MXT-E Tracker

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

MXT-E Tracker

Postautor: okrezna1 » śr lis 17, 2010 6:23 pm

Witam mam pytanie na jakich najlepiej ustawieniach i trybie chodzic za monetami i zarazem odznakami (kolorowa drobnica) Pozdrawiam.
okrezna1
 
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 15, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MXT-E Tracker

Postautor: ProScan » śr lis 17, 2010 7:07 pm

Dla początkującego w trybie COINS dyskryminacją odrzucającą gwoździe.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: okrezna1 » śr lis 17, 2010 8:47 pm

Znaczy dla początkującego na MXT bo wcześniej miałem do czynienia z Solarisem,ace 250,Delta 4000,Rutus Proxima,Tesoro Cibola więc co nie co będę wiedział o co chodzi interesuje mnie tryb Relic i bym chciał od posiadaczy o poradę jak dobrze go dostroic i ustawic Pozdrawiam.
okrezna1
 
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 15, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MXT-E Tracker

Postautor: ProScan » śr lis 17, 2010 9:00 pm

Mimo wszystko zacząłbym od Coins przez pierwszych kilkadziesiąt godzin.

W Relicu dodatkowo mamy w tle sygnał pseudo-statyczny, który będzie utrudniał odbiór sygnałów. Używałbym go raczej w terenach "czystych", gdzie nie ma zbyt wielu sygnałów.

A ustawić trzeba zawsze tak samo: czułość max, przy których sygnał jest w miarę stabilny, dostroić do gruntu i gotowe.

Polecam lekturę raportu w Odkrywcy na temat MXT. Instrukcja już w drodze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: okrezna1 » śr lis 17, 2010 9:47 pm

ok dzięki. #-o
okrezna1
 
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 15, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MXT-E Tracker

Postautor: okrezna1 » czw lis 18, 2010 9:42 pm

Witam cię Proscan mam pytanie jaki jest to tryb prospecting w MXT czy jest to najgłębszy czy relic i który jest najbardziej uniwersalny Podrawiam okrezna1.
okrezna1
 
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 15, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MXT-E Tracker

Postautor: ProScan » czw lis 18, 2010 9:48 pm

Tryb Prospecting jest trybem pseudostatycznym bez dyskryminacji. Jest najgłębszy, ale do monet nie za bardzo się nadaje moim zdaniem.

Instrukcja nie dotarła?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: okrezna1 » czw lis 18, 2010 10:01 pm

Instrukcja dotarła ale jeszcze się trochę motam mam pytanie który tryb jest lepszy na monety i odznaki ale tak szczerze wiem że mam wpierw uczyc się na coins-jewerly Pozdrawiam. #-o
okrezna1
 
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 15, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MXT-E Tracker

Postautor: ProScan » czw lis 18, 2010 10:04 pm

Na to pytanie już odpowiedziałem powyżej.

A nauczyć trzeba się wszystkich trybów, ale od czegoś trzeba zacząć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: Bisu » czw lis 18, 2010 10:59 pm

A czy program Coins & Jewelery faktycznie będzie się dobrze sprawdzał przy poszukiwaniu monet i innych drobnych przedmiotów ?
Chodzi mi o tzw. mit nt. "kalibrowania pod kątem monet zachodnich"... o którym to można na wielu forach poczytać :roll:

Pozdrawiam, Adam.
Bisu
 
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 1:40 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: ProScan » czw lis 18, 2010 11:08 pm

Kalibrowany jest tylko identyfikator. Nie widzę powodu dlaczego by nie stosować tego trybu do poszukiwań monet. A w każdym razie zalecam by od niego zacząć.

A sprawdza się nie wykrywacz, tylko operator. Bo co po wykrywaczu, jak operator nie będzie umiał go obsłużyć.

Przestrzegam przed myśleniem "mam ciekawą miejscówkę" i chciałbym ja sprawdzić nowym wykrywaczem (w domyśle pojadę tam 200km na weekend).

TO JEST BEZ SENSU - wykrywacza trzeba najpierw się nauczyć, a dopiero potem zacząć na serio poszukiwania.

100 godzin w terenie, to dopiero znamy jako tako wykrywacz (nie mówię o obsłudze, bo ta można opanować w pół godziny).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: SiD » pt lis 19, 2010 12:17 pm

Pisałem o tym już na innym forum, ale ten temat chyba nigdy nie przestanie być aktualny.

Jak ktoś kupuje gitarę, nie oczekuje, że ta nauczy go grać. Doskonale zdaje sobie sprawę, że bez względu na to, czy gitara była za 300zł czy za 25 000zł, grać musi umieć człowiek. Jakość i koszt gitary naprawdę niewiele tu zmienia, jeśli jej właściciel nigdy nie grał na gitarze.

Podobnie jest z rowerem, z jazdą samochodem, jazda na nartach i snowboardzie, pływaniem, itd. można długo wymieniać. Bez względu na to w jaki sprzęt zainwestujemy, umiejętności potrzebne trzeba nabyć z czasem, w ramach wielu godzin ćwiczeń. Co więcej, przy zmianie sprzętu, trzeba się oswoić na nowo.

Najlepsze rowery na rynku kosztują obecnie ok. 40 000zł (czterdziestu tysięcy złotych). Są wybitnie dobre. Ale komuś, kto nigdy na rowerze nie jeździł, to bez różnicy, bo i tak się wywróci. Nawet jeżeli ktoś umie jeździć na rowerze, to bez wielu godzin treningów nie wygra, nawet najmniejszych zawodów w Pcimie Dolnym, choćby miał najlepszy rower.

Dopiero prawdziwy zawodowiec, profesjonalista, potrafi pokazać na co stać najlepszy sprzęt.

Dlatego połączenie najsłabszego operatora i najlepszego sprzętu jest najgorsze. Najlepszy operator i słaby sprzęt to już całkiem niezłe rozwiązanie, najlepszy operator i sprzęt, to szczyt możliwości.

Natomiast z nieznanych mi przyczyn, często ludzie myślą, że jak kupią dobry, czy bardzo dobry wykrywacz, to ten za nich znajdzie garnek złota, a oni muszą go tylko nieść przed sobą. Z wykrywaczem jak z grą na gitarze czy jazda na rowerze. Koszt wykrywacza i jego tryby pracy niewiele zmienia, jeśli poszukiwacz jest niedoświadczony.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: MXT-E Tracker

Postautor: Bisu » pt lis 19, 2010 3:22 pm

SiD pisze:Z wykrywaczem jak z grą na gitarze czy jazda na rowerze. Koszt wykrywacza i jego tryby pracy niewiele zmienia, jeśli poszukiwacz jest niedoświadczony.


Owszem ;) Ale jeśli ktoś gra choćby na Squier'rze za 400 zł już kilka ładnych lat i zmieni gitarę na powiedzmy PRS'a Custom to jego umiejętności nigdzie nie znikają ;) Taka osoba nie musi się wtedy uczyć grać na nowo, tylko przyzwyczaić się ew. do kształtu gryfu co zajmuje na prawdę niewiele czasu :roll: Z samochodem podobnie, lecz z tą różnicą , że tam rozchodzi się głównie o wyczucie gabarytów pojazdu i ew. właściwości jezdnych. To również jak w przypadku z gitarą zajmuje niewiele czasu (bynajmniej osobie która jeździć po prostu lubi i czerpie z tego przyjemność, a nie bo "tak jest wygodniej i bo rodzice dali kasę na prawko"...)

Myślę, że wykrywacz i jego operatora powinniśmy porównać do... snajpera.
Bo przecież to relacje strzelca z jego narzędziem pracy są najważniejsze.
Ponadto musi znać swoją broń na wylot. Muszą stanowić jedność "by z wojennej otchłani wyłowić największej wartości cele" O ! :D

I tu owszem. Zgodzę się ze wszystkim co powiedziałeś SiD ;) Bo co po takiej osobie z np. XLT czy E- Trac'em jeśli nigdy w życiu z wykrywaczem metali nie miała okazji pracować. A przecież nawet najznakomitszy snajper nie będzie takowym, jeśli nie będzie potrafił zastrzelić wroga z broni bez optycznego "wspomagania".

Ja osobiście kupiłem MXT z tego względu, że jest to wykrywacz w miarę prosty, ma spore pole do popisu jeśli chodzi o gamę dostępnych cewek i dla tego że... szukałem sprzętu który będzie ze mną już do końca moich "poszukiwawczych chwil" i który przez ten cały czas będzie w stanie mnie zadowolić swoimi osiągami i zasięgami. Wiadomo że człowiek całe życie się uczy (nawet jeśli miał by to być najprostszy wykrywacz). Chodziłem z kilkoma sprzętami z niższej półki. Nie powiem że były złe - wręcz przeciwnie często mnie zaskakiwały czymś ciekawym. Najbardziej pod tym względem pamiętam swojego Tesoro Silver Sabre :) Ale czegoś mi w nich brakowało... czegoś, co znalazłem właśnie w MXT ;) Polubiliśmy się razem mimo tego że... coś z nim nie tak było. W chwili obecnej znajduje się w klinice Dr. ProScan'a :smt098 i mam nadzieję że za mną tęskni :P
Bardzo mnie ten sprzęt ciekawi i mam zamiar go równie bardzo dobrze poznać. Nawet, jeśli miało by to trwać kupę czasu ;)

Już nawet odkładam na instrukcję :roll:

Pozdrawiam, Adam. ;)
Bisu
 
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 1:40 pm

Re: MXT-E Tracker

Postautor: SiD » pt lis 19, 2010 4:40 pm

Oczywiście, jeśli poszukiwacz jest bardzo doświadczony, to przy zmianie sprzętu nie musi zaczynać od zera. Musi poznać nowy sprzęt, ale już dobrze wie na co zwrócić uwagę, jakie są główne problemy wszystkich wykrywaczy metalu, wie jak ważna jest cierpliwość i metodyczność itd.

Nie chodziło mi o to, że osoba niedoświadczona nigdy nie powinna kupować XLT czy Explorera. Jeśli ktoś jest ambitny i wytrwały, to nie ma przeciwwskazań. Chodzi o to, żeby nie oczekiwał, że lepszy sprzęt zrobi z niego lepszego, skuteczniejszego poszukiwacza. To jakby ktoś kto próbuje grac na gitarze i nie jest w stanie zagrać nawet "wlazł kotek" kupował super drogą gitarę, w nadziei, że zaraz po zakupie zagra solówki wirtuozów gitary.

Dobra miejscówka i doświadczenie operatora to zdecydowana większa część sukcesu. Dobry sprzęt jest tylko dopełnieniem.

A MXT jest z pewnością dobrym wyborem. Gdyby nie to, że sam posiadam XLT, to pewnie właśnie w MXT bym celował. A tak jestem zadowolony z tego co mam i nie szukam zmiany.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości