Xterra 70 a tory kolejowe

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Xterra 70 a tory kolejowe

Postautor: jancio » czw lut 12, 2009 9:49 pm

Witam. Ostatnio sprawdzałem teren w pobliżu torów kolejowych z trakcją elektryczną. W czasie zbliżania się do torów w odległości około 10-15 m wykrywacz zaczął wariować. Popiskiwał z dużą częstotliwością a obniżenie wyraźne czułości oraz wyłączanie wykrywacza niczego nie zmieniało. Dopiero oddalenie się na znaczniejszą odległość przynosiło poprawę. Później zmieniłem rejon ale znów było to w znacznej bliskości torów rym razem "zwykłych" i mimo, że byłem bliżej torowiska niż uprzednio to nic się nie działo. Czy trakcja elektryczna miała wpływ na to zachowanie wykrywacza? Nie zauważyłem czegoś podobnego przechodząc pod linią wysokiego czy średniego napięcia.
Pozdrawiam
jancio
jancio
 
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 23, 2007 7:23 pm

Re: Xterra 70 a tory kolejowe

Postautor: ProScan » czw lut 12, 2009 9:54 pm

Wszystko zależy od tego, co emituje taka linia. Ponadto kolej ma swój sytem łaczności - to on mógł zakłócać.

Popiskiwał z dużą częstotliwością a obniżenie wyraźne czułości oraz wyłączanie wykrywacza niczego nie zmieniało.


Do walki z tym efektem służy jeszcze inna opcja - była użyta?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xterra 70 a tory kolejowe

Postautor: jancio » czw lut 12, 2009 10:06 pm

Była użyta ale nie w tym miejscu #-o
Dziękuję za odpowiedź.
jancio
 
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 23, 2007 7:23 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron