resecie wykrywacz pracował poprawnie parę minut,potem zaczynał obecność każdych metali sygnalizować syreną ( zazwyczaj włączała się w obecności dużych metali blisko sondy). Po paru minutach ciągle wyła syrena ,nawet po podniesieniu sondy nad ziemię. Ponownie zresetowałem wykrywacz i sprawa się powtórzyła.
Czy sprawa skończy się odesłaniem wykrywacza do Vikinga?
Pozdrawiam Zalwa
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » wt sty 27, 2009 8:46 pm

Te "parę minut" może także oznaczać problem z bateriami. Proszę się upewnić, że są w miarę świeże i dobrej firmy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: zalwa007 » wt sty 27, 2009 9:57 pm

Witam.
Na wskaźniku "dobroci"baterii miałem zaciemnione dwa z trzech kwadracików. Jutro wrzuce nowe i zobaczę czy coś się zmieni.
Pozdrawiam Zalwa
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » wt sty 27, 2009 10:00 pm

Niestety nie jest to wskaźnik „dobroci”, a jedynie napięcia. Ten parametr nie mówi całej prawdy o stanie baterii, więc lepiej sprawdzić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

problemy z F-75 cd.

Postautor: zalwa007 » czw sty 29, 2009 8:26 pm

Witam.
Niestety zmiana baterii nie pomogła.Po ok 5 minutach pracy ( oczywiście niemożność dostrojenia do gleby i dużo przypadkowych sygnałów ) wykrywacz zaczynał nawet na małe przedmioty metalowe reagować syreną, aż w końcu syrena zaczeławyć bez przerwy.
Czy już dojżał do Vikinga?. Skąd się biorą takie problemy? Spotkał się Pan z czymś podobnym?
Pozdrawiam Zalwa007
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » czw sty 29, 2009 10:41 pm

Dwa powody już w zasadzie wymieniłem. Trzecim może być sonda.

Czy konsultował się Pan z gwarantem? Jeśli nie, to proszę to zrobić i im odesłać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: NORTAL » sob lut 21, 2009 1:09 pm

Witam

Minęło już trochę czasu mógł by kolega napinać coś więcej o tym co robił źle ,albo jaka była przyczyna .

NORTAL
NORTAL
Dostawca wdzianek na wykrywacze
 
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 15, 2006 12:34 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: tara » pn cze 08, 2009 9:57 am

Chciałbym się trochę podpiąć pod wątek, gdyż mam również problem z F75. Albo ja jestem za głupi, albo jest z nim coś nie tak... Problem polega na tym, że zasadniczo dobrze sprawuje się w trybie All metal dynamicznym, tzn da się ustawić sygnał wodący, dostroić go do gruntu i generalnie jakoś tam działa i jedynie czasami trzeba zmniejszyć czułość. Problemy zaczynają się gdy tylko przełączam go na statyka. Po zbliżaniu do ziemi wyje cały czas, przy kręceniu czułością (tak do granicy 50) da się to wycie zminimalizować do mniej słyszalnego, które i tak potem lubi zaniknąć. Ustawienie sygnału wodącego tak jak w trybie dynamicznym jest nie możliwe. Powiedzcie o co chodzi, co robię nie tak? Wykrywacz kupiłem tylko dla tego trybu wiec jest to dla mnie ważne. Skoro jako tako działa na dynamiku i chyba na dyskrymie też jest ok, (choć to mnie akurat w tym wykrywaczu nie interesuje i nie miałem czasu bawić się z nastawami) to o co jest grane?
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » pn cze 08, 2009 10:04 am

Skoro jako tako działa na dynamiku i chyba na dyskrymie też jest ok, (choć to mnie akurat w tym wykrywaczu nie interesuje i nie miałem czasu bawić się z nastawami) to o co jest grane?


Myślę, że jednak procedura dostrajania do gruntu jest źle wykonywana.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: tara » pn cze 08, 2009 10:32 am

Witam

No zasadniczo robię tak jak mi radziłeś podczas naszej rozmowy u mnie w domu. Szybko pompuję nad ziemią z wyciśniętym spustem... Problem jest z tym, że wykrywacz wyje ciągle przy kontakcie z ziemią i dostrajać się ni jak nie chce. Nie ma tych objawów w trybie dynamicznym. Koleś od którego go kupiłem pisał, że jest tam wgrany jakiś nowszy soft, mam nadzieję, że nic tam nie pokręcił ze statykiem i jest to tylko moją niewiedza.
tara
 
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » pn cze 08, 2009 10:54 am

Aaaa, witam wybawcę :-)

No to szkoda, że nie przećwiczyliśmy tego. Przy pompowaniu powinien wystąpic moment, gdy sygnał przestanie się zmieniać. W razie czego należy spróbować przećwiczyć Manual GB.

Nie znam F75 na tyle, ale przy bezpośrednim kontakcie z ziemią może być problem z dostrojeniem - raczej należy utrzymać odległość ok. 2-5cm podczas strojenia.

W razie czego zapraszam do siebie. Długi weekend mam zamiar spędzić w znanej nam obu krainie, więc spotkania w terenie także nie wykluczam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

problemy z F-75 cd.

Postautor: zalwa007 » śr cze 10, 2009 9:41 am

Witam po dłuższym czasie.
Wykrywacz zawiozłem do Vikinga, gdzie "oczywiście " pracował bardzo dobrze. ( Ja już mam taki fart, ale to inna sprawa) . Następne sprawdzenie w lesie i wykrywacz zupełnie wariuje. Ciągłe piski i przypadkowe sygnały czy się nim rusza czy nie. Staje się na tyle stabilny że można z nim chodziś przy zjechaniu z czułością do 60 %.Od tego czasu biorę dwa wykrywacze na wyjazdy , żeby straszyć Fiszera . I oczywiście na następnym wyjeździe wykrywacz pracuje bardzo dobrze.Czary czy cuś? Raz z wariującym wykrywaczem męczył się mój syn, po godzinie wykrywacz się przeprosił i działał dobrze. Pytanie, czy to może być na przykład zimny lut czy coś podobnego, małe mechaniczne uszkodzenie w układzie raz łączące a raz nie? Spodkał się Pan z czymś podobnym.
Pozdrawiam Zalwa007
zalwa007
 
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 13, 2008 8:10 pm

Re: Problemy z F-75

Postautor: ProScan » śr cze 10, 2009 9:58 am

Spodkał się Pan z czymś podobnym.


Tak - słyszę nie po raz pierwszy o tego typu problemach, ale jako że nie zajmuję się "nowymi" Fisherami nie szukałem rozwiązania. Na 99.9% nie jest to żaden zimny lut, czy coś takiego. Na 60% nie jest to w ogóle wina wykrywacza.

Proszę szczególną uwagę zwrócić na jakośc baterii zasilajacej - nie wystarczą "nowe" (moim zdaniem powinny być alkaliczne). Skoro macie dwa wykrywacze, to sprawdzić na innej sondzie.

Pracujecie na słuchawkach, czy głośniku?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości