Xterra - problemy z namierzaniem

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: bogdans » śr lis 12, 2008 11:28 pm

witam!

W mojej xterce70 od czasu do czasu występuje podobne zjawisko (po przejściu w namierzanie czasami piszczy bez przerwy, ale bywają też takie sytuacje, że pomimo wywołania "kółeczka" namierzania nie wydaje z siebie najmniejszego dźwięku) . Powiem więcej ... w moim poprzednim wykrywaczu tzn. ace250 też się coś takiego pojawiało (o czym zresztą kiedyś pisałem na PS-ie). W tamtym wątku pojawiła się wypowiedź użytkownika GTP, który również coś takiego u siebie zauważył. Jaka była/jest tego przyczyna nie wiem niestety do dziś. Ogólnie zbyt kłopotliwe to nie jest, ale może wnosić pewien dyskomfort psychiczny.
pozdrawiam
bogdans

PS. Jeśli chodzi o zasilanie to korzystam naprzemiennie z akumulatorków Ni-MH Mignonakku 2300 mAh 1,2 V a po ich wyczerpaniu ładuję paluszki alkaliczne.
bogdans
 
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 10, 2006 2:43 am

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: KrisssK » czw sie 13, 2009 9:02 am

Odświeżam temat gdyż dziwny problem z PP o którym pisałem występuje cały czas - niezależnie co jest źródłem zasilania: aku czy baterie.
Jest dokładnie tak jak opisał to kol. bogdans: czasem PP pomimo widocznego "kółeczka" nie piszczy, innym razem znów piszczy cały czas. ratunkiem jest wył/zał. PP. Musze przyznać ze jest to wkurzające.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: ProScan » czw sie 13, 2009 9:09 am

A to nie jest tak, że naciskacie Panowie pinpoint nad metalem? Wówczas znieczulacie detektor.

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: KrisssK » czw sie 13, 2009 9:12 am

hmm, no w zasadzie nad metalem bo naciskam PP w momencie gdy zlokalizuję fanta i chcę go precyzyjnie namierzyć. Nie odsuwam wówczas cewki. Co to znaczy że detektor zostaje wtedy znieczulony?
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: ProScan » czw sie 13, 2009 9:16 am

No to problem rozwiązany. Naciśnięcie nad metalem powoduje "zapamiętanie" aktualnej wielkości sygnału i sygnalizowanie tylko tego, co wystaje powyżej tego zapamiętanego poziomu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: KrisssK » czw sie 13, 2009 9:42 am

Czyli przed naciśnięciem PP powinno się sondę odsunąć , tak?
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera...
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: ProScan » czw sie 13, 2009 9:58 am

Czyli przed naciśnięciem PP powinno się sondę odsunąć , tak?


Tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

Postautor: Damian » pn sie 17, 2009 11:57 am

Również łapię się na tym że włączam PP nad obiektem, co powoduje objawy jak powyżej (trochę wnerwiające)! :)
Ostatnimi czasy przypadło mi do gustu namierzanie w trybie prospecting... przyjemniejsze dla ucha! ;)
Damian
 
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 10:28 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość