Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: otocjon » wt gru 02, 2008 8:13 pm

Witam,
ostatnio, przy okazji pierwszego śniegu wybrałem się w teren w piszczałką. Niestety, przy każdej próbie zasygnalizowania czegoś zalegającego w ziemi wykrywacz się wyłączał. Nie wziąłem słuchawek, temperatura w okolicach zera raczej nie powinna być problemem. Po tym jak nie dał rady na akumulatorkach, włożyłem nowe baterie ale też padły. To normalne?

Pozdrawiam
Maciek
otocjon
 
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 28, 2008 7:24 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » wt gru 02, 2008 10:10 pm

przy próbie zasygnalizowania czegoś zalegającego w ziemi


czyli w momencie, gdy pojawia się sygnał dźwiękowy. Skok prądu spowodowany sygnałem dźwiękowym na głośniku (brak słuchawek) powoduje spadek napięcia zasilania, który wyłącza wykrywacz.

Kolega używa złego zasilania. W niskiej temepraturze spada pojemność (podobno 2 razy przy spadku o 10 stopni) oraz wzrasta rezystancja wewnątrzna baterii.

Wnioski:

używać dobrych baterii z dobrego źródła;
zapasowe baterie nosić przy sobie w kieszeni, żeby były ciepłe;
stosować słuchawki;
ubrać jakiś kubraczek na wykrywacz, żeby zimne podmuchy nie wychładzały baterii;
zostac w domu i nie łazić po zimnie, bo można sie przeziębić.

Ponadto, jak już kiedyś pisałem, jedna z baterii zasila bezpośrednio głośnik (nie pamietam po której jest stronie), więc przynajmniej ta powinna być lepszej jakości.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: otocjon » śr gru 03, 2008 5:05 pm

Dziękuję za odpowiedź,
nie pozostało mi więc nic innego jak zastosować się do rad, no może oprócz ostatniej o 8)

Pozdrawiam
Maciek
otocjon
 
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 28, 2008 7:24 pm

Re: Problem z Fisherem F4

Postautor: garret » ndz mar 29, 2009 9:20 pm

czesc.
Podpisuje sie do kolegi postu, poniewaz dzis mialem podobny przypadek z moim F4 i nowymi bateriami.Z poczatku myslalem ze to dlatego ze w wykrywaczu wyczerpaly mi sie stare baterie do zera. Temperatora byla ok 8 stopni C. Wlozylem nowe baterie TOSHIBA. Czasami detektor wylacza mi sie jak tylko wlacze zasilanie a czasami po chwili, np jak znajdzie i sygnalizuje metal.Mysle ze nie jest to powod do reklamowania sprzetu choc od niedawna go posiadam.Poprosze o wyjasnienie tego tematu , wzglednie jakich dokladnie bateri lub akumulatorkow uzywac.

otocjon pisze:Witam,
ostatnio, przy okazji pierwszego śniegu wybrałem się w teren w piszczałką. Niestety, przy każdej próbie zasygnalizowania czegoś zalegającego w ziemi wykrywacz się wyłączał. Nie wziąłem słuchawek, temperatura w okolicach zera raczej nie powinna być problemem. Po tym jak nie dał rady na akumulatorkach, włożyłem nowe baterie ale też padły. To normalne?

Pozdrawiam
Maciek
garret
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 9:04 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » ndz mar 29, 2009 9:29 pm

Witam na forum,

Instrukcja zaleca stosowania baterii alkalicznych i na tym mógłbym skończyć wątek.

Praktyka wykazuje, że na akumulatorkach też chodzi dobrze.

O ile wiem TOSHIBA nie produkuje sama baterii, więc radziłbym wykazywać daleko idąca ostrożność. Pewnie to jakieś badziewiaki.

Jeśli wyłącza się w momencie gdy powstaje sygnał głosowy, to sprawa jest oczywista - baterie.

Kolega Garret zapewne nie używa słuchawek, nieprawdaż?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: garret » ndz mar 29, 2009 9:47 pm

taaak, :( nie trudno zauwazyc ze nie stosuje sluchawek, zreszta w lesie w krzakach to udreka chodzenie z nimi. Proscanie, ja juz bylem tu zarejestrowany ze 2 latka temu ale nie moglem aktywowac sie z tym samym nickiem, a wtedy dawalem posty dotyczace kanarka ace 250. Mysle zakupic akumulatory energizery , bo sa dosc dobre, i mysle ze do mojego f4 beda sie nadawaly. Dziekuje za expresowa odpowiedz. Pozdrawiam
garret
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 9:04 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » ndz mar 29, 2009 9:54 pm

ale nie moglem aktywowac się z tym samym nickiem,


Wystarczyło odzyskać stare hasło.

Mysle zakupic akumulatory energizery


Myślę, że to dobry pomysł.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: zeus » wt lut 08, 2011 10:45 pm

Mam podobny problem, więc podepnę się tutaj. Otóż mój fisher f4 również wyłącza się-jeżeli zapiszczy na metalu-natychmiast, w stanie bezczynności - po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach. Tak się dzieje bez podłączonych słuchawek; na słuchawkach jest wszytko ok. Zaznaczę, że do końca ubiegłego sezony /listopad 2010/ wszystko działało prawidłowo, niezależnie od tego, czy szperałem na słuchawkach czy bez. Używałem tych samych akumulatorków. Teraz sprawdzałem 2 komplety różnych baterii /nowych/ i jest zonk. Wykrywacz na pewno nie upadł, nie przemókł ani nikt go nie dotykał. Czy to aby na pewno wina baterii? Będę wdzięczny za odpowiedź.
zeus
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 11:28 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » wt lut 08, 2011 11:25 pm

Tak sądzę. W każdym razie związany z zasilaniem. Pośrednio dowodzi tego ta uwaga o głośniku (on zużywa jedną baterię i jest bardzo żarłoczny na prąd).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: zeus » sob lut 12, 2011 11:17 pm

Kupiłem inne baterie /kodaka 9zł za sztukę/ i faktycznie - wykrywacz działa bez zarzutu zarówno na słuchawkach jak i bez nich. Bóg zapłać. ;)

=D> =D> =D>
zeus
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 11:28 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » sob lut 12, 2011 11:20 pm

Czasami tak bywa, że Zeusowi też energii braknie...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: Zapytanie_email » pn kwie 11, 2011 10:26 am

Martwi mnie jeszcze jeden problem mianowicie chodzi o przyciski które czasem po naciśnięciu nie reagują ( nie zawsze ale często). Problemy z przyciskami zaczęły się dużo wcześniej Czy jest to wina elektroniki czy płytki z przyciskami. Można ja wymienić czy kwalifikuje się to do naprawy jakie ewentualnie były by koszty?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Problem z Fisherem F4 (sam się wyłącza i inne)

Postautor: ProScan » pn kwie 11, 2011 10:29 am

Witam,

To zapewne wina klawiatury foliowej. Należy ją wymienić (jest samoprzylepna). Tyle tylko, że ja nie mam dostępu do części Fishera i w tej sprawie należy zwrócić się do polskiego dealera.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości