Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Postautor: norshall » wt lip 05, 2011 10:28 pm

Witam,

po długiej lekturze stałem się wreszcie posiadaczem Whitesa 5900, dodam że to moja pierwsza wykrywka - teraz długa droga ćwiczeń itd. Ale mam pytanie jak w temacie, czy są jakieś "metody", które umożliwią identyfikację niewypałów, chciałbym uniknąć kopania niebezpiecznych rzeczy - czy po prostu rzeczą normalną jest natrafienie na materiał wysokoenergetyczny? :shock:
norshall
 
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 01, 2011 11:59 pm

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Postautor: ProScan » wt lip 05, 2011 10:32 pm

Nie ma takiej szansy. W terenie gdzie jest ryzyko występowania takich rzeczy po postu należy zachować ostrożność.

Nie słyszałem by komukolwiek w dzisiejszych czasach coś się stało przy natknięciu na niewypał. Zwykle tragedia następuje gdy ktoś zaczyna rozrywkę rozbrajać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Postautor: norshall » wt lip 05, 2011 10:35 pm

czyli teorie że przy kopaniu itd. zaraz urywa ręce można traktować z przymrużeniem oka:) rzecz jasna, że wszelkie próby dobierania się do takich rzeczy są niewskazane, nawet o tym nie myślę:)ale jest jakiś strach że podczas kopania można wzbudzić niechcący, zanim zorientuje się z czym mam do czynienia.
norshall
 
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 01, 2011 11:59 pm

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Postautor: beaviso » wt lip 05, 2011 11:15 pm

Duże sygnały kopać nieco obok, a nie walić centralnie. Jedyna rada.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron