OFERTA: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » śr cze 09, 2010 10:25 am

White's jak i inni producenci kwestie tłumaczeń odpuścili i pozostawiają ją w gestii swoich regionalnych dystrybutorów.

O ile wiem tyko wersja hiszpańska niektórych detektorów jest oficjalnie przygotowana przez Whitesa (i dostępna na ich stronie www).

Tłumaczenie instrukcji wbrew temu co się niektórym wydaje to są ogromne koszty - wystarczy przejrzeć oferty biur tłumaczeń (40-80zł za jedną stronę!!).

Każdy kto sprowadzał samochód z zagranicy też wie, ile kosztuje "przetłumaczenie" kilkudziesięciu słów z oryginalnych dokumentów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: dziany » śr cze 09, 2010 1:20 pm

proscan wlasnie chcialem podac przyklad instrukcji obsługi aut sprowadzonych z zagranicy...nawet takie firmy jak VW nie maja na swoich oficjalnych stronach takich instrukcji za sama instrukcje w serwisie trzeba zaplacic 120zl w gore do tego instruckja do radia i inne...jesli ma ktos problem zawsze moze skorzystac z angielskiej wersji tlumaczonej online przez google ale zycze mu powodzenia i szerokiej drogi:)
dziany
 
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 29, 2010 5:11 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » śr cze 09, 2010 1:35 pm

Tego nie wiedziałem.

Ja w każdym razie nie mogę i nie chcę odpowiadać za politykę innych firm.

Myślę że polscy detektoryści mają to szczęście, że w jednym miejscu są dostępne praktycznie wszystkie instrukcje. Nie wszyscy to rozumieją i są całe środowiska zgrupowane wobec niezbyt rozumnych administratorów forów internetowych, którzy nie rozumieją, że zniechęcanie mnie do kontynuowania tej działalności działa na ich szkodę (bo ja dam sobie radę).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob lip 10, 2010 10:34 pm

Czy to prawda, że Armand skanuje instrukcje:

http://ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=16675
kajak88 napisał:
miałem kiedyś podobny problem i pomogła mi obsługa sklepu armand
chętnie skanują instrukcje, a mają ich duży zasób. Najlepiej napisać e-maila, powinni szybko dać odpowiedź


:?:

proscan

Skorygowałem link
Ostatnio zmieniony ndz lip 11, 2010 12:21 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: KrisssK » ndz lip 11, 2010 9:31 am

ProScan pisze:Czy to prawda, że Armand skanuje instrukcje:

http://obliczahistorii.pl/forum/viewforum.php?f=19


link nie prawidłowy.

tutaj jest ok:
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p ... ht=#234424
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » ndz kwie 10, 2011 10:50 am

"Jan Dupek" znowu udawania, że zasłużył na miano, które sam sobie nadał:

http://odkrywca.pl/e-trac-polska-instru ... tml#686472

:)

proscan

PS
W temacie tej instrukcji chcę tylko dodać i wyjaśnić, że jest ona tłumaczona przez Vikinga i dotyczy wersji z polskim Menu (czyli tylko dla wykrywaczy kupowanych w Polsce).
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » ndz lip 01, 2012 10:59 pm

Ta instrukcja nie była "kupiona w Proscanie"

http://www.allegromat.pl/aukcja110581

"Carski" najwyraźniej kłamie.

:cry:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » ndz lip 29, 2012 12:51 pm

http://www.allegromat.pl/aukcja113916

Dodano 2012-07-29 12:38
Po interwencji Proscana informuję, że instrukcja nie jest przedmiotem sprzedaży. Wygrywający aukcję otrzyma ją jako gratis. PS. Chciałem usunąć zdjęcie instrukcji, ale nie mam takiej możliwości bo trwa licytacja i są oferty kupna.


Ciekawe rozumowanie. Kradziona instrukcja zostanie dodana za darmo. I to ma być załatwienie sprawy?

Ktoś kto wprowadza na rynek nielegalne kopie moich tłumaczeń działa na moją szkodę i prowadzi wrogą działalność wobec mnie.

Czy taki ktoś może liczyć na pomoc z mojej strony? Jak sądzicie?

Ten akurat wykrywacz był za moim pośrednictwem odsyłany do serwisu do Irlandii. Właściciel w podziękowaniu zeskanował moją instrukcję i kopię przekazał kupującemu. Mentalność chłopa pańszczyźnianego. Potem takie typki bez honoru proszą swoje ciocie, wujków, kochanki, kolegów, koleżanki by coś wysłać do serwisu, bo wiedzą, że proscan z byle kim nie chce się zadawać.

:palm

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » czw maja 01, 2014 12:21 am

Kolejny kwiatek. Coraz częściej słowo "poszukiwacz" kojarzy mi się jak najgorzej. Chyba jednak mieszkam za blisko Czech.

http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 0&t=132321

Przytoczę na szybko, bo zwykle takie wątki lecą do kosza:

podlasiak

Tytuł: instrukcja obsługi x terra 705 Witam szukam instrukcji obsługi w ojczystym języku.Pozdrawiam


Nasz rodak ze Szkocji (Krzysztof lat 30)

kris30

Podaj poczte na pv to ci przesle.


Proscan na PW do samarytanina:

Tłumaczyłeś czy ukradłeś?


Odpowiedź pomocnego rodaka ze Szkocji:
A wulgaryzm ci do tego?


System eliminowania wulgaryzmów - jak się domyślam - zastąpił słowo czteroliterowe, którym podpisał się nasz rodak.

Pocieszam się, że to mniejszość. Ale coraz gorzej mi to pocieszanie się wychodzi.

:palm

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob maja 03, 2014 12:47 am

No i mamy ciąg dalszy:

Podlasiak pisze:
Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Instrukcję już mam od kilku forumowiczów którym jestem bardzo wdzięczny. Dziękuje panowie


Okazuje się, że grupka pożytecznych idiotów postanowiła pomagać cudzym kosztem.

Duma naszej emigracji też się wypowiedziała in English-Polish:

No to proskan nie zarobil :lol: mial do mnie focha na priva ze chciale koledze pomoc bez interesownie.Dziad jeden.


To prawda, jestem dziadem. Złodziejstwo znowu nie dało mi zarobić.

Co ja tutaj robię i po co złodziejom naprawiam wykrywacze?

Co robić? Jakie wyjście? Nie naprawiać złodziejom wykrywaczy!

O, to jest dobry pomysł.

:-k

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob maja 03, 2014 11:20 am

Poszukiwaczowy kibol (oczekuję pomysłów nazwy tego typu troglodytów) znów się odezwał. Wulgarne chamstwo i złodziejstwo to mało. Tym razem chce już bić: http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 5&t=132423

Tutaj wykładnia prawa w wykonaniu ledwie piśmiennego matołka:

Dołączył(a): N 14 lis, 2010
Posty: 9
Lokalizacja: Scotland
Instrukcja obslugi nie podlega praw autorskich a tlumacz juz zarobil kilkukrotnosc swojej pracy.To nie jest ksiazka! on jej nie napisal, nie stworzylll!! tylko przetlumaczyl za co juz kilkakrotnie zarobil, jak pisalem wczesniej.A poza tym gdzie pisze w instrukcji ktora jest w obiegu ze to on niby ja tlumaczyl?


I do tego skąd cymbał może wiedzieć, ile ja zarobiłem na tłumaczeniu? Rynkowa cena takiej instrukcji, to jakieś 3 tysięcy zł (tak, tak gimbusy!). Chciałbym tyle dostać.

PS

Podlasiakowi nie składałem oferty kupna instrukcji.
Nie wiem co i od kogo dostał Podlasiak. W obiegu są dwie wersje tłumaczenia X705. Moja oraz Vikinga (przeróbka mojej instrukcji do X70).

W każdym razie, szykują się dalsze zmiany w moim podejściu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » sob maja 03, 2014 5:41 pm

Kolejny mędrek #-o

http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 5&t=132423

Szukam pilnie instrukcji obsługi wykrywacza Garrett At Gold po polsku w pdf lub Word. Moja jest po angielsku.


Po sugestii, że instrukcje można kupić, zmienił front z proszalnego na tłumacząco - atakujący:

orion045
Dołączył(a): Cz 10 paź, 2013
Posty: 158
Lokalizacja: Bytom

I zapłacić 45 zł bo moja oryginalna przy remoncie gdzieś wsiąkła. Posiadają prawa autorskie do instrukcji?


Wcześniej nic nie pisał, że zgubił (tylko że ma angielską). Kolejny drobny kombinator (a właściwie łgarz, który nie ma wstydu robić tego publicznie). I to jest Ślązak z Bytomia? Niemożliwe!

Zaczyna to być męczące i coraz mniej zabawne.

Krok pierwszy: zwiększam koszt usługi o podwojoną wartość instrukcji. Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zwiększenia opłat, z żenująco niskich, na niskie. Moi dotychczasowi klienci będą mieli zniżkę.

Krok drugi: rezerwuje sobie prawo limitowania ilości klientów i odmowy przyjmowania wykrywaczy jak leci do naprawy. Nie tylko pieniądz liczy się w życiu, a zaległości są wielotygodniowe. Inni odetchną. Czteroliterowcom - precz!

Są inne serwisy - odwalta się od proscana.

:kawka

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: gawron » ndz maja 04, 2014 8:06 pm

chodzę z wykrywaczem coś koło osiemnastu lat, większość "kolegów " forumowych ma mniej lat. kiedyś z zainteresowaniem śledziłem fora PS, PFE, zdarzało mi się czytać też te z odkrywcy.wtedy z zainteresowaniem czytałem niemal każdy nowy wątek bo wnosił coś ciekawego do tematu,większość odpowiedzi była merytoryczna. teraz to społeczeństwo schodzi na psy, ludzie nauczeni ciągłego kombinatorstwa swoje nawyki przenoszą do naszego społeczeństwa, dzisiaj ukradną instrukcję, jutro będą ładować akumulatory od wykrywacza za darmo w publicznej toalecie bo tak też można. kiedyś byłem częścią tzw poszukiwaczy dzisiaj stoję z boku bo nie chce mi się identyfikować z tym wszystkim, są tylko starzy koledzy od szpadla i nic więcej.
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: ProScan » wt maja 20, 2014 5:20 pm

Sytuacja się powtarza:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 5&t=133419
afas
Tytuł: Instrukcja xterra 705 szukam
PostNapisane: Pn 19 maja, 2014
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013
Lokalizacja: Kotlina kłodzka
Witam! mam prośbę ,szukam instrukcji do tereski jak by ktoś z kolegów mnie uszczęśliwił to będę wdzięczny


i potem:

Już mam :D dzięki uprzejmości kolegów serdeczne dzięki.


I przy okazji email, który dzisiaj dostałem:

Witam, mam pytanie czy podjął by się Pan naprawy samej sondy od Minelaba 705 7.5 kHz DD , podejrzewam że jest uszkodzony przewód na samym dole przy samej sondzie gdy odpowiednio nim poruszam to działa lecz jest to bardzo uciążliwe. Oraz najważniejsza kwestia czy musiał bym przesłać cały zestaw czy tylko samą sondę oraz przypuszczalny koszt naprawy ..?


I moja odpowiedź:

Jeśli nie kupował Pan u mnie instrukcji do 705, to nie będę się zajmował Pana wykrywaczem. Minelabem ogólnie już się nie zajmuję.


Oczywiście - jak wspomniałem - robię czasami wyjątki dla swoich klientów. Ale bez mojej instrukcji Minelaby proszę sobie naprawiać gdzieś indziej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Instrukcje do wykrywaczy po polsku

Postautor: Zapytanie_email » śr paź 01, 2014 8:34 pm

Witam, mam wielką prośbę czy posiada Pan może w/w instrukcje w j.polskim , będę bardzo wdzięczny za podesłanie na maila.
Kupiłem używaną i mam instrukcje USA i CZ. :/ Z góry dziękuję i pozdrawiam [...]
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości