Tryb mixed mode w XLT - pytania

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Tryb mixed mode w XLT - pytania

Postautor: virus_23 » czw paź 21, 2010 9:39 pm

Witam!
Pytanie byc może ignoranta. ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Jeżeli mamy taką sytuacje że jest sygnał tylko ze statyka. To jak wyodrębnić przypadek gdy:

-sygnał jest łapany przez statyk (dynamik jest już za płytki, nie daje rady ) – warto kopać
-sygnał jest łapany przez statyk i dynamik Z tym że znajduje się w polu odrzuconym przez dyskryminację (więc dynamik nie sygnalizuje obiektu - Wyje tylko statyk).
W obu przypadkach reakcja jest taka sama - sygnał z kanału statyka.
Druga sytuacja oznacza śmieć pod cewką . Jak zrobić by nie kopać takich sygnałów?.


Mam na to swój sposób, ale wydaje mi się że może być za bardzo przekombinowany. I być może jest na to prosty patent.

Od razu napisze że instrukcję znam prawie na pamięć: wg. instrukcji odrzucane żelazo powinien zasygnalizować innym dźwiękiem.
Mój wykrywacz nie sygnalizuje odrzuconego kawałka drutu kolczastego.


Jak sobie z tym radzicie ?

Dzięki za uwagi
Pozdrawiam.
virus_23
 
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 10, 2007 1:07 am

Re: Tryb mixed mode w XLT - pytania

Postautor: ProScan » czw lis 04, 2010 5:58 pm

A wskazanie na wyświetlaczu?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tryb mixed mode w XLT - pytania

Postautor: marcinch1979 » pn lut 28, 2011 1:48 pm

nie bede zakladal nowego watku i swoje 5 groszy dorzuce tutaj.
Przejrzalem instrukcje, poczytalem troche fora i nie rozumiem jednej rzeczy, dosc popularny "program" (ustawienia) Mitoman mixed mode i nie rozumiem skad wynika jego popularnosc, na pierwszy rzut oka 2 rzeczy mnie zszokowaly zupelnie.
- treshold u niego ustawiony ponizej progu slyszalnosci, zero wzmianki o tym ze powinien byc slyszalny
- sygnal od celu przerzucajac doswiadczenia z minelaba, nalezaloby chyba ustawic tak aby byl jak najmocniejszy
jest pare innych ustawien co do ktorych mam watpliwosci, ale szkoda o nich wspominac
Cos mi sie zdaje, ze nasz "kolega" znowu walnal lans i narod jak ciele poszlo za nim, myslac, ze maja do czynienia z kims kto sie zna :lol: .
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Tryb mixed mode w XLT - pytania

Postautor: ProScan » pn lut 28, 2011 2:07 pm

Nie wiem oo jakim konkretnie programie piszesz. Mam tu przed sobą program Vanmix w którym Threshold jest ustawiony raczej dobrze (aczkolwiek powinien być dobierany indywidualnie). Natomiast takie kwiatki jak Preamp Gain 10 i AC Sens 72 dyskwalifikują ten program w przedbiegach.

Co do ostatniego zdania to pełna zgoda. Człowiek to zwierzę stadne i lubi sobie wynajdywać przewodnika stada by za nim iść. Najgorzej jednak gdy pasterz trzódki okazuje się baranem*.

:pa

proscan

*) (c) proscan - tak mi to przyszło do głowy, gdy dobry człowiek zgodził się na umieszczenie truchła szarego, małego człowieczka w pewnej krypcie #-o
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości