X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: KrisssK » wt lis 11, 2008 11:03 pm

Pojawił się mały problem z Pin-Pointem. Mianowicie zdarza się od czasu do czasu sytuacja, że po włączeniu Pin-Pointa sygnał nie milknie po odsunięciu sondy znad miejsca zalegania fanta. Wykrywacz cały czas piszczy. Wyłączenie i ponowne wyłączenie PP i jest już OK. Ale co ważne dzieje się tak tylko przy zasilaniu z akumulatorów 1,2V NiMH (mam akurat GP 2300mAh). Przy zasilaniu ze zwykłych baterii jest OK. Nie sprawdzałem na innym komplecie akumulatorów, ale przy najbliższej okazji sprawdzę.

Instrukcja dopuszcza stosowanie tego typu akumulatorów więc o co chodzi?

Czy ktoś może zauważył podobny efekt w swoim wykrywaczu?
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: ProScan » wt lis 11, 2008 11:19 pm

Stawiam na uszkodzone aku. I że ze słuchawkami to się nie dzieje.

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: KrisssK » śr lis 12, 2008 7:22 am

Właśnie na słuchawkach tak się dzieje. Bez nie wiem bo nie chodzę bez słuchawek. A co do aku, sprawdzę na innym komplecie bo na razie tylko tyle mogę zrobić.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: ProScan » śr lis 12, 2008 8:23 am

Jeśli na słuchawkach, to inna sprawa. To może nie być wina wykrywcza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: KrisssK » śr lis 12, 2008 8:47 am

Co to znaczy, że jeśli na słuchawkach to inna sprawa? Jeśli mówi Pan, że to może nie być wina wykrywacza ma Pan na mysli akumulatory czy jeszcze coś innego.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: ProScan » śr lis 12, 2008 9:14 am

Obsługę :)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: KrisssK » śr lis 12, 2008 9:18 am

eeeeee, no nie, jakę obsługę ....:)
Nie pisałbym tego tematu gdyby wykrywacz nie zaczął zachowywać się inaczej niż zwykle... Obsługuję go cały czas tak samo natomiast po zastosowaniu akumulatorów, PP zaczął się jakby to nazwać "zawieszać".
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: ProScan » śr lis 12, 2008 9:44 am

Moje zadanie tutaj jest zbliżone do zadania jasnowidza. Dostaję informacje, które wcale nie muszą być ścisłe i na ich podstawie mam powiedzieć co się dzieje.

Założyłem więc, że akumulatory są uszkodzone. Przy uszkodzonych aku, na głośniku, który pobiera znaczy prąd w chwili gdy zaczyna wyć, opisywany efekt może wystąpić. Jeśli są słuchawki, które nie zwiększają znacząco poboru prądu, to mogę podejrzewać błędną obsługę i z ograniczonym zaufaniem przyjąć informację, że na zwykłych bateriach jest lepiej, bo ona wcale nie musi być ścisła.

Ale hipoteza o wadliwych akumulatorkach pozostaje cały czas aktualna, tyle że mniej prawdopodobna, gdyż musiałby być naprawdę złe, skoro szkodzi im dodatkowy prąd słuchawek. Tym bardziej, że dzieje się to od czasu do czasu. A pierwiastek przypadkowości mamy we własnościach gruntu i miejscu gdzie pinpoint jest naciskany.

Proponuję zwiesić dyskusję do czasu sprawdzenia na innym zasilaniu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra 70 - zasilanie z akumulatorów

Postautor: KrisssK » śr lis 12, 2008 9:54 am

ok, dyskusje zawieszamy do czasu aż sprawdzę z nowym pakietem akumulatorów - to może być dobry trop. Aktualne aku nie były najnowsze, to fakt...
Międzyczasie może ktoś kto posiada ten wykrywacz sprawdzi czy nie obserwuje podobnego zjawiska u siebie.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości