OFERTA: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

OFERTA: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » ndz lut 26, 2006 10:29 pm

ProScan w ciągu ponad piętnastoletniej działalności wykonał tłumaczenia do blisko 250 instrukcji obsługi różnych wykrywaczy metalu. Można przypuszczać, że tysiące polskich poszukiwaczy korzysta(ło) z tych instrukcji. Wiele polskich terminów zaproponowanych w naszych tłumaczeniach będących odpowiednikami słów angielskojęzycznych weszło już na stałe do słownika polskiego poszukiwacza. Staramy się by jakość tłumaczenia była wysoka, a język przystępny.

Przypominamy jednak, że

Tłumaczenia stanowią własność intelektualną i nie mogą być powielane bez zezwolenia. Mało tego - ich powielanie podlega karze z mocy ustawy.

Nierzadko zdarza się, że instrukcje te są jednak powielane (kserowane, lub skanowane). Na niektórych forach dla poszukiwaczy zdarza się spotykać oferty wysłania zeskanowanych kopii. Administratorzy takich for (działający de facto na szkodę środowiska) i użytkownicy, którzy uczestniczą w tym złodziejskim procederze nie mogą liczyć na moją pomoc w przypadku potrzeby naprawy wykrywacza. Niektórych wykrywaczy w ogóle nie przyjmuję do naprawy, jeśli instrukcja nie była zakupiona u mnie (np. Minelab).

Zdarza się także spotykać oferty sprzedaży ich kopii na serwisach aukcyjnych :smt103 .

Nielegalne kopie naszych instrukcji bywają także częścią oferty przy sprzedaży wykrywaczy (nowych, jak i z drugiej ręki).

Działanie takie jest nielegalne!

Najczęściej nie robimy problemu o ile przyjaciel skseruje przyjacielowi i zrobi to okazjonalnie i nie wiąże się to z jakąś korzyścią materialną (np. sprzedaż kserokopii, sprzedaż wykrywacza wraz z kopią instrukcji itp.). Jednakże, wprowadzanie na rynek kopii naszych instrukcji traktujemy jako akt wrogi wobec firmy ProScan.

Staramy się być firmą przyjazną dla wszystkich korzystających z naszych usług (i nie tylko), ale trudno oczekiwać życzliwości dla osób, które zechcą świadomie działać na naszą szkodę.

Jeśli potrzebujesz instrukcji obsługi - zapraszamy na zakupy do nas.

Koszt wydruku (a nie ksero !) to jedynie 1zł za kartkę. Instrukcje są drukowane na papierze dobrej jakości (najczęściej Berga Image lub Navigator 90g/m2) i termobindowane. Koszt wysyłki to 6zł (płatność przelewem) lub 10,50zł za pobraniem. Priorytety odpowiednio 2 i 3 zł więcej.

Wersji elektronicznych nie udostępniamy poza nielicznymi wyjątkami, które można zakupić TUTAJ.

Aktualny cennik znajduje sięTUTAJ (do odczytu w Adobe Reader).

Dla instrukcji kosztujących >= 40zł kupujący nie ponosi opłaty za przesyłkę, o ile dokona przedpłaty. Dla instrukcji kosztujących >=60zł przesyłka za pobraniem jest darmowa.

Osoby korzystające z usług firmy ProScan, a nie złodziejaszka bezprawnie korzystającego z cudzej pracy, mogą liczyć na dodatkowe względy, np. na zniżki przy ewentualnych naprawach :eager .

zapraszamy !

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony pn wrz 03, 2012 10:06 am przez ProScan, łącznie zmieniany 29 razy
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob lip 08, 2006 9:35 pm

Moje "instrukcjowe boje":

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=163272

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=34761

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=253632 (tutaj można także znaleźć odpowiedź, dlaczego moja współpraca z firmą Denar nie jest możliwa).
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob lip 07, 2007 1:45 pm

Właśnie przestrzegłem poszukiwacza z forum Odkrywcy, który chce emailem wysłać komuś instrukcję (nawet nie wie komu, bo go nie zna), że mu nie wolno tego zrobić.

W odpowiedzi otrzymałem email tej treści (i formy):

ISTRUKCJA JEST MOJA,BO ZAKUPILEM SPRZET A KOMU URZYCZE JEJ TO JEST MOJA PRYWATNA SPRAWA I NIE MOZE MI NIKT TEGO ZABRONIC


Wyjaśniam:

1. Użyczyć przez email się nie da.

2. Użyczyć można, można nawet sprzedać swój egzemplarz otrzymany od dealera (ryzykując, że nie uwierzę, że to pierwsza kopia) ale nie wolno sporządzać kopii dla kogoś.

3. Jeśli ktoś chce być dobry dla kogoś, to niech sam przetłumaczy instrukcję i rozdaje.

4. Ja nie mogę nikomu nic zabronić. Nawet nie próbuję. Przestrzegam tylko, że mnie z kolei nikt nie zmusi by pomagać komuś, kto działa na moja szkodę.

8)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » pn cze 23, 2008 2:52 pm

http://www.odkrywca-online.pl/polska-in ... tml#637058

Proszę: Kolega Pomsee prosi o "ratunek" a drugi kolega tomek64 biegnie z pomocą. Gotów ukraść, byle pomóc! Wzruszające. :smt021


Polska instrukcja do F2 pomsee (4084 / 162) 2008-06-23 14:17:59
Koledzy poratujcie, czy ktos z Was ma polska instrukcje do Fishera F2 i bylby skłonny się nią podzielic?

RE: Polska instrukcja do F2 tomek64 (292 / 46) 2008-06-23 15:02:36
cześć, jutro zeskanuję i puszczę ci na maila
pzdr


Mam nadzieję, że admin spełni swoją groźbę i da bana bez ostrzeżenia:

http://www.odkrywca-online.pl/zanim-zam ... tml#277900
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » pt cze 27, 2008 11:41 pm

Dwa przypadki kliniczne:

http://www.odkrywca-online.pl/tesoro-de ... tml#637020

1. Osoba która kupiła wykrywacz bez instrukcji, niemal domaga się (sic!) by mu wytłumaczyć jak się go obsługuje i co do czego służy. Obraża się, gdy jakoś nikt nie kwapi się by to zrobić i sugeruje mu się zakup instrukcji (albo naukę języków). Przy tym wszystkim mataczy, zaczynając wątek od kwestii, które są w sposób oczywisty lipne (np. po co pytać o porównanie wykrywacza, gdy się go już ma i do tego nie potrafi obsłużyć?). A chwalenie Tesoro (że taki prosty - tylko jak go obsłużyć?) i dołowanie Quattro mogę tylko uznać za próbę podlizania się Tesorowiczom, a zwłaszcza dystrybutorowi.

2. Janosik, Robin Hood, dr Judym w jednym, pouczający dystrybutorów i dający wykładnię jaka jest intencja producentów. Ponieważ jego bełkot jest ciężko strawny, więc streszczę: dystrybutor jest od tego, by ułatwiać kupowanie za granicą. Oczywiście, jak to zwykle z papierowymi bohaterami bywa - wiedzą wszystko; nawet jaka była umowa z tłumaczem.

:lol:

proscan

PS

Dziekuję publicznie Beaviso i Wicji (link był zbędny i grozi sankcją) za zrozumienie stanowiska tłumacza.

VW gdy zostanie już czyimś dystrybutorem będzie miał okazję wdrożyć swoje i producentów strategie oraz wypróbować "mądre" rady na własnej skórze. Jak dotąd jeździ tylko na obcych grzbietach - ot taka strategia.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob sty 02, 2010 4:53 pm

Prezentuje ciekawe stanowisko, w odpowiedzi na moją ofertę sprzedaży instrukcji (wysłaną do osoby która zamieściła ogłoszenie o chęci kupna).

Witam! Dziękuję za e-mail i propozycję,ale niestety z przyczyn moralno-etycznych nie mogę dokonać tego zakupu. Znam Pańskie podejście do zagadnienia sprzedaży tłumaczonych przez Pana instrukcji ( czytałem w przeszłości Pańską wypowiedz na ten temat...coś w stylu ...stać kogoś na wykrywacz za tysiące zł,a nie stać na instrukcję pl za kilkadziesiąt itp).Myślę,że popełnia Pan w swojej logice poważny błąd sprowadzając sprawę jedynie do pieniędzy,a co za tym idzie od razu wiadomo,o co w tym wszystkim chodzi... Zgodnie z przyjętymi normami (w tym prawnymi) osobie tłumaczącej zleceniodawca powinien udzielić stosownego wynagrodzenia za tłumaczenie i na tym rola tłumacza powinna się kończyć.Zleceniodawca - dystrybutor sprzętu jest zobowiazany dostarczyć nabywcy wykrywacza instrukcję pl w ramach zakupu sprzętu i to robi.A co z tymi osobami,które dokonały zakupu tego samego sprzętu za granicą ?! Dystrybutor dbając o dobre imię własne oraz sprzętu,który reprezentuje powinien udostępniać na stronie PDF-y z instrukcjami dostępnego sprzętu,a pobierac jedynie stosowne opłaty za ksero i wysyłkę od tych w wersji papierowej.Każda szanująca się firma tak robi w dobrze pojętym ineresie własnym oraz obecnych i przyszłych klientów.Ze strony Minelaba każdy może w każdej chwili pobrać manuala do dowolnego sprzętu nie płacąc autorowi instrukcji za prawa autorskie do niej,bo ten temat to problem Minelaba.Muszę również zwrócić Panu uwagę na inny problem-sprawę,która wiem,że Pana oburza,ale sam jest Pan sobie winny,bo to właśnie dzięki Panu m.in.doszło do takiej sytuacji...Mianowice od chwili zamieszczenia ogłoszenia miałem już kilka propozycji zakupu tej instrukcji w kserowanej(kopiowanej) wersji za kwoty 65-70 zł.Nie odpowiedziałem na żadną z tych ofert z tych samych względów,które wymieniłem na wstępie.Jak widać w praktyce część osób wykorzystując tą sytuację dorabia sobie samowolnie kopiując instrukcje,ale są też tacy,którzy nieodpłatnie udzielają ich innym,którzy z kolei robią własne kopie.Reasumując uważam,że kwoty,których Pan żąda za instrukcje są w żaden sposób nieadekwatne do oferowanych "towarów"(mówiąc wprost mocno zawyżone), a i sam sposób prowadzenia u nas w Kraju tej swoistej polityki instrukcyjnej jest delikatnie mówiąc nieelegancki.W przeszłości często zaglądalem na Pańskie forum uważając je za rzeczowe i miarodajne,ale zważywszy na temat "instrukcji" nie ukrywam,że mocno mnie Pan zawiódł. Pozdrawiam !


A oto moja publiczna odpowiedź:

Myślę,że popełnia Pan w swojej logice poważny błąd sprowadzając sprawę jedynie do pieniędzy,a co za tym idzie od razu wiadomo,o co w tym wszystkim chodzi...


Prowadząc działalność gospodarczą wiadomo o co chodzi - o zysk z tej działalności. Nie jestem na garnuszku u nikogo. Częścią tej działalności jest tłumaczenie instrukcji - za darmo tego robił nie będę (aczkolwiek jest sporo materiałów, które udostępniam za darmo).

Taka jest moja logika: za moją pracę - płaca. Wiem że niektórzy mają inną logikę - nie pracują, a chcą mieć za to pieniądze (np. złodzieje kserujący moje instrukcje albo żebracy czekający aż im ktoś coś da za darmo).

Zgodnie z przyjętymi normami (w tym prawnymi) osobie tłumaczącej zleceniodawca powinien udzielić stosownego wynagrodzenia za tłumaczenie i na tym rola tłumacza powinna się kończyć.


Z normami prawnymi u Pana bardzo na bakier - radzę się samemu douczyć, przed pouczaniem innych. O bezczelność zahacza wywodzenie, jak powinna wyglądać umowa pomiędzy zlecającym, a tłumaczem.

Dystrybutor dbając o dobre imię własne oraz sprzętu,który reprezentuje powinien udostępniać na stronie PDF-y z instrukcjami dostępnego sprzętu,a pobierac jedynie stosowne opłaty za ksero i wysyłkę od tych w wersji papierowej


I znów dobre rady dla dystrybutora. Jak to łatwo kogoś pouczać, jak ma prowadzić działalność.

Reasumując uważam,że kwoty,których Pan żąda za instrukcje są w żaden sposób nieadekwatne do oferowanych "towarów"


O tym decyduje rynek - kto chce, ten kupuje. Kto nie chce, sam sobie tłumaczy, kopiuje od kolegi albo kradnie lub żebrze. Niemało jest też takich co sprzedają (inni kupują) niby legalne instrukcje otrzymane z wykrywaczem, a sobie zostawiają kopię (która prędzej czy później i tak wychodzi na rynek).

Jeśli Pan nie ma zamiaru kupić, bo jest za drogo, to od razu należy tak mówić, a nie dorabiać bełkotliwe "moralno-etyczne" uzasadnienie.

W przeszłości często zaglądalem na Pańskie forum uważając je za rzeczowe i miarodajne,ale zważywszy na temat "instrukcji" nie ukrywam,że mocno mnie Pan zawiódł. Pozdrawiam !


Myślę że prawdziwy zawód nastąpi wówczas, gdy spryciarze co chcą zaoszczędzić parę złotych moim kosztem zechcą coś u mnie naprawić.

Reasumując wszystko powyższe. Jeśli ktoś ma gdzie kupić tańsze, niepochodzące z kradzieży lub oszustwa instrukcje, to niech sobie kupi - absolutnie nie mogę mieć i nie mam o to pretensji.

Przypominam, że koszt mojej usługi jest zależny od tego, czy ktoś dysponuje legalną instrukcją, czy nie.

:pa

proscan

PS

Powyższą korespondencję otrzymałem od osoby, która sama nazwała się : Jan Dupek <samgnus1968@------> Autentyk! :lol: Oczywiście nazwisko nieprawdziwe (ale za to jak trafnie i samokrytycznie dobrane! :1) Prawdziwe dane w profilu GG :ble
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » śr kwie 28, 2010 4:54 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: gawron » śr kwie 28, 2010 9:59 pm

kupiłem użytkowałem i sprzedałem dość sporo wykrywaczy jak na niezajmującego się tym zawodowo człeka. każdy wykrywacz który poszedł ode mnie w świat miał polską instrukcję nie żadne ksero. Gawron z pomorskiego.
ps. na temat jakości wypowiedzi "kolegów" z forum nie będę się wypowiadał :?
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » śr kwie 28, 2010 10:14 pm

Tak - dzięki Arek że o tym piszesz. Ja się tam tylko upomniałem o swoje, a opadły mnie jakieś dziwaki z awatarami "zło i [brzydkie słowo]" czy jakimiś satanistycznymi emblematami. Co to za sekta ? Radio Maryja inaczej?

Nie, nie odpowiadaj.

Nie spodziewałem się takiego zmasowanego ataku. W każdym razie będę trzymał się z daleka i mam nadzieję, że oni także nie będą się łasić do mnie jak będą czegoś potrzebować (jak już to bywało).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: igor378 » pt kwie 30, 2010 8:10 am

witam,ciekawa dyskusja,a ja mam pytanie:w ubiegłym roku zakupiłem od Ciebie Proscanie wykrywacz wraz z instrukcją.jeżeli bym go chciał sprzedać,to oczywiście wraz z załączoną instrukcją.można?wydaje mi sie że tak.ale chyba mogę tez sprzedać albo sam wykrywacz albo samą instrukcję.no bo w końcu nabyłem i sprzęt i instrukcję do niego,czyli zarówno jedno jak i drugie jest moją własnością.nie znam sie na tym całym prawie o ochronie praw autorskich,ale wychodzi na to że skopiować i puścić "w Polskę" nie mogę,ale właśnie już sprzedać chyba tak.może warto wystawiać paragon-jeden na instrukcję a drugi na sprzęt-może to coś da?
z drugiej strony jest tez tak,że masa sprzętu elektronicznego,posiada instrukcję w j.Polskim,szeroko dostęp[na w internecie,i jakoś nikt nie robi szumu wokół tego,np. zakupiłem zestaw krótkofalówek firmy maxcom, z drugiej ręki i chyba trzeciej nogi patrząc na ich stan,ale instrukcję znalazłem w necie,za darmo,nawet na stronie samego producenta.czyli jak widać-wszystko jest sprawą dobrych chęci.
pozdrawiam serdecznie.
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: SiD » pt kwie 30, 2010 8:40 am

igor378 pisze:z drugiej strony jest tez tak,że masa sprzętu elektronicznego,posiada instrukcję w j.Polskim,szeroko dostęp[na w internecie,i jakoś nikt nie robi szumu wokół tego,np. zakupiłem zestaw krótkofalówek firmy maxcom, z drugiej ręki i chyba trzeciej nogi patrząc na ich stan,ale instrukcję znalazłem w necie,za darmo,nawet na stronie samego producenta.czyli jak widać-wszystko jest sprawą dobrych chęci.


Spójrz na to z drugiej strony. Firmy udostępniają swoje strony w internecie. Często są to profesjonalne strony wykonane przez dobrych fachowców. Takie strony kosztują ciężkie pieniądze, czasami kilkanaście tysięcy złotych. My wszyscy możemy je oglądać w internecie za darmo.
Czy to oznacza, że Ci co zrobili te strony, ci fachowcy, zrobili to też za darmo dla takiego Minelaba czy White's-a? Nie.
Na tym to polega, że Minelab zapłacił tym fachowcom za swoją stronę, żebyśmy mogli ją za darmo oglądać.

Inny przykład to oryginalna intrukcja obsługi dostarczana wraz ze sprzętem. Zwykle ładnie wydana, kolorowa, z obrazkami.
Dostajemy ją razem z wykrywaczem, można ściągnąć darmowego PDF-a ze trony producenta. Ale czy to znaczy, że skład, korekta, edycja graficzna takiej instrukcji została wykonana za darmo?
Oczywiście, że nie, zrobili to dobrzy fachowcy za dobre pieniądze, a producent zapłacił, żeby udostępnić swoim klientom.

Proscan nie jest producentem sprzętu. Tłumaczy instrukcje poświęcając swój czas i korzystając ze swojej znajomości języka angielskiego. Jego czas kosztuje.
Gdyby zagraniczni producenci podchodzili do nas klientów poważnie, zlecili by tłumaczenie Proscanowi, zapłacili mu za jego pracę a następnie udostępnili instrukcje.

Zamiast tego Minelab w ogóle nie jest zainteresowany utrzymaniem prawdziwego serwisu swoich wykrywaczy w Polsce.

Dlatego Twoja sugestia o dobrych chęciach jest równie nie na miejscu co zaproponowanie pani w kasie w spożywczaku, żeby pozwoliła Ci wziąć zakupy za darmo.
Jak myślisz, jak by taka pani zareagowała na taką propozycję?

Wydaje mi się to dość oczywistą sprawą, dlatego wszelkie sugestie, że Proscan jakby miał dobre chęci to wszystkim i wszystko mógłby zrobić za darmo odbieram z dużym zmieszaniem jak można takie rzeczy w ogóle sugerować? Nie wiem.

Jakbyś się czuł, gdyby ktoś Tobie zaproponował, żebyś wykonywał swoją pracę, bez względu na to co robisz, za darmo, bo to tylko sprawa dobrych chęci?
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » pt kwie 30, 2010 8:49 am

Igor - znamy się, więc wiem, że nie zrobiłbyś mnie w trąbę. Natomiast jest spora grupka drobnych (naprawdę drobnych) kombinatorów, którzy kupują ode mnie instrukcję i odsprzedają ją, a potem okazuje się, że nadal dysponują wykrywaczem z instrukcją po polsku. Niedawno jeden koleś który kupił ode mnie instrukcje sprzedawał ją (a potem następną) na allegro -śmiejąc mi się w twarz, że mogę mu naskoczyć, bo ma gwarancję 2 lata na wykrywacz. Także takich dupków jest trochę.

Dla mnie rzeczą naturalną jest, jeśli ktoś kto ma moją instrukcję przekazuje ją dalej nowemu właścicielowi przy sprzedaży.

Dyskusji na forum j/w już nie śledzę. Głupio mi że tam się w ogóle odezwałem. Za późno zauważyłem, że uśmiechniętej buźce na awatarze admina nagle wyskakują różki.

Co do darmowych instrukcji, to nie jest to moją rzeczą. Osoby (dystrybutorzy) które zapłaciły mi za tłumaczenie nie mają mojej zgody na ich upublicznianie, gdyż taka była umowa - stawki znacznie niższe od rynkowych, ale bez prawa do udostępniania instrukcji bez wykrywacza.

Ale jest szereg (kilka-kilkanaście) instrukcji, których nie tłumaczyłem, albo są też tłumaczenia robione przez samych dystrybutorów. Np. Talcomp kilka swoich instrukcji wrzucił na swoją stronę (Ci którzy mają moje tłumaczenie niech sobie porównają :) ).

Nie jest w interesie polskich sprzedawców by te instrukcje były łatwo dostępne, gdyż jest to jeden z czynników skłaniający potencjalnych klientów do kupna u nich, a nie "z prywatnego" importu. Jeśli ktoś zapłaci mi stawkę rynkową (czyli 60zł netto za stronę maszynopisu z tekstem specjalistycznym + opłata za opracowanie graficzne) to niech potem robi z tą instrukcją co zechce - dostanie pełne prawa do upubliczniania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: igor378 » pt kwie 30, 2010 3:42 pm

SiD- masz rację,nie ma co porównywać gigantów z wielkim kapitałem,do człowieka który na wszystko chapie od rana do wieczora-zgadzam się z Tobą i tu jakakolwiek dyskusja jest bezprzedmiotowa.
jeśli o mnie chodzi,jakbym nie miał to kupiłbym porządnie przetłumaczoną i elegancko wydaną instrukcję,taką jaką dostałem od Proscana wraz z wykrywaczem ( napisze lepiej że kupiłem,bo zaraz go ktos zaatakuje że Igor dostał za darmo :) ) za -powiedzmy te 30 zł,bo po tyle chyba widziałem,jesli się myle to przepraszam,bo uwazam że każdemu trzeba dać zarobić.moja sugestia o dobrych chęciach nie miała na celu ani na myśli-weź i daj ludziom za darmo,tylko po prostu zadałem takie a nie inne pytanie,a Proscan mi odpowiedział-wszystko w temacie.uzyskałem odpowiedzi na męczące mnie pytania,gdyż bój o instrukcję obserwuje w zasadzie od kilku ładnych lat,dodam jeszcze że życze z całego serca wytrwałości,nie przejmowania się arogancją innych (lubie PFE ale faktycznie niektóre osoby troszke przeginają...) i tylko zadowolonych-jak ja-klientów :)
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: SiD » pt kwie 30, 2010 4:15 pm

igor378 w takim razie wszystko jasne.

Ja się tylko dziwie i nadziwić się nie mogę, czemu ludzie mają pretensje do Proscana o mnóstwo rzeczy, kiedy Proscan pracuje sam na siebie, podczas gdy nie umieją jasno wyrazić swoich oczekiwań do wielkich, międzynarodowych producentów, żeby zapewnili im faktyczny serwis w kraju, albo nie krytykują polski dealerów za ich dziwne, pozbawione wszelkiej odpowiedzialności poczynania. To są prawdziwe problemy o których trzeba głośno rozmawiać.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: dziany » śr cze 09, 2010 10:12 am

whites chcac sprzedawac wiecej na rynku polskim powinien sam wpasc na genialny pomysl przetlumaczenia i udostepnienia instrukcji po polsku...proscan zrobil im niezla przysluge...za doslowny frajer wiec wydac te pare zlociszy na instrukcje proscanowi to nic tak naprawde...sam bede musial sobie kupic "po polskiemu" narazie posluguje sie angielska...ale nie ma jak PL i nie robie z tego powodu afery...
dziany
 
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 29, 2010 5:11 pm

Następna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron