6000/d White.Pomoc w ustawianiu. Po roku nadal nie rozumiem.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

6000/d White.Pomoc w ustawianiu. Po roku nadal nie rozumiem.

Postautor: gras107 » wt lip 19, 2011 10:47 am

Witam ponownie po roku przerwy!

Pisałem tutaj chyba rok temu, o wyborze wykrywacza. Pisałem również że wybrałem White'a 6000/d.

Pisałem również że trochę go rozumiem. A także że interesują mnie monety. Ale ostatnio przechodzę się coraz częściej za "militarja".
2 dni temu z znajomym (garrett ace 250) byliśmy w lesie. 3 godz. szukania.

Ja znalazłem 3 łuski. Natomiast on scyzoryk i fragment zapalnika.
Niestety wydaje mi się że źle go ustawiam.

Poniżej zamieszczam fotkę jak to wygląda w lesie. Po takim ustawieniu zbliżam sondę do podłoża resetuje podnoszę i ponownie resetuję. Na koniec ustawiam pokrętłem "tuner" do momentu pierwszych dźwięków. No i wtedy zaczynam poszukiwania, co jakiś czas resetując ustawienia. Może ktoś powiedzieć, co powinienem zmienić w ustawieniach?? Co które pokrętło oznacza?? :roll:

Obrazek

Wiem tyle:

Mode - tryb (dyskr, brak dyskr, mieszane itp)
Tuner - poziom czułości
Disc. level poziom dyskryminacji
Volume - głośność
Ground Balance - coś z gruntem, chyba poziom zakwaszenia gleby?? Ja tego nigdy nie używam. Może powie ktoś jak tego używać?/
Variable disc. - też coś z dyskryminacją??


Pozdrawiam serdecznie!

edit:

Wyczytałem gdzieś jak ustawić Ground Balance.

"ad 1. Jesli sygnal "rosnie" przy opuszczaniu cewki do gruntu (grunt musi byc wolny od metali) to krecisz w jedna strone.Jesli "maleje" w druga. Krecisz do momentu kiedy sygnal bedzie staly przy opuszczeniu cewki. W tym momencie masz ustawiony balans."

Czy to jest poprawne myślenie??

A właśnie przetestowałem Ground Balance. I widzę problem! W jednym miejscu ustawiłem i wszystko było ok.

Natomiast w innym miejscu próbowałem ustawić i czy to na "0" czy "10". Ciągle przybliżaniu cewki do gruntu dźwięk cichnie. A powinien na 10 rosnąć. Wie ktoś dlaczego nie dało się dostroić?? Pod cewką nie było żadnego metalu. :|
gras107
 
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 3:59 pm

Re: 6000/d White.Pomoc w ustawianiu. Po roku nadal nie rozumiem.

Postautor: ProScan » wt lip 19, 2011 11:26 pm

Podana procedura jest z grubsza OK. Prosze kombinowac dalej, bo:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2667

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości