tesoro stingray II

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

tesoro stingray II

Postautor: arizona » pt mar 04, 2011 11:58 am

Witam wszystkich,poszukuje wszelkich wiadomosci odnosnie tego sprzetu,ustawienia,instrukcja obslugi itp.Dodam,ze kupilem go po przystepnej cenie i jest to moj pierwszy podwodny sprzecik.Za pomoc bardzo dziekuje
arizona
arizona
 
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 04, 2011 11:49 am

Re: tesoro stingray II

Postautor: ProScan » pt mar 04, 2011 12:38 pm

Witam,

Praktycznie nie znam tego sprzętu. Miałem go tylko raz w naprawie (za naprawę nie dostałem zapłaty do dzisiaj, bo właściciel miał problemy finansowe i prosił o rabat - więc mam raczej nieprzyjemne wspomnienia).

Właściciela tego sprzętu można spotkać na forum Thesaurus ;)

Instrukcję po angielsku można sobie ściągnąć tutaj:

http://www.tesoro.com/info/manuals/

Z sondą DD 8 cali zasięgi były mierne, więc mam nadzieję, że cena była faktycznie "przystępna".

Mój test można sobie sprawdzić tutaj:

http://wwwdark.w.interia.pl/testy.htm#tesorst (czułość max).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: tesoro stingray II

Postautor: arizona » pt mar 04, 2011 1:02 pm

dzieki za odpowiedz,cewke mam 10'5 cala,wiec zasieg powinien byc lepszy,te strony widzialem wczesniej,ale jest jeden zasadniczy problem bo w szkole mialem rosyjski :)),za wykrywke dalem 250 dolarow,wiec cena jest ok,tak mysle ;) pozdrawiam
arizona
 
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 04, 2011 11:49 am

Re: tesoro stingray II

Postautor: ProScan » pt mar 04, 2011 1:19 pm

Jak na wykrywacz podwodny to nie jest zła cena.

Sonda 10" oczywiście będzie miała sensowniejsze zasięgi. Zwracam jeszcze uwagę, że testowałem model Stingray (a nie Stingray II).

Co do tłumaczenia, to proponuję pośmiać się z takiej wersji:

http://translate.google.pl/translate?hl ... tingrayii/

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: tesoro stingray II

Postautor: marand9 » sob kwie 13, 2013 6:16 pm

ProScan pisze:Witam,Praktycznie nie znam tego sprzętu. Miałem go tylko raz w naprawie (za naprawę nie dostałem zapłaty do dzisiaj, bo właściciel miał problemy finansowe i prosił o rabat - więc mam raczej nieprzyjemne wspomnienia).
Właściciela tego sprzętu można spotkać na forum Thesaurus ;) proscan


Witam serdecznie
Tak się składa że jestem posiadaczem Tesoro Stingray II a także jestem bywalcem Forum Thesaurus .Czytając wypowiedzi Pana Proscana poczułem się w głupiej sytuacji i bardzo zniesmaczony , gdyż na Forum Thesaurus odnośnie uf wykrywacza pojawił się mój post w listopadzie 2010 r . Nie chciał bym aby Koledzy którzy także są zalogowani na tym forum pomyśleli że chodzi o moją osobę . Tak więc uprzejmie proszę Pana Proscana o sprostowanie swojej wypowiedzi .

Co do meritum tematu :
Arizona
Sorki że tak późno odpisuje na Twoje zapytanie ale dopiero kilka dni temu znalazłem Twój post .
Może już za późno ale mimo wszystko opisze swoje spostrzeżenia .Może ktoś inny skorzysta.
Miałem taki sam problem jak Ty - kupiłem go Stanach , bez instrukcji . Metodą prób i błędów oraz pomocą Kolegi z Forum Thesaurus pomału zacząłem ten sprzęt rozumieć . Dzisiaj wiem że sprzęt miło pracuje w wodzie , jak i na ladzie - oczywiście z przewagą środowiska wodnego . Śmieję się że ten typ tak ma że potrzebuje wody :) Aczkolwiek z pracy na ladzie też jestem zadowolony :)

Obrazek

Na panelu masz 4 pokrętła : Tryb pracy , szybkość , dyskryminację oraz balans gruntu
Ja chodzę na ustawieniu analogicznie : Mot Disc , Med , Disc Level między 3-4 , Dnd Adjust 2-3
W środku puszki znajdują się kolejne 3 pokrętła do ustawienia : głośności , czułości i sygnału wiodącego / progowego/
Głośność wg swojego uznania - natomiast czułość i SW mam ustawione na 3/4 ( 75 % )

Czy to są odpowiednie ustawienia ? Nie narzekam ale po ostatniej rozmowie z Kolegą który jest bardziej obeznany w sprzętach niż ja pojawiły się małe wątpliwości czy aby najlepsze :roll:
Dzięki tym wątpliwościom znalazłem Twój post .

Ostatnio m.in wyczytałem że ustawień fabrycznych- czułości i sygnału wiodącego nie powinno się zmieniać. Czy to prawda ? nie wiem
Pozwolę sobie napisać coś więcej jak już zrobimy testy .............. o ile będzie mi dane ;)

Pozdrawiam
Marand9
marand9
 
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 4:14 pm

Re: tesoro stingray II

Postautor: ProScan » sob kwie 13, 2013 6:35 pm

Nie chciał bym aby Koledzy którzy także są zalogowani na tym forum pomyśleli że chodzi o moją osobę . Tak więc uprzejmie proszę Pana Proscana o sprostowanie swojej wypowiedzi .


Wyjaśniam - nie chodzi o kolegę Maranda. Oszustów i drobnych kanciarzy banuję ;)

Ostatnio m.in wyczytałem że ustawień fabrycznych- czułości i sygnału wiodącego nie powinno się zmieniać. Czy to prawda ?


A jakie jest źródło tej informacji? Trudno się wypowiadać na temat plotek gdzieś zasłyszanych. Może to poseł M. miał przepustkę z psychuszki i się jakąś rewelacją na forum specjalnej troski podzielił?

:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: tesoro stingray II

Postautor: marand9 » sob kwie 13, 2013 7:31 pm

Dziękuję Kolego Proscan :)
Nie ukrywam że z tego powodu od kilku dni nie mogłem spać , obgryzałem niecierpliwie paznokcie , na seks nie miałem ochoty 8) ;) czekając na aktywację konta aby móc usłyszeć Twoje dzisiejsze sprostowanie :D

Przeglądałem strony US&a i gdzieś wyczytałem ale nie dokładnie . Sorry - chodziło bardziej o docelowość umieszczenia ustaw w głębi puszki .
Na chłopski rozum - taki jak mój - ustaw i zostaw :lol:
marand9
marand9
 
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 4:14 pm

Re: tesoro stingray II

Postautor: ProScan » sob kwie 13, 2013 9:23 pm

Myślę że powód jest inny, całkiem prozaiczny. Detektor musiałby być bardziej skomplikowany (dwa dodatkowe pokrętła!) i droższy. Więc strona techniczno-marketingowa musiała przeważyć.

Sformułowanie "nie powinno" - o ile wystąpiło - to raczej dotyczyło odstręczenia od zbyt częstego grzebania wewnątrz, a nie przestroga przed niewłaściwą nastawą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości