Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: słaby » pn cze 14, 2010 11:54 am

Witam.

Kupiłem sobie ostatnio sprzęt jak w temacie. Po załączeniu i dłuższym czasie pracy ( kilkadziesiąt minut), zaczyn delikatnie popiskiwać, mimo niezbliżania do metalu. Na nowej baterii objawy są podobne. Sygnał stopniowo narasta, jak gdyby bardzo powoli zbliżał się do małego obiektu metalowego.

Czy ktoś z szanownych kolegów miał podobny problem , lub posiada wiedzę na ten temat?

pozdro Słaby.
słaby
 
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:51 pm
Lokalizacja: rybnik

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » pn cze 14, 2010 2:28 pm

Nie miałem tego w rękach dotąd (jedynie starszego brata Garrett THD). Skoro problem pojawia się po czasie, to wiązałbym to jednak z baterią. Może potrzebna jest alkaliczna?

A może zawilgotniał?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: słaby » pn cze 14, 2010 2:39 pm

Instrukcja podaje , że słaby stan baterii jest sygnalizowany dżwiękowo. Więc też skłaniam się ku spadkowi napięcia baterii po czasie. tym bardziej , że w czasie intensywnej , aktywnej pracy ( w rękach mojego 2 letniego syna) zjawisko to pojawia się w krótszym czasie. Natomiast wyłączenie i powtórne załączenie, przywraca go do stanu normalnego. Poza tym sprzęt działa rewelacyjnie.
słaby
 
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:51 pm
Lokalizacja: rybnik

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » pn cze 14, 2010 2:43 pm

Moja rada - używać alkalicznych albo akumulatorków dobrej jakości.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: słaby » pn cze 14, 2010 3:03 pm

Zjawisko ma miejsce właśnie na nowej alkalicznej baterii Duracell. Testowałem kilka baterii.Zastanawiające jest to ze wyłączenie i powtórne załączenie eliminuje to zjawisko. Może "ten typ tak ma".

pozdro Słaby.
słaby
 
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:51 pm
Lokalizacja: rybnik

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » pn cze 14, 2010 3:07 pm

Dziwne zatem...

Przestałem też rozumieć jak on jest używany, skoro zasada działania pinpointera jest taka, że włączamy go na chwilę. Po jakim czasie od włączenia zaczyna "popiskiwać"?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: słaby » pn cze 14, 2010 3:59 pm

Czas od załączenia do wystąpienia zjawiska jest większy niż 30-40 minut Nosiłem go w kieszeni i spacerowałem z wykrywaczem po starym okopie, a łuski wychodziły całymi dziesiątkami, więc nie wyłączałem go za każdym razem.
Zatem złamałem zasadę pracy krótkotrwałej.
słaby
 
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:51 pm
Lokalizacja: rybnik

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » pn cze 14, 2010 5:18 pm

Czyli wykrywacz był włączony przez 30-40 minut bez przerwy? To nic dziwnego, że się "rozjeżdżał".

Większość wykrywaczy które nie są ruchowe wymagają jakiejś formy zerowania. W pro-pointerze zapewne odbywa się to przy włączeniu - co potwierdza Pana informacja, że po włączeniu działa dobrze przez jakiś czas.

Wykrywacz jest najprawdopodobniej 100% sprawny.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: słaby » wt cze 15, 2010 1:33 pm

To wszystko wyjaśnia. Niepotrzebnie się martwiłem. Dziękuję za informacje.

pozdro Słaby
słaby
 
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:51 pm
Lokalizacja: rybnik

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: Zapytanie_email » pt maja 08, 2015 1:49 pm

[...]
Mam też od niedawna pro pointer Garretta ,który potrafi się fałszywie wzbudzać w ziemi ,szczególnie dość mokrej.Przykładowo włożę go w dołek,wyjmuję z resztkami ziemi i on jeszcze popiskuje na powietrzu.Nie wiem czy to jest normalne i "te typy tak mają ",czy wymaga naprawy ,bądź wymiany?W związku z tym mam pytanie,czy ewentualnie by można przysłać wykrywacz do Pana ,do naprawy?Zdaje sobie sprawę,ze nie ma Pan czasu na odpisywanie każdemu na maile ,więc może po zasygnalizowaniu Panu moich problemów ,zadzwonię,przypomnę problem i wtedy ustalimy co i jak,pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » pt maja 08, 2015 1:54 pm

Na pewno nie chciałbym przez telefon rozmawiać o takich sprawach - bo to nie moja kompetencja tłumaczyć jakie są własności wykrywacza.

Za darmo odpowiadam tylko na forum. Robię to też po to, by inni z podobnym problemem nie musieli już pytać (i oszczędzę tym samym sobie czasu na kolejne odpowiedzi). Telefonicznych konsultacji nie udzielam.

Nic nie wskazuje na uszkodzenie. To wykrywacz o dużej częstotliwości, pracujący na zasadzie off-resonance, bez jakiejkolwiek eliminacji wpływu gruntu. "Byle co" jest w stanie do wzbudzić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: aliens » sob maja 13, 2017 7:17 am

a co jest kiedy ok cewki pinpoitera lekki ucisk lub nawet naciskanie o ziemie sprawia ze zaczyna sygnalizowac dzwiekiem?? tylko przy ucisku bateria nowa..
aliens
 
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 2:02 pm

Re: Garrett PRO-POINTER "samowzbudny"?

Postautor: ProScan » sob maja 13, 2017 8:35 am

Odkształca się czujnik - w sumie nic wielce dziwnego. Garrett celowo znieczulił swoje Propointery (w sieci są sposoby jak to poprawić), ale jeśli jest na granicy stabilności (punkt pracy ustalany jest w momencie załączenia urządzenia), to wówczas byle co go jest w stanie wzbudzić.

Nauczyć się z tym żyć, bo wymiana czujnika nie będzie opłacalna - chyba ze się trafi jakiś z zepsuta elektroniką.

Można go też włączać mając przyciśniętego do ziemi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron