Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: Cezarian » pn gru 22, 2008 12:41 pm

Witam!!!

Stałem się właścicielem nowiutkiego akumulatora do ex se i pytania brzmią :
jak sformatować poprawnie aku do ex se????
czy w ładowarkach minelaba jest jakaś kontrola naładowania akumulatora??
czy dobrze jest rozładować kompletnie aku???
ile godzin ładuje się aku???
jak rozładować kompletnie aku???

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam Cezarian :D
Cezarian
 
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:10 am

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: ProScan » pn gru 22, 2008 1:21 pm

Cytat z instrukcji, str. 10:

3. Włóż ładowarkę sieciową do gniazdka sieciowego. Pozostaw na ok. 18 godzin do osiągnięcia pełnego naładowania. Pełną pojemność akumulatorki osiągną po kilku cyklach ładowania i rozładowania.


Odpowiadając na inne pytania (także oczywiste po lekturze instrukcji):

czy w ładowarkach minelaba jest jakaś kontrola naładowania akumulatora??


Nie - jest tylko wskaźnik napięcia, który jest pomocniczym wskaźnikiem.

czy dobrze jest rozładować kompletnie aku???


Dobrze, ale nie trzeba.

jak rozładować kompletnie aku???


Chodzić z wykrywaczem, aż pojawi się sygnał ostrzegający o niskim napięciu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: Cezarian » wt gru 23, 2008 6:39 pm

Witam!!!!

[...]

Niestety pomimo przeczytania instrukcji mam dalej pytania a myślałem że to forum jest dla tych co chcą wiedzieć więcej niż tylko to co jest w instrukcji.Czy te pytania można tu zadawać ? czy lepiej przeczytać instrukcje i dać sobie spokój??

Wesołych Świąt Bożonarodzeniowych !!!!

Cezarian #-o

P.S nie jestem z żadnej konkurencji i życzę firmie Proscan jak najlepiej !!!
Cezarian
 
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:10 am

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2008 7:11 pm

Kolega Cezarian widzę bardzo emocjonalnie podszedł do ogólnej uwagi Krissa. Nie bardzo też rozumiem też o co chodzi z tą konkurencją.

Staram się odpowiadać na wszelkie pytania na które znam odpowiedź (chociaż wcale nie muszę), albo nakierowywać na samodzielną odpowiedź, albo wskazywać gdzie ją można znaleźć.

Jeśli pytanie będzie z gatunku "do czego służy to pokrętło", to jest duża szansa, że moja odpowiedź może nie być zadawalająca. Ale jeśli pytanie będzie interesujące to zawsze coś da się na dany temat napisać.

Rozumiem, że moje powyższe odpowiedzi były całkowicie nie satysfakcjonujące - w przeciwnym wypadku usłyszałbym dziękuję albo dalsze drążenie tematu, a nie pyskówkę z Krisem, którą zaraz usunę.

Dziękuję za życzenia i również życzę wszelkiej pomyślności z okazji Świąt.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: Cezarian » czw gru 25, 2008 11:03 am

Witam!!!

No przyznaje zdenerwowałem się troszkę uwagą kolegi kriss.... ponieważ nie można sądzić innych według siebie .
A co do konkurencji to pomyślałem że po takiej mojej odpowiedzi to nic innego nie nasunie się Panu na myśl jak "nie dobra konkurencja znów atakuje'" ,Boże broń.
Po prostu szlag mnie trafia że za takie pieniądze firma minelab powinna dać coś więcej od siebie niż tylko wskaźnik napięcia. a akumulator nie kosztuje mało bo 400 pln dlatego pojawiły się moje dodatkowe pytania.

Bo skąd mamy pewność że aku jest w 100% naładowane niż tylko te nieszczęsne 18 godzin? skoro występują dwa rodzaje aku???czy występują inne ładowarki sieciowe firmy minelab bardziej precyzyjne??

Reasumując jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam .Za poczynione odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Cezarian :D
Cezarian
 
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:10 am

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: terenowiec69 » czw gru 25, 2008 12:52 pm

Cezarian pisze:a akumulator nie kosztuje mało bo 400 pln dlatego pojawiły się moje dodatkowe pytania.


Cezarian :D


Nie lepiej było zakupić ładowarkę i akumulatory energizera, taniej by zawsze wyszło.A i czas eksploatacji był by znacznie dłuższy.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: ProScan » czw gru 25, 2008 9:33 pm

Wskaźniki stanu naładowania to zdaje się widziałem w niektórych golarkach. Jest tam specjalny układ który mierzy ile energii (prądu) wydał akumulatorek, a ile go przyjął podczas ładowania. Zdaje się że w laptopach jest podobne rozwiązanie, ale w jego skuteczność i tak powątpiewam.

Oni stosują układ ładowania wbudowany w zasobnik, więc nie ma innych ładowarek, ktore byłyby "bardziej precyzyjne". Być może prąd ładowania jest dostosowany do rodzaju aku, ale tego nie wiem - bez znaczenia czy to będzie 18 czy 16, czy 15 godzin.

Uwaga terenowaca jest słuszna. Aku Minelaba ma bardzo niską pojemność (1600 lub 1800), więc za cenę zasobnika można kupić lepsze aku, pusty zasobnik i dobrą szybką ładowarkę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak sformatować poprawnie aku do ex se????

Postautor: Cezarian » czw gru 25, 2008 10:30 pm

Witam!!!!

Przyjmuje te informacje za dobrą monetę i zrobię dokładnie to co Koledzy sugerujecie czyli sprzedam ten aku i kupie pusty zasobnik oraz dobre aku w paluszkach a ładowarkę już mam (BC 900) .W ładowarce tej mam pełną kontrole na ładowaniem i nie tylko.
Reasumując aku do se jest za drogie oraz za słabe a i system ładowania oraz rozładowywania pozostawia wiele do życzenia.
Nie brzmi to zbyt zachęcająco ale ja bardzo lubię te wykrywki i nie tylko ja.
Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie moje durne pytania i na pewno w przyszłości będę jeszcze korzystał z tego forum jako bardzo przydatnego dla każdego użytkownika wykrywacza.
Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam Cezarian =D>

P.S Aku nabyłem z wykrywaczem i całe moje szczęście. :D
Cezarian
 
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:10 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość