Namierzanie Muszkieter

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Namierzanie Muszkieter

Postautor: KrisssK » śr cze 01, 2011 8:42 pm

Mam problem z działaniem PP w Musketeerze - a może ja nie kumam tego.
Wg. mnie działanie wykrywacza w zależności od położenia przełącznika Ground Adjust Enable/PP nie różni się.

Potrzebowałbym takiej informacji "jak krowie na rowie" jak ten PP ma prawidłowo działać.
Wbrew temu co jest napisane w angielskiej instrukcji bynajmniej nie pomaga mi on w namierzeniu celu i zaoszczędzeniu czasu.
Ostatnio zmieniony czw cze 02, 2011 7:19 am przez KrisssK, łącznie zmieniany 1 raz
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: ProScan » śr cze 01, 2011 11:29 pm

Położenie GAE i PP różnią się ukłądowo tylko szybkością zestrajania sygnału wiodącego.

W PP powinno być szybciej niż w GAE.

Jeśli nie jest - pozostaje wzruszyć ramionami i nauczyć się z tym żyć. Dla mnie ten przełącznik także jest bez sensu (najbardziej sposób zerowania resetu wymagający przejścia przez PP, o umiejscowieniu tego przełącznika nie wspominając).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: KrisssK » czw cze 02, 2011 7:44 am

ProScan pisze:szybkością zestrajania sygnału wiodącego.

Chodzi o to że po pewnym czasie sygnał na metal znajdujący się nieruchomo w w zasięgu sondy cichnie?
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: ProScan » czw cze 02, 2011 8:21 am

Tak.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: warwick » czw cze 02, 2011 7:07 pm

Witajcie,
chodziłem z muszkieterem 2 lata i mogę śmiało stwierdzić, że PP w muszkieterze to porażka - począwszy od nie wygodnego przełączenia hebla ( nie mówiąc już o tym jak się ma elektronikę pod łokciem) a skończywszy na precyzji PP.
Odrobina wprawy i PP nie będzie potrzebny bo w trybie GAE jest równie precyzyjne jak PP

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: KrisssK » czw cze 02, 2011 7:58 pm

Jestem chyba "skażony" działaniem PP w X-terrce lub Explorerze i dlatego nie mogłem załapać działania PP w Muszkieterze - spodziewałem się podobnego działania a tu lipa.

To prawda że zarówno wykonanie (przełącznik hebelkowy) jak i jego umiejscowienie nie jest ergonomiczne (zwłaszcza przy elektronice pod łokciem) ale na szczęście można taki przełącznik przy odrobinie umiejętności elektronicznych przenieść pod palec wskazujący.
Gdzieś na necie widziałem jak to ktoś robił.
Ale chyba skórka nie warta wyprawki - tak jak mówi kol. warwick: odrobina wprawy i obejdzie się bez PP.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Namierzanie Muszkieter

Postautor: ProScan » czw cze 02, 2011 8:36 pm

Gdzieś na necie widziałem jak to ktoś robił.


Niechybnie tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=185

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości