Strojenie Tejon

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Strojenie Tejon

Postautor: Zapytanie_email » śr lip 07, 2010 8:41 am

[...]

P.S. Jesli mozna , to tez mam mala prosbę, prosilbym o wskazówki, wytyczne jak stroic Tesoro Tejona, bo przyznam szczerze, ze zawsze chodzilem na automacie i mimo, iz teoretycznie znam jak to powinno wygladac, to praktycznie nie wiem, gdzie popelniam blad, juz przy samym ustawieniu Tresholda i w konsekwencji GB.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Strojenie Tejon

Postautor: ProScan » śr lip 07, 2010 8:45 am

Witam,

Naprawdę nie wiem co można tutaj "praktycznego" powiedzieć.

Strojenie robimy w trybie AM. Ustawiamy Threshold by sygnał był słabo słyszalny. Wykonujemy ruchy góra dół nad gruntem i w tym czasie kręcimy pokrętłem GB tak, by przy tych ruchach sygnał ani nie rósł, ani nie malał.

(nawiasem mówiąc skoro ta czynność stwarza problem, to należało pozostać przy stareńkim Sovereignie).


:pa

proscan

Uzupełniająco:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=674
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Strojenie Tejon

Postautor: Zapytanie_email » ndz gru 09, 2012 10:02 pm

Witam mam pytanie w sprawie Tesoro chodzi o dostrojenie do gruntu nie będę pytał jak to zrobić bo wiem tylko mój dzieciak ostatnio przez moją nie uwagę zaczął kręcić pokrętłem GB i naprawdę nie wiem ile razy w którą stronę kręcił. Problem polega na tym że jak chciałem go dostroić sygnał słyszę jak oddalam sprzęt od ziemi a po przybliżeniu sygnał milknie. pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Strojenie Tejon

Postautor: ProScan » ndz gru 09, 2012 10:07 pm

Witam,

Wykrywacz należy dostroić do gruntu i tyle. Nie bardzo rozumiem na czym problem polega. Instrukcja powyżej.

Pokrętło w Tejonie kręci się w kółko.Wielu osobom (nie wiem dlaczego) stwarza problem wyczucie delikatnego oporu na końcu skali. Nie podaję zatem ile trzeba wykonać obrotów, tylko stroić jak wyżej - do skutku.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości