Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: TF64 » śr lis 11, 2009 11:00 am

Witam. Sprowadziłem z USA wykrywacz Discovery TF900, odpowiednik Whitesa TM808. Sprzęt jest używany w nieskazitelnym stanie.
Mimo 24 lat aktywnego obcowania z różnymi wykrywaczami, jest to mój pierwszy dwucewkowiec. Mam problem, nie mogę uzyskać stabilnego sygnału wiodącego. W trybie automatycznego strojenia do gruntu sygnał skacze w jedna lub drugą stronę, czasami się na chwile uspokaja. W trybie ręcznego strojenia do gruntu jest bardziej stabilny mimo, że strojenie wcale nie jest aż tak jednoznaczne jak podaje instrukcja. Najmniej męczące jest takie ustawienie, gdzie nie słychać go w ogóle. Cierpi na tym zasięg. Co prawda próby w powietrzu i pierwszy wypad w teren potwierdził jego osiągi,(kopałem doły na mój wzrost-178) to jednak nie mam 100% komfortu w pracy na tym urządzeniu. Osadzenie cewek jest bardzo solidne, nie trzeba owijać ich taśmą jak sugerują użytkownicy TM-ów. Może to tylko brak doświadczenia ?
Uzyskane zasięgi, to hełm 200cm, bardzo wyraźny sygnał to 180cm.
Puszkę amunicyjną – konserwę po amunicji Mosin IWŚ wykopałem z 170cm i tez to był bardzo wyraźny sygnał.
Z góry dziękuje za poradę fachowców i użytkowników.
TF64
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2009 12:03 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: ProScan » śr lis 11, 2009 12:19 pm

Tutaj nie ma co na odległość radzić - wykrywacz musi trafić do serwisu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: TF64 » czw lis 12, 2009 12:03 am

Dziękuję za szybką odpowiedź. Urządzenie prześlę lub dostarczę osobiście, jak aura nie pozwoli na wypady w teren. Może do tego czasu problem wyjaśni się. Pozdrawiam
TF64
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2009 12:03 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: TF64 » śr lis 18, 2009 12:11 pm

Witam ponownie.
Opanowałem sprzęt!!!
Strojenie, trzeba wykonywać naprawdę z rozwagą!!! To po pierwsze. Po drugie mimo, że sprzęt nie wykrywa drobiazgów, np. metalowe elementy butów bundeswehry to jednak, kiedy jestem w ruchu , to te znikome ilości metalu dają zakłócenia. Odkryłem to, gdy musiałem założyć wodery. Problem zakłóceń praktycznie zniknął.
Trudno z tym sprzętem chodzić po zarośniętym lesie, ale naprawdę okopy można nim czyścic do dna!!!.Pozdrawiam
TF64
 
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2009 12:03 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: topor1 » sob kwie 17, 2010 6:38 pm

ja mam taki sam problem ale nie mogę z nimi sobie poradzić :evil:

Problem jest taki że przy każdym ruchu wydaje dźwięki jak by był przestrojony , bez problemu dostrajam go do gruntu , nie przesadzam z czułością. po otwarciu go zauważyłem że ktoś już w nim grzebał , lutował.
chciał bym go do pana wysłać na sprawdzenie czy jest sprawny
topor1
 
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: ProScan » sob kwie 17, 2010 6:44 pm

Można wysłać. To grzebanie nie jest dobrą informacją, ale dobrze że Pan o tym mówi, bo dostaję takie sprzęty w których nie wiadomo o co chodzi, a okazuje się, że nie jeden już w nim grzebał, z właścicielem włącznie.

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: ProScan » wt maja 04, 2010 8:15 pm

Weekend - był i minął :-(

Wykrywacz porównywałem z innym TF-em i szczerze powiedziawszy, to nic szczególnego nie stwierdzam w jego zachowaniu. Stroi do gruntu, ma zasięg, w miarę stabilny...

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: topor1 » śr maja 05, 2010 7:12 pm

Jak jest wszystko ok z tf900 :) to proszę podać na e-maila kwotę za usługę. :pa
topor1
 
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: Zapytanie_email » ndz lip 22, 2012 3:56 pm

witam
ja z pytaniem czy mogę do Pana wysłać wykrywacz, w celu sprawdzenia lub naprawy
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Problem z Discovery TF900 (niestabilny sygnał wiodący itp)

Postautor: ProScan » ndz lip 22, 2012 3:58 pm

Można wysłać, ale raczej dopiero w sierpniu się nim zajmę.

I od razu - w ciemno - anteny będą do zrobienia chyba, że był już u mnie wcześniej na tym zabiegu.

Przed wysłaniem proszę nie zapomnieć o tym: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron