w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: tom_23 » wt cze 16, 2009 9:56 am

witam! mam problem z wycięciem żelaznej drobnicy w W4900/dl max. chodzi o to, że po ustawieniu dyskrymy na minimum wykrywacz łapie małe drobinki żelaza. czy jest sposób na wycięcie tych drobinek? wprawdzie po rozległości sygnału można od biedy wywnioskować czy pod sondą znajduje odłamek 1 cm czy 10 cm, ale czasem takie sygnaly są mylące, tak więc proszę posiadaczy w4900 ew. w5900 o wypowiedź, czy możliwe jest takie ustawienie, które z góry pomija drobne żelazo? pozdrawiam
ps. szukam głównie na geb/norm a rodzaj metalu badam na geb/disc na spuście
tom_23
 
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 3:01 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: ProScan » wt cze 16, 2009 4:13 pm

po ustawieniu dyskrymy na minimum wykrywacz łapie małe drobinki żelaza


Przy braku dyskryminacji zupełnie jest naturalne, że wykrywacz widzi każde żelastwo.

Widzę że Armand udzielił w zasadzie rozsądnej rady tutaj:

http://www.odkrywca-online.pl/w4900-dl- ... tml#654246

Przy okazji sprostuję: 4900 to wcale nie jest uproszczona (bez miernika) wersja 5900.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: tom_23 » wt cze 16, 2009 7:19 pm

dziękuję za odpowiedź;
myślę, że się źle wyraziłem, chodziło mi to, że nie mogę znaleźć takiego punktu na skali dyskryminacji, który wycina drobnice a zostawia większe żelazo; po prostu nie mogę zdyskryminować tej drobnicy;
gdzieś w innym wątku pisał Pan, że wielkość żelaza można ocenić unosząc cewkę, a ja w ogóle nie chcę słyszeć drobnicy.
co do nieprecyzyjnego opisu wykrywacza, to dodałem go na drugim forum, gdzie nie wszyscy użytkownicy mogą kojarzyć ten sprzęt; wiem, że 4900 nie jest kopią 5900, ale dyskryminacja chyba działa podobnie?
pozdrawiam
tom_23
 
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 3:01 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: ProScan » wt cze 16, 2009 7:35 pm

Dyskryminacja powinna działać podobnie, aczkolwiek układ dyskryminacji jest inny niż w 5900.

Zacznijmy od początku:

Problem występuje w trybie DEB DISC?

Jaka jest nastawa (z grubsza) pokrętła DISC przy której drobiazgi żelazne znikają? Czy da się w ogóle taką nastawę znaleźć? I jakie to drobiazgi? Gwoździe, czy coś większego?

Jaka nastawa HOT ROCK (czy jest w ogole taka pozycja na pokrętle POWER)?

Czy procedura dostrajania do gruntu jest wykonywana?

gdzieś w innym wątku pisał Pan, że wielkość żelaza można ocenić unosząc cewkę, a ja w ogóle nie chcę słyszeć drobnicy.


Z tym unoszeniem chodziło o rozpoznawanie czy mamy do czynienia z powierzchniowym drobiazgiem, czy czymś głębszym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: tom_23 » wt cze 16, 2009 7:56 pm

Odpowiadam:
Strojenie zgodnie z instrukcją; nastawa Hot Rock na Reject.
Problem występuje w trybie Geb/Disc, który jednak nie jest podstawowym trybem poszukiwań, ale którego używam - po wciśnięciu przycisku zerującego - do określenia rodzaju znaleziska; tryb główny to Geb/Norm. I właśnie kłopoty polegają na tym, że nie mogę w Geb/Disc znaleźć takiego poziomu dyskryminacji, któryby wycinał małe żelazo, a zostawiał większe kawałki, przy czym przez małe żelazo rozumiem głównie drobne zardzewiałe odłamki (od 1 cm wzwyż - do 10); często jest tak, że 1 cm grudka daje taki rozległy sygnał jak 10-15 cm. Czy w ogóle ten Whites jest w stanie zdyskryminować małe żelazo nie wycinając większego?
pozdrawiam
tom_23
 
Posty: 35
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 3:01 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: w4900/dl max wycinanie drobnego żelaza

Postautor: ProScan » sob cze 16, 2012 4:19 pm

W temacie DL MAX muszę znów sprostować. Ta wersja jest uproszczonym 5900 Di PRO SL.

Wersja 4900/D Pro PLUS nie jest.

Sorry za zamieszanie

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron