Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: manzanillo » wt lip 06, 2010 11:31 pm


Wydzielone z tego wątku: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2218


-----------------------

A ja chcialbm sie podlaczyc z zapytaniem, jak wyglada sprawa i wplyw tresholda na prace w Tejonie, analogicznie jak wyzej, tzn, im bardziej skrecona w prawo, tym zwieksza sie zasięg. Czy tez w Tejonie jest inaczej ?

pozdrawiam :)
manzanillo
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 11:41 am

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: ProScan » śr lip 07, 2010 8:30 am

W Tejonie jest inaczej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: manzanillo » śr lip 07, 2010 8:45 am

A czy mógę prosić o wytlumaczenie, jak to sie ma w Tejonie ?

pozdrawiam
manzanillo
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 11:41 am

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: ProScan » śr lip 07, 2010 8:52 am

W Tejonie pokrętło Threshold działa tylko w trybie AM i nie ma wpływu na zasięg w trybie dyskryminacji (taka jak w Cebuli i Warzywie). Po prostu ustawiamy sygnał wiodący na poziomie ledwie słyszalnym.

A kolega ma Tejona, czy dopiero rozważa jego zakup?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: manzanillo » śr lip 07, 2010 2:21 pm

Stalem sie jak mi sie wydaje i tak mozna napisac szczesliwym posiadaczem Tejona, ale przynam szczerze mam problemy z dostrojeniem GB do gruntu, wiec nie moge jeszcze ocenic, czy rzeczywiscie o to mi chodzilo, lecz z tego co udalo mi sie wyczytac i posluchac wnioskuje, ze wlasnie opanowanie recznego strojenia w Tejonie, jest kluczem do zasięgu i zadowolenia. Prosilbym tylko o kilka slow jak dobrze stroic do gruntu, bo robie wszystko tak jak w instrukcji, ale widocznie nie do konca. A swoja droga zaluje, ze ktos nie zrobil takiego porzadnego filimku jak np. do cebuli, jakie mozna nalezc na youtubie

pozdrawiam serdecznie

Obiecane zdjecia juz wyslalem, jak znajde jeszcze inne podesle
manzanillo
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 11:41 am

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: ProScan » śr lip 07, 2010 2:46 pm

W temacie strojenia przygotowałem osobny watek: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2219

Kiedyś na stronie Tesoro był ich filmik odnośnie strojenia ich starszych modeli (ta sama zasada), ale był dosyć kiepski (może dlatego go zdjęli?).

Filmu o strojeniu Cebuli raczej nie ma, bo tylko Varzywo ma pokrętło GB.

:D

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: manzanillo » czw sie 19, 2010 3:01 pm

Problem rozwiazał sie bardzo szybko, praktycznie po 1-szym, 2-im testowaniu. Całym sek w tym, iż nie wzialem pod uwage , iż jest to potencjometr wieloobrotowy i dlatego nie moglem go dostroic gdyz robilem tym potencjometrem 1 max 2 obroty wokół osi. Teraz rzeczywiście widzę ze jest to super sprzecik, a strojenie banalne. Pozdrawiam !
manzanillo
 
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 11:41 am

Re: Działanie pokrętła Threshold w Tesoro Tejon

Postautor: lechowiec » pt sie 20, 2010 8:12 pm

Jeśli chodzi o tematykę tego wątku, to można dodać, że zbyt nisko ustawiony treshold utrudnia namierzanie.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości