Spectra V3i

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Spectra V3i

Postautor: Pawel77 » śr cze 08, 2011 9:24 pm

Witam, szukam dobrego i spokojnego programu do Spectry V3I
denerwują mnie programy fabryczne które ciągle "warczą"
może udało sie komuś uspokoić ten wykrywacz , moj zachowuje sie jak roztrojone pianino, ale tylko na niektórych programach.
MIX MODE. HI PRO , DEEP SIlVER ,, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Pawel77
 
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 12, 2008 7:24 pm

Re: Spectra V3i

Postautor: Kumulus » czw cze 09, 2011 8:55 am

Gotowego programu się nie spodziewaj bo to jest największy "shit"
Bardzo dużo zależy od warunków i otoczenia w jakim pracujesz z wykrywaczem dlatego "gotowce" się nie sprawdzają ! Pawle czytałeś instrukcję obsługi ???
Mając w wykrywaczu programy fabryczne możesz spokojnie na nich eksperymentować ! Te które wymieniłeś są oryginalne (wczytane przez Ciebie z pamięci wykrywacza ) programy fabryczne czy też zmodyfikowane (zobacz na symbole obok nazwy programu)
Moja rada : Jak Ci "warczy" trzeba porządnie dostroić do gruntu (podstawa) i może trzeba zmniejszyć czułość ??? Masz włączony TX Boost ??? to go wyłącz ! Przy aktywnym Sensitivity naciśnij Zoom z cewką przy gruncie i zobacz jakiego rodzaju i ile masz zakłóceń !?? Wtedy dopasuj czułość wykrywacza i jazda . Masz do dyspozycji naprawdę porządny wykrywacz tylko trzeba go zrozumieć ;)

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Spectra V3i

Postautor: ProScan » czw cze 09, 2011 9:16 am

Dla mnie "warczenie" to sygnał przesterowania (towarzyszy mu też napis "OVERLOAD"). Może to świadczyć o uszkodzeniu sondy, jeśli dzieje się to przy programach fabrycznych.

Podkreślam słowo "może".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra V3i

Postautor: Pawel77 » czw cze 09, 2011 3:58 pm

Witam, czytałem instrukcje ale tylko po łebkach :) , użyłem złego słowa pisząc "warczy" powinienem napisać popierduje :) , wykrywacz jest sprawny w 100-u% znajduje nim rożnego rodzaju przedmioty , ale nie jest tak jak powinno, nie pracuje czysto tak jak to było w przypadku XLT ,
Pawel77
 
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 12, 2008 7:24 pm

Re: Spectra V3i

Postautor: baltazar » wt maja 01, 2012 10:14 pm

witam, mam podobny problem (V3i) jeszcze kilka dni temu wszystko działało ok a dziś nawet na wczytanym fabrycznym programie odrazu mam overload, skutkuje zejscie z preampem do 4, wtedy jest ok, pracuje dobrze ale mam wrazenie ze z zasięgiem jest słabo. Dziś w trakcie chodzenia podniosłem o 1 do 5 przez kilka minut było ok do puki nie stuknałem cewką w korzen - pojawił sie overload i musiałem znow zejsc na 4 żeby sie uspokoił.
podejrzewam cewkę, i boje się kosztu naprawy ile to może kosztować?
a może to coś innego?
kupiłem sprzęt z drugiej ręki poł roku temu ;(
baltazar
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 05, 2011 11:17 pm

Re: Spectra V3i

Postautor: ProScan » śr maja 02, 2012 8:18 am

To na 90% cewka.

Kosztów nie podaję na forum.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości