Czy coś nie tak z Tejonie?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: wojtekanka » śr gru 17, 2008 8:34 pm

Witam,chodzi o sygnal widacy.Cofam przelacznik na all metal i krece pokretlem aby ustawic wiodacy,gdy pojawia sie sygnal jest lekko szarpany,nie nie jest ciagly.Jak jestem w all metal i ruszam koncowka kabla zaraz przy cewce to sygnal rosnie .Nie dzieje sie tak w dyskryminacji.Cos jest nie tak czy to jest normalne?
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: ProScan » śr gru 17, 2008 9:59 pm

Witam,

Nie do końca rozumiem co to znaczy, że sygnał jest "szarpany". Mogę się domyślać, ale może to brzmi zupełnie inaczej. Drżenia dźwięku mogą być naturalna oznaką wpływu zewnętrznego źródła zakłócającego. Urywany sygnał może świadczyć o czymś innym.

Ruszanie kablem przy sondzie w trybie statycznym teoretycznie może powodować zmiany sygnału. Jęli są one powolne, to nie słychać ich w trybie dynamicznym.

Podsumowując, nie wiem czy to normalne. Na dwoje babka wróżyła. Może znajdzie się ktoś z Tejonem i z nim się dogadasz.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: wojtekanka » śr gru 17, 2008 10:16 pm

Witam ponownie,wydaje mi sie,ze sygnal drga jest bardziej trafne ,dziwi mnie ,myslalem,ze na zewnatrz sygnal powinien byc czysty i ciagly.Ceka w trybie dynamiczny nie slychac nic przy poruszniu(poruszalem plastykowa oslonka kabla przy samej cewce) w trybie statycznym po poruszeniu pojawia sie wyrazny sygnal.
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: ProScan » śr gru 17, 2008 10:59 pm

To proszę jeszcze sprawdzić czy delikatne, ale energiczne, trącanie kabla w okolicach tej plastykowej sprężynki powoduje sygnał w trybie dynamicznym. Jesli tak, to będzie to mogło oznaczać naderwanie oplotu ekranującego kabla.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: wojtekanka » śr gru 17, 2008 11:09 pm

Dziekuje za odpowiedz,w trybie dynamiczny nic zlego sie nie dzieje.Tylko w trybie statycznym.Korzystajac z okazji jeszcze jedno pytanko.W trybie statycznym gdy przyblizam dlon do cewki bardzo blisk tak na 3cm to jest ciagly sygnal -co to oznacza?
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: ProScan » śr gru 17, 2008 11:19 pm

Dla wykrywacza o tak wysokiej częstotliwości (17,5 kHz) ręka może być widziana jako kawał świeżego mięsa, z dużą ilością wody.

Nie wiem na ile ten efekt jest silny w Tejonie. W Lobo jest wyraźny. Może być też oznaką uszkodzenia ekranu elektrostatycznego.

Pytać kolegów z tym wykrywaczem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: ProScan » pt gru 19, 2008 10:59 pm

Widzę że na Odkrywcy pojawił się link:

http://pl.youtube.com/watch?v=WZy0yPkwFqg

Wygląda normalnie - ale z ciekawości, czy test z rączką od spodu daje taki sam wynik ?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: wojtekanka » pt gru 19, 2008 11:18 pm

Witam,tak od spodu tak samo moze nawet sygnal jest troszeczke mocniejszy.Jezeli przykladowo jest uszkodzony ekran to na co oprocz ciala powinien reagowac wykrywacz na kazdy przedmiot? Probowalem z butelka oleju i nic sie nie dzialo.I jeszcze jedno pytanko w dyskryminacji czy w all metal jak pukam w przedna czesc cewki to sie wzbudza czy to normalne?Gdy zwiekszam czulosc to dzwiek jest glosnieszy.Pozdrawiam wojtek
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: ProScan » sob gru 20, 2008 12:03 am

Oleju :lol:

Przy uszkodzonym ekranie będzie reagowal np. na trawę. Proszę spróbowac spryskać wodą (ale w sprayu - taką mgiełką).

Pukanie w sondę nie powinno powodować reakcji - dla pewności proszę pukać drewienkiem - byle delikatnie!

:pa

proscan

PS
prosze wyciągnąć książki z fizyki dla gimnazjum i przeczytać jaką przenikalność elektryczną względną ma czysta woda. Nie mylić z przewodnością.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy coś nie tak z Tejonie?

Postautor: wojtekanka » sob gru 20, 2008 4:10 pm

Witam ,no coz moja edukacja wtym kierunku skonczyla sie juz w podstawowce.Postaram sie jednak o tym poczytac.Przenikalność elektryczna szkła wynosi 6, nafty 2, a powietrza jest bliska l. Przenikalność elektryczna tkanki żywej jest bliska przenikalności elektrycznej wody i wynosi 80 co oznacza, że w wyniku oddziaływania pola zewnętrznego z materią ciała, pole wewnątrz tkanki jest około 80 razy słabsze niż na zewnątrz #-o .
Test zrobiony na mgielke nie reaguje i na pukanie drewienkiem tez.
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron