Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: Ramius » pn sie 24, 2009 9:53 am

Witam.
Mam mały problem i będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
Jestem posiadaczem DFXa.
Minoł już jeden sezon od chwili, gdy nabyłem ten sprzęt a nadal poznaje go i czasem wydajemy się, że mało wiem i tu moje pytanie:
Ostatnio eksperymentuje z funkcjami „BLOCK EDIT” oraz „DISC EDIT” i tu nie bardzo rozumiem pewnej sprawy czy te funkcje są od siebie zależne tzn. jak ustawie „BLOCK EDIT” na określony przedział to „DICK EDIT” też musi być w tym przedziale, czy jest możliwość żeby ustawić tylko „DYSK EDIT” ???


Byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z Was mógłby opisać w kilku punktach krok po kroku jak ustawić DYSC EDIT oczywiście na dowolnym przykładzie, bo troszkę się pogubiłem w tym jak ustawić ACCEPT i REJECT :D

Pozdrawiam
Ramius
Ramius
 
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: ProScan » pn sie 24, 2009 10:09 am

Proszę zacząć od tego:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=703

czy te funkcje są od siebie zależne


Absolutnie tak. Służą do tego samego.

Mam nadzieję, że instrukcja po polsku jest...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: Ramius » pn sie 24, 2009 2:31 pm

Witaj Proscan.
Hmm tak posiadam instrukcję, ale i tak mam problem z przeniesieniem teorii do praktyki.
Może napisze, o co mi chodzi i łatwiej będzie o podpowiedź.
Chce ustawić DFXa w ramach testów żebym lepiej pojął praktykę na dwa metale tzn.

- łuska
- oraz kawałek żelaznego odłamka lub gwóźdź

I teraz chce tak ustawić sprzęt, aby na łuskę wydawał sygnał a na odłamek czy gwóźdź nie, ( czyli by je po prostu dyskryminował) gdzieś na necie widziałem taki filmik ale jak czegoś się szuka na gwałt to nie można znaleźć. :evil:


Wcześniej testowałem funkcję BLOCK EDIT i tu jak ustawiłem przedział akcept +95 do 0 a reject od 0 do -95 to efekt jest taki że na PLUSOWE wydaje „cienkie popiskiwanie „a na żelazne śmieci „wydaje grube” ale głowie się jak ustawić by na żelazo nie reagował lub na wybrany przedział i z stąd moja prośba o krótki opis. :D
Pozdrawiam
Ramius
Ramius
 
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: ProScan » pn sie 24, 2009 2:52 pm

Wcześniej testowałem funkcję BLOCK EDIT i tu jak ustawiłem przedział akcept +95 do 0 a reject od 0 do -95 to efekt jest taki że na PLUSOWE wydaje „cienkie popiskiwanie „a na żelazne śmieci „wydaje grube”


Z tego widać, że dyskryminacja była ustawiona źle. Tak się zachowa przy włączonej opcji TONE ID i wykrywaniu wszystkiego (wszystko na ACCEPT)!

Ja bym zrobił tak:

W DISC EDIT ustawił +95 na REJECT, a +94 na ACCEPT po czym wyszedł z tej opcji i wszedł do BLOCK EDIT. Teraz poczynając od +94 ACCEPT strzałką w dół przeglądałbym wszystkie numery aż do -5, po czym przełączył bym na REJECT i kontynuował do -95. Przy -95 nacisnąłbym MENU i na tym koniec.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: Ramius » wt sie 25, 2009 2:56 pm

Witam
Zrobiłem według Twojego przykładu i hmmmmmm dalej to samo, ale zaobserwowałem pewne zjawisko tzn. jak wyłączę opcje MIX to wszystko jest ok, czyli dyskryminuje i na żelastwo nie wydaje dźwięku i tu znowu moje pytanie czy ta opcja gryzie się z dyskryminacją:?: Bo juz podejrzewałem usterkę mojego wykrywacza:?: czy da się ustawić dyskryminację na trybie mix:?:
Pozdrawiam
I z góry dzięki za cierpliwość =D>
Ramius
Ramius
 
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: ProScan » wt sie 25, 2009 3:02 pm

Teraz to ja nie rozumiem:

czy ta opcja gryzie się z dyskryminacją?


Na jakiej funkcji pracujesz gdy MIX jest wyłączony? AUDIO DISC ON czy OFF?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: SiD » wt sie 25, 2009 3:03 pm

Kluczem do Twojego problemu jest sprawdzenie czym jest tryb MIX.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: Ramius » wt sie 25, 2009 4:49 pm

Na jakiej funkcji pracujesz gdy MIX jest wyłączony? AUDIO DISC ON czy OFF?


Gdy mam wyłączony tryb MIX to opcja AUDIO DISC jest na ON czyli włączona wtedy wykrywacz dyskryminuje śmieci zgodnie z ustawieniami.
A jak włączam trym MIX i również mam ustawione ADIU DISC na ON to wtedy nie dyskryminuje #-o

Kluczem do Twojego problemu jest sprawdzenie czym jest tryb MIX.

Słuchaj jak pisałem dopiero się uczę chyba każdy miał na początku trudności, więc będę bardzo wdzięczny, jeżeli rozwiniesz swoją myśl
Ramius
 
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: SiD » wt sie 25, 2009 5:03 pm

Tryb mix tak właśnie działa, bo jest to jednoczesna praca trybu statycznego, wykrywającego wszystkie metale, z trybem dynamicznym z dyskryminacją.

Wszystko jest opisane na stronie 28 instrukcji.

Edit.

Instrukcji od XLT, nie wiem na której stronie instrukcji DFX, ale jest tam bardzo dobrze wyjaśnione jak ten tryb działa.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: ProScan » wt sie 25, 2009 5:16 pm

Strona 26.

Jeśli Ramius, jak piszesz, dopiero się uczysz, to nie używaj MIX MODE - to tryb dla absolutnie zaawansowanych.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: Ramius » wt sie 25, 2009 5:23 pm

Hmm doczytałem i wychodzi na to że mój sprzęcik śmiga jak należy jak zwykle problem w braku wiedzy i zrozumieniu.

"Opcja MIXED-MODE (Kanał Dyskryminacji) Kiedy sonda jest w ruchu, przedmioty zaakceptowane przez program dyskryminacji, wywołuja sygnał dźwiękowy o wysokiej częstotliwości. Obiekty odrzucone przez program dyskryminacji wywołują sygnał o nizszej częstotliwości..."
czyli tak ma być :D

Pozdrawiam
Dzieki
Ramius :D
Ramius
 
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:52 pm

Re: Jak ustawić DISC EDIT w DFXe ???

Postautor: KrisssK » wt sie 25, 2009 6:14 pm

Czyli potwierdza się prawo Murphiego:
"Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcje."
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości