Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: Zapytanie_email » śr maja 27, 2009 10:03 pm

Mam kłopot z wykrywaczem Minelab Explorer SE, kupiony w USA jako nowy
jest już po okresie gwarancji- objawy: nie wyświetla na wyświetlaczu
ikon pomimo zaznaczenia ich aby wyświetlał (select on), nie reaguje na
przełączniku iron mask a dokładnie w pozycji włączenie lub wyłączenie
dyskryminacji on- off(jest bez zmian)czyli taka sama reakcja na metale,
oraz odnoszę wrażenie ,że nie jest dość czuły na małe monety, pomimo
ustawienia czułości na średnim poziomie tak aby nie było zakłóceń,
podczas poszukiwań wyraźnie odstaje od wykrywaczy takiej klasy jak
Whites Classic III, wcześniej miałem Explorera XL i posiadacze tych
Whitesów wyraźnie mieli gorsze wyniki. Być może( a raczej na pewno) jest
coś z elektroniką, co możemy zrobić w tej sytuacji? Nadmieniam iż zależy
mi aby sprzęt działał w 100%. Wiem że przez internet nie da sie ustalić
ewentualnej usterki i potrzebna będzie wysyłka do serwisu. Czy
spotkaliście sie juz z takimi objawami? Może to typowe usterki dla
Explorer SE?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: ProScan » śr maja 27, 2009 10:29 pm

nie wyświetla na wyświetlaczu
ikon pomimo zaznaczenia ich aby wyświetlał (select on),


Co to jest SELECT ON? Jest menu SELECT, w którym wybiera się wzorce dyskryminacji. A skąd ON?

nie reaguje na przełączniku iron mask a dokładnie w pozycji włączenie lub wyłączenie dyskryminacji on- off(jest bez zmian)czyli taka sama reakcja na metale,


Znów chyba rozmawiamy o innych wykrywaczach. Jakie ON/OFF ? Jaka reakcja, na jakie metale ?

oraz odnoszę wrażenie ,że nie jest dość czuły na małe monety,


Wrażenie to za mało - proszę zmierzyć w powietrzu zasięg i podać konkretną wartość dla jakiejś typowej monety.

wcześniej miałem Explorera XL


Nie znam takiego wykrywacza. Chodzi o model XS?

podczas poszukiwań wyraźnie odstaje od wykrywaczy takiej klasy jak
Whites Classic III, wcześniej miałem Explorera XL i posiadacze tych
Whitesów wyraźnie mieli gorsze wyniki.


Może nauczyli się lepiej machać swoimi wykrywaczami? Może Pan miał zły dzień. Jak mam to ocenić? Swoją drogą Classic III to bardzo dobry wykrywacz.

Być może( a raczej na pewno) jest coś z elektroniką, co możemy zrobić w tej sytuacji?


Zważywszy na powyższe, obawiam się, że nie rozumie Pan wszystkich opcji w wykrywaczu. Uszkodzenie elektroniki uznaję za najmniej prawdopodobne.

Czy spotkaliście się już z takimi objawami? Może to typowe usterki dla Explorer SE?


Nie - z opisu nie wynika by cokolwiek było z nim nie tak. Brak jakichkolwiek przesłanek poza Pan odczuciami.

Oczywiście mimo nikłego prawdopodobieństwa nie wykluczam rzeczywistego problemu - ale proszę najpierw wyjaśnić powyższe wątpliwości.

:pa

proscan


PS

Proszę się nie obrazić, ale niezrozumienie sprzętu to najczęstsza przyczyna problemów. Nie jest Pan jedyny, zdarza się każdemu.

Ponieważ znam Pana, wiem że miał Pan XLT, to niech Pan zobaczy jak ludzie potrafią nie znać i nie rozumieć podstaw obsługi sprzętu, którego (podobno) długo używają (jak Pan Explorery), ba, uchodzą w pewnych kręgach za eksperta.

http://www.odkrywca-online.pl/pomocy-co ... tml#651650

Ponieważ nikt nie rzucił sie do sprostowań, wszystkim czytajacym oba wyjaśniam, że statyk XLT to nie tylko w mixie czy pinpoincie, ale głównie przy AUDIO DISC OFF. I nie jest to żaden "dynamiczny all metal", chyba, że zapomni sie o takim drobiazgu jak SAT SPEED.

A to wszystko jest w instrukcji...

;)

PPS
Sprostowanie zamieszczono :1 Ja także prostuję; w instrukcji nie ma wszystkiego. Najplepszy dowód na to, że lektura nie wystarczy.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: Zapytanie_email » śr cze 03, 2009 10:30 am

Witam
Dziękuję za odpowiedź, obrażac sie nie ma na co, fakt trochę źle
napisałem i stąd może te nieporozumienia, więc tak sprawdziłem jeszcze
raz dokładnie i takie nasuwają sie wnioski:
jest to Minelab SE, po zaznaczeniu w menu SELECT aby pokazywał ikony on
tego nie robi , nie wyświetla ich w żaden sposób, w poprzednim XS który
miałem 4 lata wyświetlał je na ekranie, jesli chodzi o dyskryminację to
jest ustawiona na 18 czyli lekko poniżej połowy skali, w powietrzu wynik
dla denarka jagielońskiego Warnenczyka to ok. 15 cm czyli ładnie, 10
groszy obiegowe podobnie może nieco lepiej, srebrny denar rzymski
powyżej 20 cm, niemiecki niesmiertelnik ok. 40 cm, nierdzewnej łyżeczki
nie łapie wogóle, tak samo baterii R6,przy ustawieniu sensitive na
poziom 20 , gdy nacisne przycisk OFF w Iron Mask nie ma żadnej reakcji,
nie wykrywa stalowych przedmiotów jak równiez tych opisanych wyżej
(bateria, łyżeczka ), gdzie w XS przechodził w tzw tryb wyszukiwania
wszystkich metali, tutaj jakby ta funkcja nie działała. Zauważyłem tez
że gdy pod cewka było pudełko plastikowe gdzie leżało kilkanaście
holderów ze srebrnymi monetami (różnymi)wykrywacz reagował, ale gdy tam
znalazło sie pudełeczko papierowe wraz z zszywaczami nie było żadnej
reakcji, wykrywacz nie reagował. Uważam że cos jest nie tak gdyż w
poprzednim Explorer XS te funkcje działały poprawnie. MOże jest cos z
układem dyskryminacji.
pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: ProScan » śr cze 03, 2009 10:52 am

Witam

Obawiam się, że moje wątpliwości nie zostały rozwiane.

w menu SELECT aby pokazywał ikony on tego nie robi


Menu SELECT nie służy do tego by wyświetlacz pokazywał ikony!

jesli chodzi o dyskryminację to jest ustawiona na 18 czyli lekko poniżej połowy skali, w powietrzu wynik
dla denarka jagielońskiego Warnenczyka to ok. 15 cm czyli ładnie, 10 groszy obiegowe podobnie może nieco lepiej, srebrny denar rzymski powyżej 20 cm, niemiecki niesmiertelnik ok. 40 cm, nierdzewnej łyżeczki nie łapie wogóle, tak samo baterii R6,


Rozumiem że nastawa 18 dotyczy IRON MASK. Zasięgi i zachowanie wyglądają zupełnie normalnie przy czułości 20.

gdy nacisne przycisk OFF w Iron Mask nie ma żadnej reakcji, nie wykrywa stalowych przedmiotów jak równiez tych opisanych wyżej (bateria, łyżeczka ), gdzie w XS przechodził w tzw tryb wyszukiwania wszystkich metali, tutaj jakby ta funkcja nie działała.


Nie ma przycisku OFF! To IRON MASK można ustawić na OFF, wówczas wykrywacz przechodzi do ekranu Smartfind i to czy dany przedmiot jest wykrywany, czy nie, zależy od wybranego wzorca dyskryminacji. XS wcale nie przechodzi wówczas do trybu wyszukiwania wszystkich metali!

gdzie leżało kilkanaście holderów ze srebrnymi monetami (różnymi)wykrywacz reagował, ale gdy tam znalazło sie pudełeczko papierowe wraz z zszywaczami nie było żadnej reakcji, wykrywacz nie reagował.


Nie wykluczam - obecność sporej ilości żelaza zamaskowała kolor.

Uważam że cos jest nie tak gdyż w poprzednim Explorer XS te funkcje działały poprawnie. MOże jest cos z układem dyskryminacji.


A ja nabieram przekonania graniczącego z pewnością, że wykrywacz jest całkowicie sprawny.

:pa

proscan

PS

Mam nadzieję, że nie będzie odebrane za niegrzeczność, jeśli zaproponuję jednak zapoznanie się z instrukcją obsługi.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: terenowiec69 » czw cze 04, 2009 11:13 am

Jedno co mi sie rzuciło po przeczytaniu to to że Se nie pokazuje żadnych ikon,jak Quatrro tylko ekran Digital lub Smartfind.A z menu SELECT nie będzie ich na ekranie tylko ich wzorzeć ignorowany lub odrzucany.
I dla nich kolejno albo wskazanie kursora na polu smartfind,lun wskazania cyfrowe podwójne ,kolejno ferr. i cond.

Moja rada taka,nie korzystaj z zaprogramowanego wzorca dyskryminacji,bo są one ustawione ściśle po warunki amerykańskie.Wiele rzeczy w naszych polskich warunkach po prostu nie będzie wykrywane.
Lepiej skorzystać z iron mask np 22 i ustawić sounds na ferrous,będziesz mógł po wysokości dzwięku kontrolować przewodność i rodzj materiału ,i obowiązkowo w terenie noise cancel w celu wyeliminowania zewnetrznych zakłóceń.A jak to nie pomaga to przy odpaleniu przytrzymaj przycisk około 3 sekundy celem załadowania ustawień fabrycznych.
Na nich popróbuj,jaka jest różnica.
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 11:25 am przez terenowiec69, łącznie zmieniany 1 raz
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: ProScan » czw cze 04, 2009 11:20 am

=D> :lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co jest nie tak Minelab Explorer SE

Postautor: maniutek1 » pt cze 05, 2009 12:21 pm

A ja pozwolę sobie dodać, że troszkę gain należy zmniejszyć. No i może IM 22 to na początek, potem wypadałoby troszkę zmniejszyć ilość wycinanych metali i ustawić IM na 25-28... Uwierz mi Terenowiec, że na przykład niektóre guziczki dwuwarstwowe dają sygnał bardzo "żelazny". Ustawienie maskowania żelaza na poziomie 22 może dawać na nie bardzo słaby sygnał (przerywany, jednostronny)anawet takiż guziczek może zostać wycięty... to tylko jeden z przykładów... takich fantów jest więcej. Polecam popróbować.
Pozdrawiam
Maniutek
maniutek1
 
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości