Technika pracy z 5900/6000

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Technika pracy z 5900/6000

Postautor: Zapytanie_email » pn sie 31, 2009 12:43 pm

Witam
Poraz kolejny nabyłem Whitsa 6000 dipro sl xb. Mam do Pana pytanie jaki tryb najlepiej wybrać na poszukiwania większych zakopów ale żebym nie rył gwoździ. Bo w geb normie dają mi rozległy sygnał. Chodze w terenie mocno zaśmieconym I Wojna. Ale sa tam zakopy różności całe doły zrzutow manierek i innych badziewi. Jakoś nie moge ich szarpnąć a inni je odkopują. Wiem że ma pan mnóstwo zapytań i własnych spraw.
ALe może znajdzie Pan czas aby odpowiedzieć jakiej użyć techniki do takich poszukiwań.
W trybe Tr/disc wydaje mi sie że zasięg rażaco spada i wolno trzeba sie poruszać.
Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Technika pracy z 5900/6000

Postautor: ProScan » pn sie 31, 2009 1:34 pm

Witam,

Aby nie ryć gwoździ wystarczy podnieść sondę o 15-20cm. To co duże i głęboko nadal będzie słyszalne.

Nie bałbym się także trybu TR DISC - spadek zasięgu w porównaniu do trybu GEB NORM jest znaczny, ale tylko dla małych przedmiotów - dla dużych (np. hełm) wcale nie jest duży. Niosąc sondę nad ziemią w TR DISC da się pracować.

Polecam artykuł z Odkrywcy 2009/05.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron